Sobota, 10.06.2023, Imieniny: Bogumil, Malgorzata, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Antoni Macierewicz: Przenosimy dowództwo dywizji 16 PDZ do innego miejsca

02.06.2017, 09:45:05 Rozmiar tekstu: A A A
Antoni Macierewicz: Przenosimy dowództwo dywizji 16 PDZ do innego miejsca
fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 1 czerwca, w Ostródzie odbyły się targi pro obronne  Pro Defense. Wziął w nich udział Minister Obrony Narodowej  Antoni Macierewicz oraz poseł Jerzy Wilk i  Przewodniczący Klubu Radnych PiS w Elblągu Janusz Hajdukowski.

-  Te targi łączą w sobie trzy najważniejsze elementy: wojsko, młodzież i wysiłek gospodarczy Polski – mówił podczas otwarcia Targów Antoni Macierewicz,  Minister Obrony Narodowej.

Podczas Targów Minister udzielił wywiadu dziennikarce TVP Olszyn, która zapytała go m.in. o  16 Pomorską Dywizję Zmechanizowaną. - Już od 3 lipca w Elblągu będzie stacjonowała jedna z najważniejszych jednostek w całym NATO, na całym świecie, czyli międzynarodowe dowództwo dywizyjne koordynujące działania wszystkich bojowych grup brygadowych na całej flance północno-wschodniej, od Estonii,  przez Łotwę, Litwę, Polskę, a później kraje także bardziej na południe. To właśnie wysiłek i działania, walka tych brygad albo ćwiczenia tych brygad będą koordynowane z Elbląga – mówił Antoni Macierewicz.

Jaka przyszłość czeka 16 PDZ?

Na mapie świata Elbląg staje się jednym z najważniejszych punktów, najważniejszych miast. Serdeczne gratulację. Oczywiście w związku z tym przenosimy dowództwo dywizji 16 PDZ do innego miejsca, ale mogę państwa zapewnić, że ta dywizja nadal pozostanie na flance wschodniej. Także będziecie bardzo blisko, nie stracicie kontaktu 

- zaznaczył Antoni Macierewicz.

Przypomnijmy, że dowództwo 16. Dywizji stacjonuje w Elblągu od 1949 roku. 31 maja Prezydent Elbląga zwołał nadzwyczajną sesji Rady Miasta, która była odpowiedzią na pogłoski jakoby dowództwo 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej miało zostać przeniesione poza nasze miasto.

My jako elblążanie powinniśmy jednym głosem mówić, że tego nie akceptujemy, że nam się to nie podoba, a to że mogą stacjonować dwa dowództwa mówiliśmy podczas sesji o przykładzie Szczecina, Krakowa, jest to możliwe

- mówił we wtorek Witold Wróblewki.

Czternastu radnych zagłosowało za przełożeniem głosowania w sprawie przyjęcia stanowiska w tej sprawie. Byli to radni z Klubu PiS oraz radna niezależana - Maria Kosecka. Przeciw był Marek Burkhardt (KWW Witolda Wróblewskiego), Klub Radnych SLD oraz większość radnych z Klubu PO. Nie zagłosował jedynie Piotr Derlukiewicz (PO).

 

Jak tylko uzyskam informację, nawet telefoniczną, że taki plan rzeczywiście istnieje to w ciągu kilku dni zostanie zorganizowana sesja nadzwyczajna i zostanie wypracowane wspólne stanowisko, wszystkich radnych. Niestety to dzisiejsze stanowisko było jakby narzucone i niewłaściwie  sformułowane. Było jako protest, sprzeciw, a uważam, że należy je kierować bardziej jako prośbę z bardzo mocnymi argumentami ze strony Miasta. Wszyscy jesteśmy za pozostawieniem dowództwa 16. PDZ w Elblągu, ale nie w taki sposób. Jeżeli Prezydent będzie chciał dołączyć do stanowiska to nic nie stoi na przeszkodzie

– zapewniał tuż po wtorkowej sesji Przewodniczący RM Marek Pruszak. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +55
  ~ krzyżak
  Piątek, 02.06

  I co przedstawiciele tzw. "dobrej zmiany", nasz prezydent znowu miał rację. Dowództwo 16 dywizji opuszcza Elbląg. Nie podjęliście kompletnie żadnych działań, aby tak się nie stało. Nie macie jaj.

 2. 2
  +42
  ~ wyborca
  Piątek, 02.06

  Kaczynski kaze radni slugusy musza wykonac rozkac i tyle w temacie...Sekta rzadzi,sekta radzi sekta nigdy cie nie zdradzi.

 3. 3
  +36
  ~ RFN
  Piątek, 02.06

  Bardzo szkoda niby ten Elblag jakos powoli wychodzi na prosta, przekop i s7 a tu taki cios w plecy...

 4. 4
  +42
  ~ Nowoczesny
  Piątek, 02.06

  WON z Pislamską sektą z Elbląga! Oni potrafią tylko niszczyć i rozdawać pożyczone na koszt podatników pieniądze!

 5. 5
  +35
  ~ zyz
  Piątek, 02.06

  dlaczego ,, wielki "" poseł Krasulski nie walczył o sztab 16 dywizji u prezesa z którym jest w rodzinnych nieomal układach.Czyżby też się wynosił ? - chyba już czas najwyższy

 6. 6
  +40
  ~ klik
  Piątek, 02.06

  No i pozamiatane. Teraz to p.p. Wilk, Pruszak, Hajdukowski, Krasulski i inni PiS-owcy, nie będą już Nas więcej mamić swoimi "wielkimi możliwościami"? Co oni mogą, ano nic nie mogą, tylko Elbląga żal, czyż nie tak?

 7. 7
  +36
  ~ Areczek
  Piątek, 02.06

  I co Pruszak? to była tylko Wasza gra na zwłokę - klamka już zapadała. tylko prezydent zareagował, a Wy macie mieszkańców w nosie. tylko interes polityczny się liczy!!!!

 8. 8
  +32
  ~ Nie_PiS
  Piątek, 02.06

  zapamiętamy to Panie Pruszak teraz już nie będziecie mogli na nikogo zwalić winy - PiS też wyprowadza wojsko z ELblaga!!!

 9. 9
  +34
  ~ Walczacy
  Piątek, 02.06

  no to Pruszak ma już po prezydenturze. Posłuchał kolegi Wilka i mają pozamiatane. Mieszkańcy Wam to przypomną

 10. 10
  +27
  ~ BasiaS
  Piątek, 02.06

  Taką Radę powinno się odwołać!!!!!! działają na szkodę miasta. wstyd!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4420931339264