Sobota, 17.02.2018, Imieniny: Zbigniew, Julian, Lukasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

Poseł Jerzy Wilk: Władza sądownicza doszła do przekonania, że jest wyższą władzą, kastą

14.07.2017, 07:00:33 Rozmiar tekstu: A A A
Poseł Jerzy Wilk: Władza sądownicza doszła do przekonania, że jest wyższą władzą, kastą
Fot. Ryszard Biel

We wtorek, 11 lipca, posłowie przyjęli ustawy dotyczące zamian w sądownictwie. Choć dla wielu temat ten jest kontrowersyjny, Jerzy Wilk uważa, że zmiany były konieczne. Poseł PiS zapowiedział również, że będzie bronił ustawy o Regionalnej Izbie Obrachunkowej, czyli ustawy, którą zawetował (po raz pierwszy od początku swojej kadencji) Prezydent RP, Andrzej Duda.


 
Burzliwe dyskusje trwały na temat ustawy o KRS i o sądach powszechnych. PiS chciał ograniczyć niezależność sędziowską. Projekty ustaw zostały przyjęte podczas wtorkowego posiedzenia Sejmu.

Nie widzę nic złego w tym, że te zmiany nastąpiły. Ustawa o KRS już od dawna była przygotowana. Ona nie była poddawana trzeciemu czytaniu i procedurze uchwalania, ale przygotowana była już od dłuższego czasu.

Ale zmiana porządku obrad była nagła.

Widocznie czekano na odpowiedni moment na to, żeby wprowadzić to pod obrady Sejmu. Nic nadzwyczajnego w tym nie widzę. Zmienia się sposób wyboru sędziów Sądu Najwyższego. Nadal środowiska sędziowskie mają wpływ na wybór. Natomiast wpływ na wybór samego prezesa SN ma Minister Sprawiedliwości.

Czy polityka nie będzie miała zbyt dużego wpływu na sądownictwo?

Są organy wykonawcze, ustawodawcze i sądownicze. To jest naturalny, jeszcze rzymski, podział tych władz. W ostatnim okresie władza sądownicza doszła do przekonania, że jest wyższą władzą, kastą. Wszyscy powinni przestrzegać prawa i prawo obowiązuje wszystkich. A ktoś, kto to prawo wykonuje i wydaje wyroki nie może się czuć sam ponad prawem. Doszło do alienacji środowiska sędziowskiego. Część z nich czuła się lepsza od reszty społeczeństwa. To źle. Doszło do sytuacji, że sędzią mógł zostać
tylko ktoś z rodziny. A ludzie zdolni, nie ważne, że mieli dyplomy, nie mógli się realizować w tych zawodach.

Uwagę wszystkich przykuła nowelizacja ustawy o Regionalnej Izbie Obrachunkowej. Politycy Platformy Obywatelskiej zarzucali PiS-owi, że chce doprowadzić do tego, by móc w każdej chwili odwołać burmistrza, wójta czy prezydenta miasta.

Samą ustawę ja bym bronił. Mimo, że sam wiele lat byłem samorządowcem i dalej się nim czuję. Regionalne Izby Obrachunkowe sprawdzają budżety właściwie tylko pod względem rachunkowym. Jeżeli miało się dobrego skarbnika miasta to zawsze można było wszystko spiąć. Wystarczy porównać budżet Elbląga z budżetem innej gminy. Co innego się uchwala, a z całkiem innym budżetem kończy się rok. Każdy, czy burmistrz, czy prezydent miasta, ma zawsze w ciągu roku możliwość korekty tego budżetu, żeby wykonać go w 99 proc. Zasada jest taka, że jeśli jest 5 proc. więcej lub mniej, to jest wszystko ok. To jest trochę fikcja, bo oprócz tego, czy się wydało w odpowiedniej ilości swoje dochody to również należałoby ocenić racjonalność tych wydatków. Przykładem są Termy Lidzbarskie. Rachunkowo wszystko gra. Natomiast pół Europy się z nas śmieje, że musimy w tych termach podgrzewać wodę. Wydaję mi się, że RIO powinna oceniać budżet również pod względem racjonalności, czy środki  były mądrze wydawane.

Jaki przykład podałby Pan z naszego lokalnego podwórka?

