Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Donald Trump z wizytą w Warszawie. „Uroczystość robiła wrażenie”

06.07.2017, 16:30:17 Rozmiar tekstu: A A A
Donald Trump z wizytą w Warszawie. „Uroczystość robiła wrażenie”
fot. Jerzy Wilk

Dziś, 6 lipca, po raz pierwszy do Polski przyjechał Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wraz z małżonką. W spotkaniu zorganizowanym na placu Krasińskich uczestniczyli również elblążanie. Darmowy przejazd zostało zorganizowany dla prawie 80 osób.


Poseł Jerzy Wilk wraz z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce oraz Fundacją Inicjatyw Młodzieżowych zorganizował dla chętnych elblążan bezpłatny przejazd do Warszawy. Z tej okazji skorzystało prawie 80 osób.

 
Ode mnie z biura wyjechały dwa autobusy. Co prawda wyjazd organizowany był w dzień powszedni, więc nie każdy mógł sobie pozwolić na wyjazd, a część młodzieży już wyjechała na wakacje, co też miało wpływ na frekwencje, ale z Elbląga jechały całe rodziny, co mnie cieszy
 
– mówił Jerzy Wilk.

Autokary z Elbląga wyruszyły tuż po godz. 6.00. Wcześniej jednak uczestnicy wyjazdu zostali uprzedzeni, o liście rzeczy, których nie będą mogli zabrać. Znalazły się na niej takie przedmioty jak: parasolki, termosy i kubki termiczne, rozkładane krzesła, szklane pojemniki, aerozole, plecaki, rowery, drony, selfie-sticki, tablice oraz bannery.

- Trzeba było wcześniej przyjechać, bo już od godz. 11.00 ciężko było się dostać na plac, a po 12.00 zamykali bramki ze względów bezpieczeństwa. Stosowano wymogi amerykańskie i dało się odczuć, że bardzo dbają o bezpieczeństwo Prezydenta – opowiadał poseł.

Część z uczestników uroczystości miało ze sobą flagi – zarówno polskie, jak i amerykańskie. Poseł przyznał, że całe spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze.

Jako pierwsza przemówiła Pierwsza Dama, Melania Trump. - To było zaskoczenie – przyznał Jerzy Wilk. - Mówiła, że odwiedziła Centrum Nauki Kopernik i Szpital Dziecięcy. Następnie przymówił Donald Trump. Byli przyjaźnie witani przez mieszkańców Warszawy i mieszkańców innych miast. Strona Amerykańska zaprosiła na to spotkanie ok. 15 Powstańców Warszawskich, dla których przygotowane zostały specjalne fotele. Prezydent Stanów Zjednoczonych oddał hołd Powstańcom Warszawskim.Wszystko odbyło się w sympatycznej atmosferze. Uroczystość robiła wrażenie.

Jakie znaczenie, zdaniem Jerzego Wilka, miała wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce?
 
Sam fakt, że Donald Trump przyjechał do Polski to dowód szacunku. Dowód na to, że ceni nas jako sojuszników Stanów Zjednoczonych, docenia wkład Polski w NATO. Mimo, że Polska się odbudowuje, a gospodarka i sprawy społeczne, socjalne są jeszcze na niskim poziomie, to jednak 2 proc. dochodu przeznaczamy na obronność. Donald Trump podczas swojego przymówienia zapewniał, że armia amerykańska będzie wspierać nas na Wschodzie. Wczoraj w sumie 3, 5 tys. żołnierzy zostało przerzuconych do Polski. Mówił również o rozwijaniu współpracy w temacie gazu płynnego. Wydaje się, że docenił Polskę. Moim zdaniem ta wizyta jest gestem w stosunku do Polski jako poważnego partnera, z którym współpracuje, a nie tylko wizyta grzecznościowa
 
– podkreślił Jerzy Wilk.

