Sobota, 6.06.2020, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL: To, co zrobił Witek Wróblewski w Elblągu to mistrzostwo świata

27.08.2018, 17:30:56 Rozmiar tekstu: A A A
Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL: To, co zrobił Witek Wróblewski w Elblągu to mistrzostwo świata
Fot. Ryszard Biel

Kandydaturę Witolda Wróblewskiego na urząd Prezydenta Elbląga poparł oficjalnie Władysław Kosiniak – Kamysz. Gdy w ubiegłym tygodniu Prezes PSL odwiedził Elbląg zgodził się  udzielić wywiadu specjalnie dla info.elblag.pl.


PSL okazało duże wsparcie Witoldowi Wróblewskiemu. W konferencji prasowej udział wziął Pan - Prezes partii, a także szef wojewódzkiego Zarządu PSL - Marszałek Gustaw Marek Brzezin, doradca ekspertów przy Naczelnym Komitecie Wykonawczym PSL – Stanisław Żelichowski oraz Prezes Zarządu Powiatowego – Cezary Terech.


Wszyscy znamy Witolda Wróblewskiego od lat i wiemy, że jest przyzwoitym człowiekiem, a to najbardziej się liczy. Poza tym jest dobrym gospodarzem, dobrym samorządowcem. Dużo mówią o nim efekty jego pracy – zmniejszenie zadłużenia Elbląga o 70 mln zł, pozyskanie środków zewnętrznych. To, co zrobił Witek Wróblewski w Elblągu to mistrzostwo świata – pozyskał 250 mln zł. Do tego, dla mnie bardzo ważna rzecz, zmodernizowanie 10 oddziałów szpitalnych, blok operacyjnych, inwestycja w edukacje zawodową. Nowe torowiska, jedyny na północy Polski tor łyżwiarsko-wrotkarski, ścieżki rowerowe, postawienie na seniorów. Naprawdę to są mocne fakty, które świadczą o tym, że poparcie Witolda Wróblewskiego jest rzeczą naturalną. Kolejna sprawa – jest też dla środowiska Ludowców na Warmii i Mazurach osobą bardzo bliską. Sam odznaczałem Witolda Wróblewskiego Złotą koniczynką.
 
Witold Wróblewski postanowił jednak wystartować ze swojego Komitetu.

To jest szukanie szerszego poparcia. Uważam, że to jest dobre rozwiązanie w wielu miejscach. Są osoby, które nie chcą się angażować w politykę, ale chcą się angażować w samorząd. Taki Komitet na poziomie wyborów na wójta czy prezydenta miasta daje taką możliwość.
 
Jednak o PSL-u nie zapomniał, bo logo Komitetu Wyborczego Wyborców Witolda Wróblewskiego znowu ma koniczynki.
 
I z tego bardzo się cieszę, bo koniczynka to dobry symbol szczęścia.
 
Podczas konferencji prasowej zaznaczył Pan, że Elbląg odgrywa dużą rolę dla PSL-u.
 
To jest największe miasto, gdzie mamy Prezydenta związanego z Polskim Stronnictwem Ludowym. Mamy Prezydenta w Ciechanowie. Z nami są związani Prezydenci w Skarżysku Kamiennej, w Starachowicach, Ostrowcu Świętokrzyskim. Mamy bardzo wielu wójtów i burmistrzów, ale tak dużego miasta jak Elbląg nie mamy. To jest największe miasto, więc trudno nie podchodzić z ambicją do tej walki. Zrobimy wszystko, by Elbląg dalej mógł mieć dobrego gospodarza spod zielonych barw.
 
Dziwi Pana, że Patforma Obywatelska tym razem nie zdecydowała się poprzeć Witolda Wróblewskiego?
 