Ratusz Staromiejski jest słabo wykorzystywany, bo jest niefunkcjonalny. Elbląska Orkiestra Kameralna ma tam siedzibę, ale nie może tam koncertować. Tam od początku była przewidywana ich siedziba, więc należało przewidzieć i salę koncertową.

Szczególnie, że jest tak dużo pustych sal.

Dokładnie. Początkowo planowano, że w Ratuszu Staromiejskim będą odbywać się uroczyste sesje Rady Miejskiej. Ale jak zwoływać sesję, jak tam nie ma odpowiednich pomieszczeń? Jest to przykład tego, że pomysł był dobry, ale został źle zrealizowany. Wydano kilkadziesiąt milionów złotych i do dzisiaj odbija się to czkawką. Do tego był plan stworzenia tam restauracji. Tylko po co konkurować z szeregiem restauracji i pubów, które już istnieją?

Uważa Pan, że taki sposób funkcjonowania RIO odpowiada większości samorządowcom?

Tak. Uważam tez, że RIO powinno głębiej wchodzić w szczegóły wykonania budżetu, bo tak to jest płytkie i łatwe, a RIO nie jest potrzebne.

Prezydent RP Andrzej Duda, po raz pierwszy, zawetował ustawę. Jak Pan myśli skąd taka decyzja?

Jego prawo. Nie mam nic do dodania.

Według Pana oznacza to, że Prezydent nie zgadzał się z częścią proponowanych w projekcie zmian, z całością czy może jednak przemówiły do Niego argumenty polityków opozycji?

Na pewno nie opierał się na opinii Platformy Obywatelskiej. Z tego co wiem Prezydent oparł się na opinii samorządowców, którzy apelowali, że należy pewne rzeczy jeszcze sprawdzić. Prezydent zawetował, ale sam Sejm może to odrzucić. Musi  jednak za tym głosować 3/5 posłów. Nie wiem, czy taka większość się znajdzie. Prezydent skorzystał ze swego prawa. Szkoda tylko, że akurat przy tej ustawie, bo były inne bardzie kontrowersyjne. Ona nie była kontrowersyjna, za to kontrowersją stało się to, że Prezydent ją zawetował.

Był Pan Prezydentem Elbląga. Rozumie Pan argumenty samorządowców?

Rozumiem, że ta ustawa rodzi pewne niebezpieczeństwo dla władz wykonawczych, ale wydaję mi się, że w tej chwili jest trochę wahnięcie władzy w kierunku wykonawczej. Rady Gmin czy Miast są trochę w gorszej sytuacji. W zasadzie niewiele mogą. Oprócz uchwalania budżetu i planów zagospodarowania to władza ich jest nijaka. Za to ogromną władzę ma organ wykonawczy, czyli Prezydent Miasta czy Burmistrz. Tutaj jest ryzyko, że jeśli się źle wybierze, trudno jest odwołać taką władze, bo referenda to trudny sposób odwołania władzy. Może należałoby zapisać w przyszłości, że Rada po nie udzieleniu absolutorium ma prawo odwołać Burmistrza czy Prezydenta Miasta.

Dziękuję za rozmowę.

Z posłem Jerzym Wilkiem rozmawiała
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%30.0 %70.0


Komentarze do artykułu (52)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +56
  ~ u
  Piątek, 14.07

  każdemu kto ma władzę odbija palma. prawda panie posle?

 2. 2
  +51
  ~ pan Pikuś
  Piątek, 14.07

  Sam tego nie wymyślił - dostał info jak ma mówić

 3. 3
  +23
  ~ Miki
  Piątek, 14.07

  Niech ta kasta najpierw zacznie płacić zus

 4. 4
  +40
  ~ Ploterek
  Piątek, 14.07

  No tak, jak nie będzie można poprzez referendum to usuniemy niewygodnego Prezydenta poprzez nie udzielenie absolutorium. Jakby nie patrzeć, zawsze d**a z tyłu i musi być po PiSowemu. Dość takich rządów !!!! To, że władza sądowniczna w pewnym zakresie się rozpasła, to wcale nie znaczy, że trzeba ją upolitycznić. Zmienić przepisy, skrócić łańcuch, wydalać z urzędu sędziów, którzy łamią prawo, ale zostawić w spokoju niezależność, niezawisłość Sądów !!

