Piątek, 19.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZKS Olimpia Elbląg

PUNKTY ZOSTAJĄ W ELBLĄGU. GOL KURBIELA DAJE 3 PUNKTY

09.10.2021, 18:20:00 Rozmiar tekstu: A A A

Spodziewaliśmy się dziś strzelaniny, ale zakończyło się tylko na jednym golu, ale co najważniejsze jego autorem był duet napastników Stanisławski-Kurbiel. Związkowi skromnie wygrywają nad Garbarnią 1:0 i dopisują do swojego konta ważne 3 „oczka”.

Trener Tomasz Grzegorczyk przygotowując się do meczu z Garbarnią musiał poradzić sobie z absencją portugalskiego wahadłowego Joao Guilherme i ostatecznie zdecydował się na wystawienie od pierwszych minut Łukasza Sarnowskiego, zaś z przodu postawił na tercet napastników z Radomia – Winsztala, Stanisławskiego i Kurbiela.

Pierwsza połowa pokazała, że nie był to najlepszy pomysł na Garbarzy, dlatego już w 24. minucie szkoleniowiec Olimpii zdecydował się zagęścić środek pola wpuszczając w bój Huberta Krawczuna w miejsce Winsztala. Efekty przyszły momentalnie i Związkowi zdecydowanie lepiej potrafili organizować się w środkowej części boiska i sprawniej powstrzymywali ekipę przyjezdnych. Jeszcze w tej odsłonie bliski zdobycia bramki był Piekarski, ale jego mocny strzał po zamieszaniu w polu karnym obronił Frątczak, a kilka minut później uderzenie z dystansu Senkevicha minimalnie minęło prawy słupek golkipera Garbarni.

Druga połowa od samego początku należała do gospodarzy i już w 51. minucie udało im się otworzyć wynik spotkania. Prostopadłe podanie Stanisławskiego z głębi pola dotarło do wbiegającego zza pleców obrońców Kurbiela, a napastnik Olimpii pewnym uderzeniem w długi róg dał swojej drużynie prowadzenie.
Jak się później była to jedyna bramka w tym meczu, choć zarówno Olimpijczycy jak i Garbarze mieli swoje sytuacje do zmiany rezultatu. Tutaj warto odnotować kilka bardzo ładnych i skutecznych interwencji młodego golkipera Olimpii – Mateusza Dudka, który był dzisiaj bardzo pewnym punktem zespołu.

Zwycięstwo Olimpii umacnia ich pozycję w strefie barażowej i przynajmniej na jakiś czas daje im 4. lokatę. Ostateczną pozycję Związkowych poznamy po zakończeniu meczu Motoru Lublin na stadionie KKS-u Kalisz.

ZKS Olimpia Elbląg 1:0 (0:0) RKS Garbarnia Kraków
1:0 - Piotr Kurbiel (51 min)

Olimpia: 12. Mateusz Dudek - 25. Adrian Piekarski, 10. Michał Czarny, 5. Kamil Wenger - 3. Łukasz Sarnowski, 22. Klaudiusz Krasa, 11. Piotr Kurbiel (87 min - 16. Bartosz Danowski), 17. Jan Sienkiewicz, 30. Patryk Winsztal (24 min - 8. Hubert Krawczun), 23. Miłosz Kałahur - 94. Szymon Stanisławski (83 min - 9. Marcin Bawolik).