Sobota, 31.10.2020, Imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Urząd Wojewódzki: Błędnie przypisano jedno zakażenie do Elbląga. Sanepid: Kobieta przebywa w Elblągu

07.08.2020, 11:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Urząd Wojewódzki: Błędnie przypisano jedno zakażenie do Elbląga. Sanepid: Kobieta przebywa w Elblągu
Jak poinformował dziś (7.08.) Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki wczorajsza wiadomość o zakażonej koronawirusem elblążance jest nieprawdziwa. - Błędnie przypisano jedno zakażenie do Elbląga - twierdzi dziś rzecznik W-MUW. Dyrektor elbląskiego sanepidu wyjaśnia: Kobieta nie mieszka w Elblągu, ale przebywa tu na kwarantannie.
 
Wczoraj biuro prasowe Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego podało, że w naszym województwie wykryto 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.
 
- To mężczyzna w średnim wieku, starszy mężczyzna, 2 dziewczynki, kobieta w średnim wieku, starsza kobieta z powiatu bartoszyckiego, młoda kobieta z Olsztyna, starszy mężczyzna z powiatu szczecińskiego, mężczyzna w średnim wieku z powiatu węgorzewskiego, starsza kobieta z powiatu olsztyńskiego, starszy mężczyzna z powiatu ostródzkiego oraz starsza kobieta z Elbląga - twierdzono wczoraj.
 
Elblążanka miała przebywać w kwarantannie domowej. Dziś jedna biuro prasowe W-MUW twierdzi, że zakażenie nie dotyczy mieszkanki naszego miasta.
 
W dniu 6 sierpnia błędnie przypisano jedno zakażenie do miasta Elbląg, które powinno być dodane do powiatu elbląskiego
 
- informuje biuro prasowe W-MUW.
 
Marek Jarosz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu wyjaśnia w czym tkwił problem.
 
Kobieta ma dwa miejsca zamieszkania. Jedno to Jegłownik, a drugie to Elbląg. W tej chwili kobieta przebywa w izolacji domowej na terenie naszego miasta
 
- mówi.
 
W Elblągu liczba zakażonych wynosi 27 (z czego 22 wyzdrowiało), a w powiecie elbląskim 9 (8 wyzdrowiało).
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ kli
  Piątek, 07.08

  Bajzel jak zwykle. I jak tu się uchronić???

 2. 2
  +2
  ~ Załamywać usta i nos !
  Piątek, 07.08

  Proste, aby się uchronić, należy bezwzględnie przestrzegać wszystkich zaleceń i nakazów sanitarnych. Ot dzisiaj podano, że ubiegłej doby odnotowano 809 przypadków, a z tego ponad 600 w innych regionach poza Śląskiem, w tym w naszym województwie 17, a w sąsiednim pomorskim 41. I co nikt się tym nie przejmuje. Od rana w sklepach, głównie osiedlowych, klient w prawidłowo nałożonej masce to ewenement, a na targowisku to praktycznie ludzie zachowują się tak jakby nic nie było. I do jasnej cho...y pytam się ludzi po kiego groma zakładacie maskę nie zakrywając nosa. Jaja sobie robicie czy to taki durny kaprys. Tego kulfona macie zasłaniać w pierwszej kolejności, bo to główny siewca zarazków. A wszystkim pięknisiom mówię, że nochal to najbrzydsza część naszego ciała i wystawianie go w ten sposób na publiczny widok to szkaradztwo.

 3. 3
  +2
  ~ hmm
  Piątek, 07.08

  Już w następnym artykule pewien senator chwali elbląski sanepid. Co ta kobieta ma myśleć? A co my? Bałagan, manipulacja, dezinformacja i straszenie. Ludzie już mają tego dosyć.

 4. 4
  +2
  ~ oijh
  Piątek, 07.08

  "W Elblągu liczba zakażonych wynosi 27 (z czego 22 wyzdrowiało), a w powiecie elbląskim 9 (8 wyzdrowiało)." Jakże inaczej brzmiałyby słowa: W Elblągu liczba aktywnych zakażeń wynosi 5. Prawda? Komu zależy na manipulacji informacją?

 5. 5
  +50
  ~ normalnie myślący
  Piątek, 07.08

  Powinni jak najszybciej zamknąć elbląskie targowisko miejskie ,bo to co tam się dzieje odbije się na wszystkich , tam większość nie nosi w ogóle masek na twarzy ,ale jak została zawiadomiona policja i przyjechał partol to był popłoch , wszyscy gwałtownie zaczęli zakładać maski, Ludzie kogo wy oszukujecie , komu robicie krzywdę ????? siebie oszukujecie , a najgorsze ,że prym wiodą osoby starsze ,które w wyniku zarażenia wirusem mają nikłe szanse na przeżycie.

 6. 6
  0
  ~ Elblazanka
  Niedziela, 09.08

  Ja w covid nie wierzę, bo to ściema i manipulacja nad gospodarka. Od samego początku yo powtarzam i bd powtarzać zastanówcie się nad jednym ile znacie osób które są albo były chore,ani jednego no właśnie. Taka pandemia tylko u zwykłych obywateli a celebryci i rządzący wiecznie zdrowi oni covid nie mają. Takie półgłówki ja wy nakręcają całą tą propagandę, nie nosze maseczki i nosić nie będę nie mogą mi tego nakazać jestem chroniona konstytucją której PiS nie przestrzega i nagminnie ja łamie. Jak tak bardzo się boicie takich jak my którzy myślą samodzielnie a nie telewizyjna propaganda to zamknijcie się w domu i z niego nie wylazcie, i nie będziecie ustawiać mi życia czy ja mam zakładać maseczkę czy nie nie podoba się to się nie patrzcie albo w piwnicach pozamykajcie. Do sklepów na zakupy też nie chodzić bo maseczka to kawałek szmatki która i tak was nie uchroni,ale zapomniałam Szumowski na początku powiedział że maseczka nie chroni ale jak jego psiapsi sciagnol maseczki i chcieli na tym zarobić to z automatu zaczęła chronić i pomagać. Półgłówki elblazkie we wszystko wierzą

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1643271446228