 5. 5
  +46
  ~ EBramis
  Piątek, 14.07

  Kasta to powstaje na naszych oczach Panie pośle za sprawą rządów PIS. PIS= PRLbis!!!

 6. 6
  +49
  ~ Tomi
  Piątek, 14.07

  Niech Pan poseł powie dlaczego tak ochoczo popiera podniesienie opłaty paliwowej. Raz wycofuje poparcie za chwile zmienia zdanie. .. oj krótka ta smycz

 7. 7
  +34
  ~ pil
  Piątek, 14.07

  gada co mu każą haha

 8. 8
  +40
  ~ JesusAlvaro
  Piątek, 14.07

  Szkoda że nie można używać wulgaryzmów na tym portalu bo by się panu pOsłu dostało. Miałem kiedyś do gościa szacunek, ale facet ma ewidentnie uraz po przerżniętych ostatnich wyborach.

 9. 9
  +34
  ~ @@
  Piątek, 14.07

  Jurek weź ty chlopie daj se siana. Co ty za brednie wypowiadasz sam w to nie wierzysz!!!

 10. 10
  --45
  ~ Tak
  Piątek, 14.07

  Nareszcie beton kruszy się lecz p. o. I poplecznicy tego nie rozumieją. Mają coś z rycerza zakupy ... .

 11. 11
  +50
  ~ Pamiętliwy przy urnie
  Piątek, 14.07

  Panie Pośle, proszę o oficjalne stanowisko jak Pan głosował w sprawie tzw. ustawy *benzyna plus*. Nie ma co ukrywać i tak się dowiemy.

 12. 12
  +33
  ~ bady
  Piątek, 14.07

  Dla mnie nic nie jest wiarygodne, pan poseł raz jest za, a raz przeciw. Elbląg potrzebuje menagera zdecydowanego i z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem. Mam nadzieję , że PIS na szczeblu samorządu nie dojdzie u nas do władzy.

 13. 13
  --37
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 14.07

  No i tu mnie zaskoczył Wilku! Widać pójście w posły Wilkowi dobrze zrobiło bo pierwszy raz z większością tekstu się zgadzam choć zdaję sobie sprawę, że dla wielu może to być niepopularne...... Przykłady z Termami Mazurskimi i Nowym Ratuszem wyjątkowo trafny jak i o kaście prawniczej ...

 14. 14
  +38
  ~ Greta
  Piątek, 14.07

  Ciekawe, co teraz myślą elbląscy sędziowie, którzy jeszcze do niedawna byli za pisem?

 15. 15
  +27
  ~ zirytowana
  Piątek, 14.07

  "Tutaj jest ryzyko, że jeśli się źle wybierze, trudno jest odwołać taką władze, bo referenda to trudny sposób odwołania władzy. Może należałoby zapisać w przyszłości, że Rada po nie udzieleniu absolutorium ma prawo odwołać Burmistrza czy Prezydenta Miasta." - A kto ocenia, czy źle się wybrało prezydenta lub burmistrza?! Rada Miejska, czy mieszkańcy?! Panie pOśle, co to za brednie???? Odwołać to ja polecam Pana ze stanowiska....

 16. 16
  +35
  ~ ?
  Piątek, 14.07

  Przerażające.

 17. 17
  +35
  ~ ja
  Piątek, 14.07

  Dlaczego Pośle masz kwotę wolną od podatku powyżej 30 tysięcy a my 8! wg waszej konstytucji wszyscy jestesmy rowni!!

 18. 18
  +9
  ~ Wielbiciel Kamilii
  Piątek, 14.07

  Wy sie podniecacie jakimś Wilkiem ,a tu Pani Kamila taka ładna

 19. 19
  --48
  ~ Wrózka
  Piątek, 14.07

  Prezydent naszego miasta, od przyszłego roku

 20. 20
  +25
  ~ las vegas
  Piątek, 14.07

  Przekaz dnia od Kaczorka ble,ble,ble...powtarza jak papuga...PiS sie konczy i nie dotrwa do konca kadencji...Strzelaja sobie kazdego dnia w kolano.

 21. 21
  +42
  ~ zero litości
  Piątek, 14.07

  Wilku pamiętaj że nikt nie rządzi wiecznie, im wyżej wejdziecie tym głośniej się spier.....cie a ludzie są mądrzejsi o te prawie 2-lata,przy następnych wyborach a czas bbbbszybko leci będzie już przygotowane wiadro z pomyjami wiesz na co NIE ???

