Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Niemal we wszystkich elbląskich sklepach łamany jest nakaz noszenia maseczek?

08.07.2020, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Niemal we wszystkich elbląskich sklepach łamany jest nakaz noszenia maseczek?
fot. nadesłane
Do naszej redakcji docierają sygnały, że bez trudu można w sklepach spotkać osoby, które nie mają zasłoniętych ust ani nosa. Czy w Elblągu rzeczywiście jest z tym problem?
 
Od 30 maja br. nakaz noszenia maseczek został zniesiony, ale tylko w przestrzeni publicznej. Pamiętajmy, że w wielu miejscach nadal on obowiązuje. Dotyczy to m.in. sklepów.
 
Policjanci nie sprawdzają wyrywkowo czy klienci bądź personel elbląskich sklepów stosują się do nakazu. Reagują jedynie na zgłoszenia. - Jeśli klient sklepu zauważy kogoś bez maseczki i nas o tym poinformuje to wówczas przyjedziemy na miejsce - mówi kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
 
Jak do tej pory sytuacja wyglądała w Elblągu?
 
Rzadko docierają do nas głosy ze strony klientów. Prosimy, aby informować nas o tym, w których miejscach ten nakaz jest łamany. Musimy mieć podstawę, aby podjąć działania. Zgłoszenie może być anomimowe. Najlepiej jakby było za pomocą e-maila
 
- zaznaczył Marek Jarosz, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu..
 
Sanepid może wówczas zwrócić się do policji o przeprowadzenie kontroli. - To, że policjanci mogą nałożyć sankcje w postaci mandatu to jedno, ale my również możemy nałożyć swoje sankcje - dodał Marek Jarosz.
 
 
We Wrocławiu nie mam mowy o tym, żeby klient został obsłużony jeśli nie ma na sobie maseczki. I dotyczy to zarówno małego, osiedlowego sklepiku, jak i wielkopowierzchniowego, sieciowego sklepu. W Elblągu miałem zgłoszenie od pana, który nie mógł zrozumieć, jakim prawem właścicielka sklepu odmówiła mu obsłużenia jak był bez maseczki. U nas najwidoczniej działa to w drugą stronę, bo zamiast zrozumienia ten pan miał pretensje. Nie rozumiał, że zrobiła to w trosce o jego zdrowie i innych
 
- podkreślił Marek Jarosz.
 
Ze zdjęć, jakie otrzymaliśmy wynika, że ludzie, którzy decydują się robić zakupy bez maseczek są w różnym wieku. - Wirus nadal stanowi zagrożenie - zauważa Marek Jarosz. - Nie wiemy, kto go ma. Nawet jeśli rozprzestrzenienie tego wirusa jest niewielkie na co wskazuje mała ilość potwierdzonych przypadków, to ten wirus jednak jest i nie wiemy ani kiedy ani w kogo uderzy. Wirus nie rozpoznaje metryki człowieka, na którego trafia i nie atakuje tylko osoby powyżej 60 roku życia. Atakuje również osoby młode i mamy ciężkie przypadki wśród nastolatków czy osób mających ponad 20, 30 lat.

Dziś do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie wpłynęło pismo, w którym zwrócono uwagę, że w jednej z sieci sklepów wielkopowierzchniowej w Elblągu nie przestrzegany jest nakaz zasłaniania nosa i ust. - Dziś (8 lipca) wyślemy pismo do pana komendanta Komendy Miejskiej Policji w Elblągu z prośbą o podjęcie działań ukierunkowanych na daną sieć - stwierdził Marek Jarosz.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Galeria / Bez maseczek... w sklepach ( zdjęć 16 )
Dodano: 2020-07-08 | fot. nadesłane
0

Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --8
  ~ aaa
  Środa, 08.07

  Czy wy dalej nie widzicie ze to jest globalna fake pandemia?

 2. 2
  --5
  ~ Lubię pomagać :)
  Środa, 08.07

  Nie mam obowiązku noszenia maseczki.. jestem chory, mam problemy z oddychaniem. Mandat ? Proszę bardzo, nie przyjmuje :)

 3. 3
  +15
  ~ hm
  Środa, 08.07

  Anonimowe zgłoszenie zza pomocą e-maila. Ha, ha! I czy przez łamanie nakazu wzrosła ilość zakażeń w mieście? Nie. Nakaz nie jest ustawowy.

 4. 4
  +10
  ~ Pan Jarosz się myli
  Środa, 08.07

  https://www.google.com/amp/s/www.antyradio.pl/amp/full/243381/News/Nakaz-noszenia-maseczek-nielegalny-Sad-wydal-miazdzace-dla-rzadu-orzeczenie-42341 Niestety, Policja odmówi wystawienia mandatu za brak maseczki. Nie zastraszajcie ludzi.

 5. 5
  +15
  ~ mieszkanka
  Środa, 08.07

  No ale z psem w sklepie spożywczym to chyba przesada

 6. 6
  --31
  ~ lll
  Środa, 08.07

  Czy ludzie przedstawieni na zdjęciach wyrazili zgodę na upublicznienie takich zdjęć?

 7. 7
  +5
  ~ EMERYT
  Czwartek, 09.07

  Sklepy,tramwaje, autobusy, kto na zakaz zwraca uwage, nawet kontrolerzy w komunikacji miejskiej nie zakrywaja nosa i ust maseczka.

 8. 8
  +28
  ~ Ploterek
  Czwartek, 09.07

  ~ lll. Na zdjęciach nie został upubliczniony ich wizerunek, więc japa koniu i do roboty!!!

 9. 9
  +12
  ~ cóż
  Czwartek, 09.07

  Skoro ważni ludzie na wiecach wyborczych nie przestrzegają tego nakazu, to zwykły człowiek bierze z nich przykład.;)

 10. 10
  --3
  ~ Niezłe
  Czwartek, 09.07

  York to nie pies ?!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.