Czwartek, 3.12.2020, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYWIADY

I LO naprawdę jest pierwsze

13.01.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Według najnowszego rankingu miesięcznika „Perspektywy” I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu zajmuje I miejsce w Elblągu i V w województwie. Biorąc pod uwagę poprzednią krzywdząca opinię Newsweek`a, ostatni ranking stawia I LO w bardzo korzystnym świetle. Mówi wicedyrektor ogólniaka, Ewa Skorupa.

Cieszymy się ogromnie, że takie są  wyniki nowego sondażu, tym bardziej że rok ubiegły pokazywał nas w innym świetle. Wiele zrobiliśmy w tej sprawie, żeby tę stronę, która ukazywała ubiegłoroczny ranking zmienić. Chcielibyśmy, żeby gazeta, która opublikowała w tamtym roku wyniki również naniosła sprostowanie. I LO jest dobrą szkołą z dużą renomą.

Czy to znaczy, że według tak różnych kryteriów można oceniać szkołę. W jednym rankingu ukazuje się, że szkoła jest najlepsza, a w drugim wręcz przeciwnie?

Uważam, że kryteria powinny zostać ujednolicone. Natomiast o tej sprawie powinni rozmawiać fachowcy jakie kryterium należy przyjąć i jakie byłoby adekwatne, żeby pokazać cała prawdę.

Czy I miejsce  w Elblągu  i V w woj., jest znakiem dla uczniów i rodziców świadczącym o poziomie szkoły?

Myślę, że I miejsce to bardzo dobry znak dla nauczycieli, uczniów i rodziców. Przede wszystkim dla tych, którzy będą stawali przed decyzją wyboru szkoły.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ sebastian
  Czwartek, 13.01

  Szkoda, że każdy się skarży na tą szkołe i nawet robi to moja koleżanka (bardzi dibra uczennica), która odradza każdemu pójście do niej.... III LO RULEZZ

 2. 2
  0
  ~ A
  Piątek, 14.01

  2 LO RULEZ !

 3. 3
  0
  ~ tom
  Piątek, 14.01

  5 lo the best!!!!

 4. 4
  0
  ~ :P
  Piątek, 14.01

  Niiee no V lo jest poprostu V.

 5. 5
  0
  ~ uczennica ILO
  Wtorek, 18.01

  A ja jestem uczennica tego oto liceum i też uważam, że jest najlepsze mimo pewnych niedogodności np. pani nowa dyrektor :/ Ale mimo wszystko, gdybym znów miała podjąć decyzję do której szkoły chcę iść, znów wybrałabym ILO. Panuje tutaj świetna atmosfera, uczniowie spokojnie dogaduja się z nauczycielami. Wszystkim zależy na tym, żebyśmy jak najlepiej zdali maturę i dostali sie na wymarzone studia :)

 6. 6
  --1
  ~ absolwent
  Środa, 19.01

  z tego co slyszalem to ten ranking byl zrobiony na podstawie laureatow. wiec znowu jedynak sie chwali a to jest kit. chodza do niej madrzy ludzie ktorzy i w innych szkolach by osiagali sukcesy i podciagneli ranking. jesli sie myle to odpiszcie. wydaje mi sie ze moj komentarz daje do myslenia. i nie polecam I LO

 7. 7
  +1
  ~ Absolwentka
  Piątek, 21.01

  Jestem absolwentką I LO z lat 90-tych. Kiedy decydowałam się na wybór szkoły po podstawówce dobrze wiedziałam gdzie iść. O jedynce zawsze mówiono z uznaniem( rzesze olimpijczyków, wysoki poziom kształcenia, znani absolwenci-Rynkowski , osoby teraz zajmujące wysokie stanowiska w Polsce i na świecie-ambasadorzy, lekarze, prezesi firm, naukowcy). Pomimo tego, że niekiedy było mi trudno stawić czoła temu czy innemu przedmiotowi, to bardzo miło wspominam te 4 lata spędzone w murach "Słowackiego". Uczyli mnie wspaniali pedagodzy,który rozumieli klasę. Miałam za wychowawcę wspaniałego, mądrego, życiowego człowieka, który gdy przeżywałam ciężkie chwile związane z domem był oparciem i służył pomocną dłonią. Pozdrawiam wszyskich nauczycieli i życzę dalszych sukcesów w wychowywaniu i kształtowaniu młodego pokolenia elblążan.

 8. 8
  0
  ~ G
  Sobota, 22.01

  Nikt nie kończy 2 szkół (najwyżej zmienia szkołę) wiec po co te glupkowate i nieuargumentowane komentarze, ze X LO Rulezz itd.? Wiekszosc powie, ze szkoda do ktorej chodzi "rulezz" i to w zasadzie nic nie znaczy :/

 9. 9
  +1
  ~ Visharan
  Sobota, 12.02

  A na jakiej podstawie jest pierwsze... Gdybym wiedzial jakie ciekawe rzeczy sa w tej szkole nigdy bym tu nie poszedl :/. Zreszta wiekszoac ludzki, ktorzy tu chodza narzeka... Nauczyciele zlewaja uczniow, nic nie da sie zalatwic... Bleh niektorzy nawet mysla o przepisaniu sie, w tym ja...

 10. 10
  +1
  ~ g
  Sobota, 12.02

  szkoda tylko ze amlo kto stamtad dostal sie an studia gdize chcial, nie mowiac juz o 2 lo gdize sie uczylem. oba to dno totalne i leca na opinii, teraz liczy sie tylko 3 lo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.303759098053