 22. 22
  +55
  ~ Wichrowe Wzgórza .
  Piątek, 14.07

  Poseł ostatniej kadencji , tak czy owak .

 23. 23
  +13
  ~ Robert Koliński
  Piątek, 14.07

  PiS krok po kroku likwiduje kolejne instytucje państwa prawa. Takim krokiem było przejęcie kontroli nad TK. Takim krokiem jest reforma prokuratury, zmiana składu KRS, faktyczna likwidacja SN. Będzie nim zapowiadana likwidacja PKW czy zmiana ordynacji wyborczych. Uzasadnione są obawy, że kolejne kroki zadepczą RPO czy NIK. Trzeba zwrócić uwagę, jak niewielkie zainteresowanie społeczne, a tym bardziej realny sprzeciw, wywołują te działania. Ich waga, znaczenie dla funkcjonowania państwa, a w rezultacie osobistego bezpieczeństwa, są dla ludzi zupełnie niewidoczne. To jest niestety efekt polityki ostatnich 25 lat, w której afirmowano indywidualizm i sukces osobisty jednostek, a zupełnie zaniedbano działania zmierzające do wzmocnienia solidarności, odpowiedzialności za państwo jako wspólnoty.

 24. 24
  +69
  ~ Robert Koliński
  Piątek, 14.07

  PiS podporządkowując SN jednemu pajacowi z Ministerstwa Sprawiedliwości otwiera drogę do oszustw wyborczych i de facto wprowadza w Polsce dyktaturę - jutro o godz. 15.00 protest pod Sejmem przeciwko tym PiS-stalinistom, pojutrze pod Sądem Najwyższym, chodźcie wszyscy!

 25. 25
  +17
  ~ Ploterek
  Piątek, 14.07

  Odnośnie głosowań w sejmie, dodam, że kiedyś była możliwość sprawdzenia jaki poseł jak głosował. Piszę, że kiedyś, bo dawno tego nie sprawdzałem, a teraz może cenzura zablokowała ;)

 26. 26
  +17
  ~ winien nie winien
  Piątek, 14.07

  A czy ktoś wie jak zakończyła się sprawa pana Wilka z panią Kosecką? czy została zawieszona na czas posłowania?

 27. 27
  +16
  ~ Twój email
  Piątek, 14.07

  Parlamentarzyści PiS – u niemalże codziennie mnie zadziwiają, chociaż powinienem już się przyzwyczaić do ich mądrości i nieomylności. Tylko które ich wypowiedzi powinienem traktować jako wyrocznię, nie mogę się w tym tak do końca połapać. Ostatnio Pan poseł Wilk dał pokaz niezdecydowania i barku własnego zdania, w trakcie głosowań nad nowym podatkiem który ma być dołożony do paliw. Najpierw był przeciwny, a jak się domyślam po odpowiedniej reprymendzie złożył kolejne oświadczenie że jest za ! Cenię ludzi którzy mają odmienne zdanie na różne kwestie niż ja, ale są stanowczy i nie zmieniają go pod wpływem nacisków lub po prostu najzwyczajniej ze strachu. Reformy o których mówi Pan poseł powinny być przeprowadzone, bo kto by się nie spotkał z pracą sądów, nie jest nią zachwycony.

 28. 28
  +8
  ~ Twój email
  Piątek, 14.07

  Reforma powinna być przeprowadzona pod kątem udrożnienia ich pracy, a nie podporządkowania systemu sądowniczego systemowi politycznemu, i to mi się przestaje podobać. Chociaż jesteśmy już kilkanaście lat członkami unii europejskiej to ja zaczynam zauważać ze od mniej więcej dwóch lat zaczynamy powoli dryfować w kierunku takich demokracji jak białoruska. Przestaję się dziwić słowom marszałka Karczewskiego po wizycie na Białorusi, określającego tamtejszego satrapę Łukaszenkę jako ciepłego człowieka. Zaczynam się powoli domyślać skąd zaczynają czerpać wzorce jak uszczęśliwić naród !

