Poniedziałek, 25.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Cezary Balbuza zaszczepiony AstraZeneca: Kolejka mnie zaniepokoiła. Delikatnie mówiąc było ciasno

15.02.2021, 16:45:08 Rozmiar tekstu: A A A
Cezary Balbuza zaszczepiony AstraZeneca: Kolejka mnie zaniepokoiła. Delikatnie mówiąc było ciasno

Dziś, 15 lutego, Cezary Balbuza - dyrektor Szkoły Policealnej Żak i radny Koalicji Obywatelskiej, został zaszczepiony szczepionką AstraZeneca. - Pielęgniarka powiedziała mi, że jestem pierwszym elblążaninem, który został zaszczepiony tą szczepionką - mówił w rozmowie z nami Cezary Balbuza.
 

Trwają szczepienia nauczycieli przeciw COVID-19. Dziś, w Szpitalu Miejskim im. św. Jana Pawła II, zaszczepiony został Cezary Balbuza. - W ramach szczepień nauczycieli m.in. szczepieni są nauczyciele praktycznej nauki zawodu oraz kadra kierownicza takich szkół. Jako dyrektor Szkoły Żak w Elblągu mogłem się zaszczepić - mówił Cezary Balbuza.
 

Jak wyglądała cała procedura? - Najpierw przez system oświatowy SIO rejestrowaliśmy chętnych nauczycieli na to szczepienie. Następnie z Kuratorium otrzymaliśmy prośbę, aby potwierdzić, czy szpital się z nami kontaktował. W związku z tym, że szpital tego jeszcze nie uczynił, bo najpierw dzwonili do innych szkół, to sam zadzwoniłem do szpitala - opowiadał Cezary Balbuza. - Bardzo miła pani ustaliła termin. Mi zależało,  żeby być szczepionym z rana i tak też się stało.
 

Dyrektor elbląskiego Żaka do szpitala pojechał na godz. 9.20. - Dostałem do wypełnienia ankietę. Były tam pytania m.in. o to, czy chorowałem na COVID, czy miałem jakieś objawy, czy podróżowałem - wymieniał. - Po wypełnieniu ankiety trzeba było czekać na wezwanie do lekarza.

 

Jedyną rzeczą, która mnie zaniepokoiła to kolejka do lekarza. W korytarzu, który był długi na 10 metrów i nie szerszy niż 2 metry, czekało 20 osób. A jak wychodziłem to było jeszcze więcej osób. Delikatnie mówiąc było ciasno. Podczas całej pandemii to było największe zgromadzenie w jakim brałem udział. Trochę mnie to zaniepokoiło, o czym powiedziałem lekarzowi

- stwierdził Cezary Balbuza.
 

Jak wyglądała sama wizyta u lekarza? - Ankietę przekazuje się lekarzowi, który ewentualnie o coś dopytuje, a potem osłuchuje czy nie ma szmerów w płucach - mówił Cezary Balbuza.- Po tym wstępnym badaniu pielęgniarka szczepi szczepionką AstraZeneca (to trzecia szczepionka dopuszczona do obrotu w Unii Europejskiej, po preparatach firm BioNTech/Pfizer i Moderna).

 

Jeżeli chodzi o samo szczepienie to ja nawet nie poczułem ukłucia. Nie zauważyłem kiedy już było po. Nic mnie nie boli, dobrze się czuję. Wiem, że każdy może zareagować inaczej, ale ja akurat nie odczuwam żadnych dolegliwości. Po szczepieniu trzeba 15 minut odczekać i słyszałem jak jedna z pań, która była szczepiona po mnie powiedziała, że jak ją ukłuli to poczuła to aż do łokcia. Jak dla mnie to była najlżejsza szczepionka jaką w życiu miałem

- przyznał Cezary Balbuza.
 

Szczepienia są dobrowolne. Dlaczego Cezary Balbuza zdecydował się na szczepienie przeciw COVID-19? - Szczepiłem się całe życie przeciw różnym chorobom. Tę szczepionkę traktowałem po prostu jak kolejną szczepionkę. Mówi się, że żyjemy w takich czasach, że koronawirus zastąpi grypę i że  COVID pozostanie już z nami - dodał Cezary Balbuza. - Myślę, że warto się zaszczepić i wszystkich namawiam do tego.
 

Cezary Balbuza przyznaje, że chociaż sam nie miał koronawirusa to wie, jak poważna może być to choroba. - Z koronawirusem nie ma żartów. Jeden z naszych nauczycieli, trzy tygodnie po ostatnich zajęciach, zmarł na koronawirusa. Wszyscy w szkole byliśmy tym wstrząśnięci. Poza tym kilku naszych nauczycieli przechorowało koronawirusa i mówią, że nikomu by tego nie życzyli. Ja osobiście nie miałem tego wirusa, dlatego tym bardziej wolałem się zaszczepić - podkreślił Cezary Balbuza.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (38)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Gd
  Poniedziałek, 15.02

  Nie rozumiem chyba w pierwszej kolejności miały być szczepienia nauczycieli I-III, przedszkoli i żłobkow. Czy Żak oferuje takie nauczanie??? Czy kolejne szczepienia poza kolejnością?

 2. 2
  +6
  ~ Pol
  Poniedziałek, 15.02

  Peowiecowi się szczepienie nie podoba to niech się nie szczepi

 3. 3
  +8
  ~ Siara Siarzewski
  Poniedziałek, 15.02

  Balbuza mnie zaimponowła, zresztą znana z nieprzebranych pokładów wazeliny.

 4. 4
  +12
  ~ kiki
  Poniedziałek, 15.02

  @~ Pol~ ten pan nie jest peowcem ino - noweczesnym w klubie KO, a że ma parcie na "szkło" to już jest inna inszość. Prowadzi też pamiętnik na fb jako udomowiony radny z fotką ze sztucznym uśmiechem. Uważa się też za najbardziej "pracowitego radnego", a ostatnio ma swoje motto " żyję po to by służyć społeczeństwu". Czy to ma znaczyć że pan radny na coś / inne zaszczyty / oczekuje?

 5. 5
  --2
  ~ Allankaaa
  Poniedziałek, 15.02

  Skąd ja kojarzę tego pana? Sp25?

 6. 6
  --3
  ~ 5667788
  Poniedziałek, 15.02

  Kojarzę tego pana chyba z ekonomika...

 7. 7
  +1
  ~ Karolina
  Poniedziałek, 15.02

  Czego uczył w ekonomiku 2000-04? Kojarzę że mnie uczyl

 8. 8
  +13
  ~ Wzburzony
  Poniedziałek, 15.02

  Przecież żak nie prowadzi klas 1-3 ani przedszkola. Afera po elbląsku??? Może redakcja by się tym zainteresowała, jakim cudem????

 9. 9
  +7
  ~ kreciol
  Poniedziałek, 15.02

  kuwwwaaa pomnik czerwonuchowi postawcie, tez mi wiadomosc

 10. 10
  +6
  ~ Ferdek
  Poniedziałek, 15.02

  Ma się plecy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.