Po części oficjalnej rozpoczęto Piknik Patriotyczny, który potrwać ma do godz. 20.00. - Wojska Polskiej i Amerykańskie organizują przy Stadionie Piknik Patriotyczny. Wystawiony został sprzęt wojskowy. Nie zabrakło amerykańskiej i polskiej kuchni. Każdy uczestnik spotkania został zaproszony na ten Piknik – dodał Jerzy Wilk.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --12
  ~ Ok
  Czwartek, 06.07

  Tak trzymać. PiS. Rządził p. o. i nigdy nie zapraszali na taki wyjazd,darmowy.

 2. 2
  +19
  ~ klik
  Czwartek, 06.07

  Nie darmowy, tylko pan zapłacił i pani się też dołożyła, czyli wyjazd na koszt podatnika. A tak poza tym na 0, 5 h występ jechać w sumie 12 godzin, to żadna przyjemność.

 3. 3
  +9
  ~ Krposrjibj
  Czwartek, 06.07

  O nie zauważyłam,ze tramp był w Elblagu...haha...

 4. 4
  +23
  ~ Ekr
  Czwartek, 06.07

  A wilk,jak zwyjkle parcie na szkło...

 5. 5
  --15
  ~ Polak.
  Czwartek, 06.07

  Ok - PO też woziło za nasze pieniądze (choć tu Wilk z budżetu chyba wziął mniej bo jak pisze współpracował z ambasadą) - pamiętamy jak PO woziło z pieniedzy podatników na marsze KODu czy podczas kampanii wyborczej komoruskiego PS. Trump powiedział fajnie ale dla nas ważne są czyny - zobaczymy co dalej...

 6. 6
  +13
  ~ elo
  Czwartek, 06.07

  ja myślałem że tylko kluby piłkarskie mają żyletę na stadionach a tu proszę nawet partie polityczne nie są gorsze .

 7. 7
  +19
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 06.07

  .... wrażenie ale na kim redaktor naczelnej info?! Przypomnę Litwa, Łotwa,Estonia, Czechy, Słowacja, Węgry itd od 2008 roku, a Słowenia od 1997 roku nie potrzebuje wizy do USA! Te daty robią wielkie wrażenie!!! A słowa to tylko słowa, słowa, słowa, które za dwa trzy dni ulecą jak waszka......

 8. 8
  --20
  ~ Iwona
  Czwartek, 06.07

  Pan Poseł Jerzy Wilk zaprosił elblążan na zorganizowany rodzinny wyjazd na uroczystości i piknik patriotyczny. Nie przypominam sobie, aby którykolwiek z poprzednich parlamentarzystów zapraszał osoby, które nie są powiązane jakimiś układami z partią rządzącą. Otwartość Pana Posła na młodzież, rodziny, krzewienie ducha patriotyzmu lokalnego zasługuje na uznanie. Elbląg, to nasza mała ojczyzna.Dbajmy o nią tak jak Pan Poseł, któremu dziękuję za wszystkie dotychczasowe przedsięwzięcia. Proszę się nie poddawać i dalej uczyć młodzież patriotyzmu. Spodziewam się teraz głosów oburzenia, więc przypomnę jedynie, że każdy ma prawo przedstawienia swojego stanowiska i swojej opinii. Ważne, abyśmy korzystali z wolności wypowiedzi, szanując się wzajemnie.

 9. 9
  +15
  ~ Lolek
  Czwartek, 06.07

  Jak za komuny, tylko tam jeszcze flaszka byla:)

 10. 10
  +11
  ~ a to wolska właśnie
  Czwartek, 06.07

  Gaz z Ameryki oczywiście będzie dużo tańszy od ruskiego mając na uwadze że wydobywa się go metodą szczelinowanie i trzba go skroplić. Wszystkie "polskie rządy" mają wielką wprawę w negocjacjach , dlatego za gaz z Gazpromu płacimy dużo więcej niż np W Brytania czy jakikolwiek kraj Europy Zachodniej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2028510570526