 29. 29
  +12
  ~ Twój email
  Piątek, 14.07

  Nastał na szczęście już czas urlopowy. Posłowie z frakcji rządzącej zapewne udadzą się do San Escobar aby w ramach praktykowanego od wielu lat zwyczaju, móc przyjrzeć się pracy innych parlamentów. Tematem przewodnim tej wycieczki zapewne będą : przestrzeganie pluralizmu i zasad demokracji w jednoosobowym parlamencie San Escobar.

 30. 30
  +15
  ~ hd
  Piątek, 14.07

  O województwo żuławskie zapytajcie pana posła,nie o ***ołach gaworzycie.

 31. 31
  +15
  ~ pamietamy
  Piątek, 14.07

  Projekt poselski o podwyżce paliw -z inicjatywy posła Wilka-szkodliwy dla społeczeństwa(podwyżki WSZYSTKIEGO0,nastepny projekt poselski apteka dla aptekarza tez z inicjatywy posła Wilka-podwyzka leków będzie skutkiem-ZOBACZYCIE.Mozna sprawdzić.

 32. 32
  +12
  ~ elblązanin
  Piątek, 14.07

  ten to wszędzie się promuje a niewiele od tej kasty się rózni

 33. 33
  +12
  ~ obserwator77
  Piątek, 14.07

  "Poseł Jerzy Wilk: Władza sądownicza doszła do przekonania, że jest wyższą władzą, kastą" a teraz inna kasta stwierdziła,że nie lubi jak im ktoś patrzy na łapki,oczywiście wszystko w imię dobra obywateli.To już nie obłuda...to czysta pogarda dla obywatela.

 34. 34
  --8
  ~ ??
  Piątek, 14.07

  elblążanin Ty chyba pomyliłeś Wilka z Wojtkiem z LSD ??

 35. 35
  --1
  ~ obserwator77
  Piątek, 14.07

  ~Greta,jak myślisz,co myślą Ci sędziowie...oni nie myślą,oni wykonują rozkazy i mają zapewnioną przyszłość przynajmniej do następnych wyborów

 36. 36
  +10
  ~ 100% elblążanin
  Piątek, 14.07

  Tak prości ludzie znają się na wszystkim. Tylko Polski szkoda......

 37. 37
  +5
  ~ zorientowany
  Piątek, 14.07

  Mam nadzieję, że Pan Poseł Wilk zatopi w końcu Krasulskiego i razem ze swoją frakcją - tym razem skutecznie - przejmą władzę w PiS.

 38. 38
  +15
  ~ tywieszkto
  Sobota, 15.07

  a poseł Krasulski umie mówić czy tylko stanowi tło za plecami "prezesa wszystkich prezesów"

 39. 39
  +13
  ~ obłudny poseł
  Sobota, 15.07

  Aż trudno uwierzyć, że powstały one tego samego dnia. Wynika z nich bowiem, że w tym czasie dwoje posłów - Beata Mateusiak-Pielucha i Jerzy Wilk - całkowicie zmieniło zdanie co do planów podniesienia cen paliw. "Wycofuję poparcie" - czytamy w dokumentach, które zostały złożone jako pierwsze. "Wyrażam jednak poparcie" - czytamy w tych złożonych niedługo później.

 40. 40
  +9
  ~ Magda Umer
  Sobota, 15.07

  Oj głupiś ty wilk,głupiś.Toś ty zadłużył Elbląg o kolejne 60 milionów,jeździłeś po Elblągu ale Suweren elbląski pozbył się ciebie ,abyś mógł innym,lepszym posłom otwierać drzwi jak wchodzą na salę obrad.Zostań tam i nie wracaj do Elbląga,jedynie na "Wichrowe wzgórze"

 41. 41
  +11
  ~ trochę o rzeczywistości
  Sobota, 15.07

  ludziom jest już niestety obojętne jaka klika powoła swoją kastę w urzędach sądownictwie, prokuraturach, samorządach, czy też przedsiębiorczości. System kapitalistyczny jest niereformowalny, korupcjogenny, nieuczciwy niesprawiedliwy nie dba o społeczeństwo, dba tylko sam o siebie. Było to oczywiste przed upadkiem "komuny" ale presja rodzimych złodziei ,sprzedawczyków i zachodnich panów przeważyła, gdyż brakło niezależnych mediów i odwagi mówienia prawdy. Naród był skołowany przez szkodnika świątobliwego JPII i wykreowanego na bohatera narodu i prezydenta ciemnego wózkowego ze stoczni

 42. 42
  +12
  ~ gusta
  Sobota, 15.07

  Polacy mają szczególne upodobanie do ludzi bez kręgosłupa. Tylko takich polityków wybierają na najwyższe urzędy

 43. 43
  +8
  ~ EuPi
  Sobota, 15.07

  Czyli poseł Wilk popiera system stalinowski. Tam też sekretarz wydawał wyroki. Mam pytanie: kiedy zamkną granice?

