Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄG DO POPRAWKI

Elbląg do poprawki: ulica Browarna i okolice (odc. 8)

10.04.2021, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg do poprawki: ulica Browarna i okolice (odc. 8)
Fot. Adrian Sajko
- Elbląg to jedno z najpiękniejszych miast w regionie. Mamy jedyną w swoim rodzaju Bażantarnię, prężnie odbudowywaną Starówkę i... sporo nowo powstających osiedli, więc jest potencjał. Jednak, aby zachęcić ludzi do mieszkania w Elblągu, a turystów do odwiedzania miasta warto byłoby dopracować kilka rzeczy. Mamy takie miejsca, które oszpecają Elbląg i warto byłoby się na nich skupić - apeluje nasz czytelnik, który zainspirował nas do stworzenia nowego cyklu:  "Elbląg do poprawki".
 

Czy są miejsca w naszym mieście, które wymagałyby zmian? Co należałoby poprawić, by nasze miasto było jeszcze piękniejsze? Odwiedzamy różne dzielnice naszego miasta pytając ich mieszkańców, co by u siebie poprawili. Tym razem odwiedziliśmy ulice Browarna, Niska, Dolna, Pływacka.


Mieszkańcy tej części miasta głównie zwracali uwagę na wygląd budynków znajdujących się przy ul. Browarnej.

 

Nasza ulica (Browarna -przyp. red.) to głównie stare budynki, które wymagają odświeżenia. Dobrze by było, gdyby ktoś o to zadbał

- stwierdziła p. Marzena.


- Tu od lat nie było nic robione. Czasem aż żal patrzeć, na obdrapane domofony, odpadający tynk ze ścian. Tu już nie chodzi tylko o wyblakły kolor farby - dodał p. Robert.
 

Kolejnym problemem, na który zwracali uwagę mieszkańcy to chodniki i podwórka. - Wszystko wygląda ok od strony głównej ulicy, czyli od Browarnej. Jednak wystarczy wjechać w jakąś uliczkę i już jest nieco gorzej. Nie mówię, że jest tragedia, bo bym skłamał, ale jest kilka takich miejsc, które wymagają uwagi - opowiada p. Zbigniew.
 

- Podwórka są niezagospodarowane w żaden sporów. Nie ma placów zabaw. Dzieci nie mają gdzie się bawić. Moim zdaniem to jest pierwsza potrzeba. Co dzieciaki mają robić w tej części miasta? - pyta p. Dorota. - Przydałyby się jakieś huśtawki, drabinki.

 

Czy zdaniem naszych czytelników są jeszcze jakieś miejsca do poprawki? Zachęcamy do przesyłania informacji (mile widziane też zdjęcia) na adres redakcja@info.elblag.pl (w tytule należy wpisać "Elbląg do poprawki").

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Elbląg Do Poprawki - ulice: Browarna i okolice, Niska, Dolna , Pływacka ( zdjęć 80 )
Dodano: 2021-04-09 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Zainteresowana
  Sobota, 10.04

  A dlaczego miasto ma naprawiać elewacje budynków? Są przecież wspólnoty mieszkaniowe i one robią to

 2. 2
  +1
  ~ Zdjęcia
  Sobota, 10.04

  Nikt z UM ratusza nie kwapi się by zostały naprawione barierki na chodniku ktore sa naprzeciwko ul. Niskiej. Barierki da przegiete i za moment przewroca sie. To widac na zdjęciu. Zniszczone sa wjazdy do ulic bo ktoś źle obliczyl przy budowie zakręty ich kat. Czy tego nikt nie widzi.

 3. 3
  +2
  ~ B.O ski
  Sobota, 10.04

  Dla dzieci nie ma placów zabaw na tej ulicy, bo budują tam gdzie już są albo radni mieszkają. Był B. O. I co nadal nie budują nic w tej dzielnicy. Obskurne garaże które powinny już dawno zniknąć.

 4. 4
  +2
  ~ Do zez
  Sobota, 10.04

  Należy dodać że żyło by się lepiej na ul. Browarnej gdyby przestały jeździć te tzw tramwaje konstale stary zlom. Budynki sie trzesa i pekaja gdy taki cudak jedzie. Tak samo pijaczki stoja na rogu ul. Pływacka, browarna bo sklep obok z piwskiem. Tu policja i straz miejska nie reaguje.

 5. 5
  +3
  ~ Irekkkk
  Sobota, 10.04

  Ta część ul. Browarnej, Niskiej , Pływackiej, Dolnej podlega pod konseratora zabytków w Olsztynie. Walka z wiatrakami, przerabiłem temat .

 6. 6
  +3
  ~ Me
  Sobota, 10.04

  zbk i wszystko jasne

 7. 7
  +3
  ~ zez
  Sobota, 10.04

  powiem krótko W tych okolicach i tak jest coraz lepiej , browarna wymontowana , nowy apartamentowiec , wspolnoty mieszkaniowe się grodzą , nawet Dolna się poprawia , może trochę za dużo niechętnych do roboty wystaje pod klatkami , ale nie ma już Baru pod Lipkami , to gdzie mają stać . Po za tym strasznie wali z kominów firm w okolicy Odlewni , że współczuję ludziom i bawiącym się tam dzieciom ,że to muszą wdychać , a nie poskarzą się radnym lub do Ochrony Srodowiska UM , czy Straży Miejskiej . A tak ogólnie to coraz mniej Elblaga w Elblągu , czyli coraz mniej urodzonych w Elblągu ,a coraz więcej przyjezdnych z okolic i tyle w temacie

 8. 8
  --1
  ~ Janek
  Sobota, 10.04

  Elbląg najbrzydsze miasto w regionie dzięki naszej władzy powinnaś kobieto napisać, chyba ładnych miast nie widziałaś. Budynek na Nowowiejskiej tzw. Pasiak jak krematorium oszpecił miasto, kto w ogóle zaakceptował takie szkaradztwo !

 9. 9
  +6
  ~ ob
  Sobota, 10.04

  Teren zajezdni tramwajowej wygląda jakby walki o wyzwolenie miasta zakończyły się w tym roku.

 10. 10
  0
  ~ Ryzy
  Sobota, 10.04

  Bloki obskurne tynk spada na głowę lampy ohydne przed oknami świecą z podwórek zrobili parking samochodowy dzieci nie mają podwórek .klatki schodowe to nie pamiętają co to znaczy malowanie żenada A policja i straż miejska nie reagują lub się boją

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2211351394653