Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Koronawirus w trzech elbląskich szkołach. Kilkudziesięciu uczniów na kwarantannie

16.09.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koronawirus w trzech elbląskich szkołach. Kilkudziesięciu uczniów na kwarantannie
Fot. Archiwum redakcji

Niecałe trzy tygodnie temu uczniowie wrócili do szkół, a czwarta fala pandemii już dała o sobie znać. Przypadki zakażenia koronawirusem odnotowano w trzech elbląskich placówkach oświatowych. 

 

Zakażenie potwierdzono u dwóch uczniów, w: Szkole Podstawowej nr 21 w Elblągu i Zespole Szkół Zawodowych w Elblągu. W trzeciej placówce, Ośrodku Szkolno - Wychowawczy nr 1 w Elblągu, zakażony koronawirusem okazał się nauczyciel.

 

- mówi Marek Jarosz, Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu. 

 

Kilkudziesięciu uczniów, z dwóch klas, objętych zostało kwarantanną. 

 

W SP nr 21 dotyczy to całej, jednej klasy, która przeszła na zdalne nauczanie i przebywa na kwarantannie do 19 września. W ZSZ kwarantanną objętych zostało 13 uczniów jednej klasy i to oni jeszcze do końca tygodnia będą mieli zajęcia on-line. Pozostali uczniowie z tej klasy, którzy wcześniej się zaszczepili, normalnie chodzą do szkoły. Jeśli chodzi o Ośrodek przy ul. Kopernika, zakażenie potwierdzone u jednego z pracowników, nie wpłynęło na pracę szkoły

 

- dodaje Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego w Urzędzie Miejskim w Elblągu. 

 

Przypomnijmy. W elbląskich szkołach w przyszłym tygodniu rozpocznie się akcja szczepienia przeciw COVID-19 dzieci powyżej 12. roku życia. To rodzice decydowali, czy chcą, aby ich dziecko otrzymało zastrzyk. Takich deklaracji jest o wiele mniej, niż się spodziewano. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ

 

Nie możemy się pochwalić wielkimi wynikami, jeśli chodzi o szczepienia w szkołach. Są szkoły, w których zgłosiła się 1 osoba, są takie, gdzie jest ich 18, czy 40. Niestety, nie jest to wynik, którego byśmy się spodziewali. Niemniej wszystkie osoby, które się zgłosiły, zostaną zaszczepione, w szkole lub w punkcie szczepień zorganizowanym w hali sportowo-widowiskowej

 

- mówiła Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji UM w Elblągu dziś, 16 września, podczas Komisji oświaty, kultury, sportu i rekreacji.

 

Aktualnie 158 elblążan jest objętych kwarantanną. Tylko dziś (16 września) w Elblągu odnotowano 2 kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 12

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Mr. J.
  Czwartek, 16.09

  To przyjął, a kto nie(!) To są dane osobowe dotyczącej zdowia! Tak zwane "wrażliwe", każdy kto je przetwarza bez wyraźnej i świadomej zgody naraża się na odpowiedzialność karną i materialną, organy nadzorcze RODO są bezwzględne. Segregacji czas start. Nur für Deutsche

 2. 2
  0
  ~ Mr. J.
  Czwartek, 16.09

  Rodzino, znajomi (o przyjaciołach chyba nie ma co wspominać, nie ma ich) osobnika -wirus, moje wyrazy współczucia.

 3. 3
  --13
  ~ W młodzieży nadzieja
  Czwartek, 16.09

  Uważam, iż dzieci nie powinny być na kwarantannie, tylko roznosic wirusa tak, by szury zdechły na chińską grypkę. PiS i konfederacja stracą poparcie, i w Polsce będzie lepiej

 4. 4
  --9
  ~ Gradex
  Czwartek, 16.09

  Co tu się dziwic.Wchodzisz do apteki patrzysz a tam 75 % bez maseczek.Pytam aptekarkę dlaczego pozwala na taki stan.A ona do mnie Nie ma ustawy .Dlatego chodzą jak chcą .Wchodzę też do wielu sklepów dziennie od Biedry po Lidla i PSS.Tam to samo Udajà ekspedientki ,że nic się nie dzieje.Kuzwa zapomnieli ze caly czas pandemia jest i ma się coraz lepiej.Nie zaszczepiony piwinien za szpital placic z wlasnrj kieszeni a nie z naszych podatkow cwaniaków leczyć .Zakaz nieszczepionym wejscia do knajpy,basenów,kin na stadiony etc.

 5. 5
  +8
  ~ Zwykle przeziębienie ,ale ...
  Czwartek, 16.09

  ...to nie modne o tej porze roku. Trzeba powiedzieć ,że to świrus w koronie

 6. 6
  +4
  ~ Fgg
  Czwartek, 16.09

  Nauczycielka zaszczepiona czy nie ? Zaszczepieni uczniowie bez kwarantanny niby dlaczego też mogą się zarazić

 7. 7
  --9
  ~ Upadły Harlej
  Czwartek, 16.09

  Otwieranie szkół w normalnym trybie jest celowe i ma za zadanie rozsiewać wirusa, aby piswoski reżim mógł wprowadzać kolejne totalitarne obostrzenia i zakazy.

 8. 8
  +9
  ~ hmm
  Czwartek, 16.09

  Izrael szczepi już trzecią dawką dwudawkowego preparatu. Mówią już o czwartej. Preparat okazuje się być wielodawkowym a ochrona przed ciężkim przebiegiem raptem paromiesięczna. Za chwilę okaże się, ile tak naprawdę są warte szczepienia przy tak szybko mutującym wirusie. Gdyby działały tak, jak są reklamowane, nie byłoby IV fali. Skoro już w Polsce rekomendowana jest trzecia dawka medykom, to za chwilę będzie i nauczycielom. Idą na ilość. Tylko ilu ludzi wytrzyma to pandemonium?

 9. 9
  +8
  ~ Anna
  Czwartek, 16.09

  Ile dzieci i w jakim wieku umarło z powodu covid w tym i ubiegłym roku?

 10. 10
  +8
  ~ K
  Piątek, 17.09

  O znów to samo COVID tylko w szkołach

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1764340400696