 44. 44
  --39
  ~ mieszkaniec
  Sobota, 15.07

  .Żeby sędziowie kradli w sklepach częsci do wiertarek , spodnie , kiełbasę , 50 zł. z lady to wstyd . To była kasta złodziei . PIS ZROBI PORZĄDEK .A jak się bogacą na tych sprawach jak dużo dasz, to masz prawo nadal robić geszeft . Dotej pory to był sąd państwowy , a sędziowie prywatni . Teraz będą upaństwowione , będzie dyscyplina jak za cara .

 45. 45
  +3
  ~ do mieszkaniec
  Sobota, 15.07

  Oj czekam na te Sądy dla których nie będzie" świętych krów" jak to mówi PIS, oj czekam.Ciekaw jak rozstrzygną sprawy swoich i tych i tamtych.

 46. 46
  +9
  ~ Zawzięty
  Sobota, 15.07

  W miejsce likwidowanej niby kasty sędziowskiej powstaje nowa...pisowska oczywiście. Przykład ? LEX SZYSZKO.

 47. 47
  +8
  ~ Wzór moralności
  Sobota, 15.07

  partii PIS walczącej z powszechnym zepsuciem. "Jak ujawniliśmy Krasulski sfałszował swój życiorys, bo zataił siedmioletnią służbę w Ludowym Wojsku Polskim. I to nie byle gdzie! Był jednym z zawodowych żołnierzy 1. Warszawskiego Pułku Czołgów – jednostka ta brała udział w masakrze robotników na Wybrzeżu, w grudniu 1970 r. W kolejnym artykule na łamach Faktu pisaliśmy, w lutym 1976 r. Krasulski został zdegradowany z plutonowego do szeregowca za defraudację mienia, m.in. kradzież 20-litrowej beczki spirytusu. " Być może dostanie za to 400 Pln dożywotnio jako pokrzywdzony przez "komunę"

 48. 48
  +7
  ~ Własciwy człowiek
  Niedziela, 16.07

  na właściwym miejscu "W 2005 został skazany za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości (miał we krwi 0,58 mg alkoholu). Orzeczono wobec niego grzywnę i zakaz prowadzenia pojazdów[23] (skazanie uległo zatarciu). W tym samym roku Leonard Krasulski z listy Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na posła V kadencji w okręgu elbląskim"

 49. 49
  +14
  ~ Własciwy człowiek
  Niedziela, 16.07

  W jego rekomendacjach na posła pominięto chyba opinię byłych pracodawców W okresie opiniodawczym okazał się podoficerem nie zdyscyplinowanym, mało wartościowym, ze swoich obowiązków wywiązuje się połowicznie. Nie troszczy się o warunki bytowe żołnierzy. Musi być pod stałą kontrolą przełożonych. Samodzielnie nic nie potrafi zrobić. Niedba o powierzone mu mienie wojskowe” na takąopinię w "komumie " trzeba było naprawdę rzetelnie zapracować.

 50. 50
  +10
  ~ Pamiętliwy
  Niedziela, 16.07

  Panie Pośle, a co z ideą sprzed lat "Elbląg do Pomorza?! Teraz będąc w Sejmie, przedstawicielem suwerena, weź się do roboty!!!

 51. 51
  +6
  ~ @pamiętliwy
  Poniedziałek, 17.07

  Obłudnik miał też przenosić urząd Marszałkowski do Elbląga ale mu faja nagle zmiękła

 52. 52
  --1
  ~ bezrobotny
  Środa, 19.07

  Pewnego chłopa oskarżono o pobicie sąsiada . Sędzia pyta o co oskarżony prosi , ja bym prosił jak sędzia będzie kradł spodnie to niech dwie pary z chowa , bo moje są liche .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.