Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Elbląg: Koronawirus w kolejnej szkole. Na kwarantannę trafiła jedna klasa i dwoje nauczycieli

29.09.2021, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Koronawirus w kolejnej szkole. Na kwarantannę trafiła jedna klasa i dwoje nauczycieli
Fot. Archiwum redakcji

Po kontakcie z zakażonym uczniem kwarantanną objęta została cała klasa i dwoje nauczycieli z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu. To ósmy przypadek koronawirusa w elbląskich szkołach w ciągu miesiąca, który minął od powrotu uczniów z wakacji.

 

Ostatniej doby w całym kraju odnotowano ponad 1200 zakażeń wirusem SARS-CoV-2.  Czwarta fala pandemii w Polsce przybiera na sile. Liczba nowych przypadków w Elblągu utrzymuje się na niskim poziomie, ale wiele z nich dotyczy uczniów i pracowników szkół. Dziś, 29 września, w naszym mieście testy potwierdziły zakażenie u dwóch osób. Jedną z nich jest uczeń szkoły ponadpodstawowej.
 

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u ucznia Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych. Cała klasa i dwoje nauczycieli została objęta kwarantanną. To w tej chwili jedyna elbląska szkoła w takiej sytuacje. W pozostałych placówkach, w których wcześniej odnotowano przypadki zakażeń, kwarantanny już się pokończyły

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

 

ZST-I w Elblągu, jest ósmą elbląską placówką oświatową, w której od początku roku szkolnego potwierdzono przypadki koronawirusa. 

Coraz więcej osób zastanawia się, czy grozi nam powtórka z ubiegłego roku. Wtedy pod koniec października wszystkie szkoły przeszły na zdalne nauczanie i sytuacja ta trwała praktycznie do końca roku szkolnego. To uzależnione jest od tego jak będzie przebiegała czwarta fala pandemii w Polsce. Ministerstwo Edukacji i Nauki na bieżąco monitoruję sytuację w placówkach oświatowych. Jak wynika z najnowszych danych resortu w całym kraju zdecydowana większość szkół (99,2 proc. podstawowych i 99,3 proc. ponadpodstawowych) nadal funkcjonuje stacjonarnie. Na zdalne nauczanie przeszły 4 placówki, a w systemie hybrydowym działają 162.

 

Przypomnijmy. Nadal trwa akcja szczepienia uczniów. W ciągu ostatniego tygodnia zastrzyk otrzymało ponad 130 młodych elblążan. Do tej pory w Elblągu przynajmniej pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 3 560 osób w wieku od 12 do 19 lat (za www.gov.pl). W pełni zaszczepionych jest 52,8 proc. elblążan (62 633 osób).

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Ja
  Środa, 29.09

  Polecam zrobić test i nie dac sie wyslac na kwarantanne. Odmówić. Osoby zdrowe zgpdnie z konstytucją nie moha byc na kwarantanne

 2. 2
  --2
  ~ Ja : ty i ja czyli my.
  Środa, 29.09

  Nie powołuj się na Konstytucję, bo po twoim komentarzu widać wyraźnie, że nie masz o niej żadnego pojęcia. Tak w ogóle to większość wypowiadających, którzy powołują się na ten akt prawny nie tylko jej nie znają, ale przed wszystkim nie rozumieją idei oraz formy i zasad obowiązywania Konstytucji. Stąd tyle nie tylko mylnych ocen, a wręcz wykazywanie nieprawdziwych rozstrzygnięć rzekomo tam zawartych.

 3. 3
  +9
  ~ Ooo
  Środa, 29.09

  Zasady obowiązywania Konstytucji? Ktoś tu odleciał

 4. 4
  +3
  ~ Eryk Stankiewicz Uczeń IV B
  Środa, 29.09

  TO MY

 5. 5
  0
  ~ Nnnn
  Czwartek, 30.09

  Czy był szczepiony ?? Pewnie tak bo byście zaraz napisali ,że nieszczepiony i zachorował. Dziwne te szczepienia ludzie po szczepieniu zarażają się częściej???

 6. 6
  +1
  ~ EWA
  Czwartek, 30.09

  Gdyby osoby z kontaktu były zaszczepione nie trafiły by na kwarantannę . Więc o czym tu mowa. Uważają się za nieśmiertelnych zarówno te małolaty jak i nauczyciele.

 7. 7
  --11
  ~ Megan
  Czwartek, 30.09

  Naprawdę w Elblągu jest tyle (130) biednych dzieci, którym rodzice dali wstrzyknąć preparat genetyczny zgadzając się tym samym na wszelkie konsekwencje w.przyszlosci(od niepłodności po udary)? Biedne dzieci....

 8. 8
  --5
  ~ Jessi
  Czwartek, 30.09

  A pozostali nauczyciele zaszczepieni chodzą i może zarażają Co za idiotyzm

 9. 9
  +8
  ~ ***** ***
  Czwartek, 30.09

  megan a czy ty masz mozg czy niee

 10. 10
  +1
  ~ obrywatelka
  Czwartek, 30.09

  Tak Teraz dzieci zarażają szkoda że nikt nie chorował w wakacje tylko teraz ZABIERACIE NA WOLNOŚĆ I PRAWA CZŁOWIEKA

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.79021286964417