Dziwi mnie. My się staramy, gdzie możemy poprzeć Platformę, np. w Gdańsku Jarosława Wałęsę. W Krakowie udało się porozumieć w sprawie Jacka Majchrowkiego, w Łodzi Hannę Zdanowską, w Lublinie Krzysztofa Żuka. Oni są bardziej kojarzeni z Platformą Obywatelską, ale to nam nie przeszkadza, jeśli są dobrymi gospodarzami. Dziwi mnie to, że PO nie popiera teraz Witolda Wróblewskiego. Poprzednio popierali. Myślę, że to nie są wybory, w których ambicje powinny odgrywać najważniejsza rolę. Rozumiem chęć podmiotowości każdej formacji. Mam jednak nadzieję, że nie jest za późno, aby przejść na zieloną stronę mocy, na dobrą stronę mocy i do tego zachęcam.
 
W Elblągu Platforma nie tylko nie popiera kandydatury Witolda Wróblewskiego, ale wystawiła swojego kandydata.

To już jest ich wybor. Ja bym ich zachęcał, żeby jeszcze raz się zastanowili. Jak tak często nawołują liderzy Platformy do wspólnego startu, do szukania wspólnych kandydatów to większego dowodu na to, że te słowa są prawdziwe, a nie są tylko puste, byłoby poparcie w największym mieście, gdzie mamy prezydenta. To byłby ładny gest. Współrządzimy w 15 regionach. Ja poparłem kandydata na Prezydenta w Tarnowie, w moim okręgu wyborczym, który wywodzi się z Platformy Obywatelskiej. Nie mam z tym żadnego problemu, bo wiem, że jest dobrym Prezydentem. Niech schowają ambicje do kieszeni.

Dziękuję za rozmowę.
 
 
Z Władysławem Kosiniak – Kamysz rozmawiała
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%57.1 %42.9


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ kpi sobie czy jak?
  Poniedziałek, 27.08

  Ha ha ha ha ha ahaha mistrzostwo świata????????- to ja nie chcę widzieć wioch bez mistrzostwa świata

 2. 2
  +16
  ~ Ciekawe
  Poniedziałek, 27.08

  Człowieku, to zamieszkaj w Elblągu, to się naprawdę przekonasz. A co takiego zrobił ?. Płacimy najwięcej za ciepło na północy kraju, a nic się z tym nie robi, tylko posiedzenia i ruchy pozorne.

 3. 3
  +24
  ~ kosa
  Poniedziałek, 27.08

  Czy Włodek mistrzostwem świata nazywa otwarcie przez Wróblewskiego toru lodowego w stanie pomroczności jasnej?????

 4. 4
  +9
  ~ Clea
  Poniedziałek, 27.08

  Zartownis z tego Kosiniaka. Nie wiedzialam ze ma takie poczucie humoru. A co do Jaroslawa latorosli pana buca. To gdzie on mial okazje pokazac sie jako gospodarz czegokolwiek?

 5. 5
  +11
  ~ polak
  Poniedziałek, 27.08

  WITEK a co to twój wafel

 6. 6
  --8
  ~ Paszoł
  Poniedziałek, 27.08

  Pisiory wypad z tego serwisu i to mogłem. Co za arogancja i buta u tych prostaków

 7. 7
  +16
  ~ eWA ..............
  Poniedziałek, 27.08

  INDYK z PSL - u cały tydzień myślał o niedzieli a w sobotę mu łeb odcieli

 8. 8
  +12
  ~ Ale jaja
  Poniedziałek, 27.08

  To jest największe miasto, gdzie mamy Prezydenta związanego z Polskim Stronnictwem Ludowym.

 9. 9
  --4
  ~ Prorok Igor
  Poniedziałek, 27.08

  Na dzień dzisiejszy tu i teraz niema lepszego kandydata! Jeśli jakimś cudem wygrałby Wilk to winę za to poniesie Platforma Obywatelska i osobiście przewodniczący partii w Elblągu Jerzy Wcisła!

 10. 10
  --13
  ~ anonim
  Poniedziałek, 27.08

  Brawo dla Witolda Wróblewskiego!!!Elektorat Pana Witolda masowo chodzi na wybory a nie pisze pierdolety w internecie...Wilk nie ma najmniejszych szans.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.