Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii EKS START ELBLĄG

Elbląg: Kibice EKS Start zdenerwowani, zarząd klubu dementuje. "Nie było propozycji współpracy z Energą"

22.03.2023, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kibice EKS Start zdenerwowani, zarząd klubu dementuje. "Nie było propozycji współpracy z Energą"
Fot. Agnieszka Klatt

Kibice EKS Start zarzucają zarządowi, że pod naciskiem prezydenta Elbląga zrezygnował z umowy sponsorskiej z Energą? Sugerujący to baner wywiesili na trybunach podczas meczu elbląskich szczypiornistek z zespołem z Gniezna. Jest stanowcze dementi ze strony władz klubu.

 

"Wróbla się boicie? Bierzcie kasę, a nie klub niszczycie". Baner z takim napisem kibice Startu wywiesili na trybunach podczas spotkania EKS z MKS PR Urbis Gniezno, które odbyło się w minioną sobotę (18 marca). Dziś, 20 marca zarząd klubu zorganizował konferencję prasową, aby "rozwiać wątpliwości" i zdementować informacje o odrzuceniu intratnej oferty sponsorskiej.

 

Fama głosi, że Energa zaproponowała klubowi pieniądze, a klub tych pieniędzy nie przyjął. Nie ma czegoś takiego. Nie było propozycji współpracy z Energą. Takie propozycje były, ale z naszej strony. Klub wielokrotnie składał do Energi wnioski o wsparcie, za każdym razem wniosek otrzymywał odmowę. Ponawialiśmy te wnioski i będziemy ponawiać, bo to jest sprawa klubu sportowego, który nie ma żadnych barw politycznych. Każdy, kto chce z klubem współpracować, jest tu mile widziany, szanowany i otrzyma wielkie podziękowania za współpracę

 

- mówiła Grażyna Kluge, prezeska zarządu EKS Start Elbląg.

 

 

Jak przypominał wiceprezes zarządu Stanisław Tomczyński, Start współpracował z Energą, ale to miało miejsce kilka lat temu. W 2016 roku klub podpisał ze spółką umowę sponsorską na sezon 2016/2017. Po tym czasie jednak nie podpisano kolejnej umowy. - Od tamtej pory składaliśmy wnioski do Energi regularnie. Chodziło głównie o kwotę 100 tys. zł na wsparcie klubu. Odpowiedź przychodziła jednakowa: z przykrością informujemy, że nie będziemy mogli przychylić się do złożonego przez państwa wniosku. Decyzja wynika z faktu podjętych wcześniej zobowiązań finansowych, z których Energa musi wywiązywać się w pierwszej kolejności - podkreślił.

 

 

Skąd nieporozumienie? Władze klubu domyślają się, że podłożem może być informacja z lutego, kiedy to ogłoszono, że Energa została oficjalnym sponsorem klubu Olimpia Elbląg (w styczniu tego roku Energa została również sponsorem strategicznym UKS Kajak Silvant Elbląg).

 

Po meczu z Chorzowem (11 marca - przyp. red.) kibice podeszli do mnie i powiedzieli, że chcą porozmawiać. Ostro na mnie natarli, mówiąc: pieniądze leżą na stole, a wy nie chcecie ich wziąć. Gdy dopytałem, o co chodzi, usłyszałem: przecież mieliście propozycję z Energi na pieniądze. Powiedziałem, że nic nie wiem na ten temat. Zaczęła się dyskusja, "Olimpia to, Olimpia tamto". Mówię, mnie Olimpia nie interesuje. Jako kibica owszem, ale nic mi do jej finansów. Po ostrej wymianie zdań kibice wyszli. Zaprosiłem ich do klubu na rozmowę na spokojnie, ale usłyszałem, że nie mają czasu. Nikt nie przyszedł. Na meczu z Gnieznem wywiesili baner, żeby się nie bać prezydenta i nie doprowadzić do likwidacji klubu. On trochę wisiał, później go zdjęli i zaczęli normalnie kibicować

- mówił Tomczyński.

 

 

Prezeska zarządu EKS Start podkreślała, że chcą wyjaśnić to nieporozumienie. Na pytanie dziennikarzy odniosła się również do plotki, która krąży w kuluarach, że klub otrzymał od władz miasta ultimatum - jeśli EKS Start podpisze umowę z Energą, będzie musiał płacić za wynajęcie obiektu.

 

Nieprawda. Absolutnie nieprawda. Jakiś czas temu odbyło się spotkanie prezydenta Elbląga z prezesami wszystkich klubów. Tam prezydent powiedział: jak są sponsorzy, proszę bardzo, podpisujcie umowy sponsorskie. Nikomu nie powiedział, że nie wolno tych umów podpisywać. My czekamy na wszystkich sponsorów. Jak będzie taka potrzeba, to podpiszemy umowę w świetle kamer, choć do tej pory tego nie robiliśmy. Nie ma zakazu ze strony Miasta, aby podpisywać umowy sponsorskie. Nikt nam nie przekazał takiej informacji

- podkreśliła Grażyna Kluge.

 

- My nie siedzimy i nie czekamy, aż ktoś do nas przyjdzie i powie: chcę wam dać pieniądze. My też wychodzimy naprzeciw, szukamy. Pandemia odebrała nam kilku sponsorów, mniejszych, ale jednak. Ci sponsorzy nie wrócili. Nowych pozyskać bardzo trudno. Nie uważam, że to niemożliwe, ale bardzo trudne. Dlatego jesteśmy otwarcie na tych, którzy wspierają sport i chcą wesprzeć naszą drużynę - dodała.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Jogi
  Środa, 22.03

  To jakieś sprzeczne z naturą same stare towarzystwo u steru i tu jeszcze klubu sportowego! Ludzie zejdzcie juz! Czy juz lat swoich nie widzą!

 2. 2
  --2
  ~ RM
  Środa, 22.03

  Prawdziwi społecznicy . Łza w oku się kręci ,gdyby nie oni to wszystko by runęło . Dobrze ,że Ci wielcy ludzie są chętni aby być u steru nie czując zmęczenia .

 3. 3
  +12
  ~ Ja
  Środa, 22.03

  A gdzie na banerze jest napisane, że chodzi o Energę?

 4. 4
  --8
  ~ Pompek
  Środa, 22.03

  Słabe to było. Siedzą i patrzą w telefony zamiast kibicować drużynie. I komu na złość zrobili? Pewnie zarząd się bardzo zmartwił że nie pukaliscie w bębenek. Śmiechu warte. A Gniezno jak u siebie. Wstyd i tyle. Zawodniczki zasłużyły na doping. Może nie przychodźcie na mecz , nie kupujcie biletów i bardziej tym się z martwią...

 5. 5
  +10
  ~ Daje swądem !
  Środa, 22.03

  Czy w tym mieście zaczela się jakaś nagonka na ludzi??? Cos niedobrze to wygląda??? Co to za presja? Co to obóz?? Kompletnie odjechali i chyba czasy im się pokręciły? Zaczyna być głośno i nieprzyjemnie!

 6. 6
  +18
  ~ pachnie
  Środa, 22.03

  Ci młodzi ludzie zza stołu mają wielką szansę wyautować tą wspaniałą drużynę . Pani Kluge już była wszędzie i na wszystkim się zna. czyli wielkie szczęście dla drużyny (sic!). Skoro się tak pięknie tłumaczycie, to coś cuchnie z oczywistego kierunku. A dziewczyny zasługują na solidną stabilność, tylko jak długo to potrwa bez sponsora strategicznego. A Grażynka się zna. Z Wróblewskim. Pewnie właśnie Wróblewski nakazał to kajanie się po występie kibiców.

 7. 7
  +16
  ~ Czas na nowe
  Środa, 22.03

  Po prostu na wszystko jest miejsce, czas i wiek !!! Czas to w koncu zrozumieć z calym szacunkiem ! Tu czas na mlode pokolenie w calym naszym mieście i otworzyć w koncu nową kartę! Pożegnać stare i powitać nowe ! Czuć to w powietrzu i zawsze trzeba wiedzieć kiedy zejść ze sceny

 8. 8
  +11
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 22.03

  Elbląg...... co się dzieje ze sportem ??

 9. 9
  +7
  ~ Upadek sportu
  Środa, 22.03

  Pan Śliwka na fb jednoznacznie podsumował elblaski sport!

 10. 10
  +14
  ~ kibic Startu
  Środa, 22.03

  Te lesne dziadki od lat osmieszaja klub, miasto i kibiców . Nie maja pojecia o pozyskiwaniu sponsorów. Kluge nie sprawdzila sie nigdzie, Tomczynski odejdz starcze z tego klubu. Kluge, Tomczynski i Niewrzawa to czarny okres w historii klubu, doprowadza klub do upadku. Totalne gamonie bez kompetencji.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2732031345367