Czwartek, 4.06.2020, Imieniny: Helga, Karol, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Prezydent Witold Wróblewski: Jestem bardzo zbudowany frekwencją w Elblągu

17.10.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezydent Witold Wróblewski: Jestem bardzo zbudowany frekwencją w Elblągu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Podczas kampanii wyborczej Prezydent Elbląga Witold Wróblewski oficjalnie poparł kandydatów Polskiego Stronnictwa Ludowego ubiegających się w okręgu elbląskim o miejsce w Sejmie. Natomiast w wyborach do Senatu Witold Wróblewski poparł kandydata Koalicji Obywatelskiej Jerzego Wcisłę, który ubiegał się o reelekcję. Jak Prezydent Elbląga skomentował wyniki wyborów?
 
Według oficjalnych wyników podanych przez Państwową Komisję Wyborczą w okręgu elbląskim PiS uzyskał 40,86 proc. głosów, Koalicja Obywatelska - 28,43 proc., Lewica - 11,64 proc., PSL - 10,89 proc, Konfederacja - 5,66 proc., a Bezpartyjni i samorządowcy - 2,52 proc.
 
- Zwycięstwo również w naszym mieście zanotowało Prawo i Sprawiedliwość. Dla mnie ten wynik nie jest zaskoczeniem. Wcześniejsze sondaże plasowały PiS na pierwszym miejscu – mówił Witold Wróblewski. - Koalicja Obywatelska na drugim miejscu to również wynik, który był do przewidzenia.
 
 
Bardzo się ciesze, że Lewica weszła do Parlamentu po czterech latach nieobecności. Każdej partii, której nie ma w Parlamencie grozi, że może przestać być widziana na rynku politycznym. 12 proc. to jest piękny wynik. Dobrze, że w okręgu elbląskim mamy jeden mandat z Lewicy, bo to wcale nie było pewne
 
– podkreślił Witold Wróblewski.
 
Jak Prezydent Elbląga skomentował wyniki, jakie uzyskał PSL? - Wynik PSL-u również był bardzo dobry chociaż sondaże wskazywały, że będzie na granicy progu wyborczego. Ambicją PSL-u by dobyć chociaż jeden mandat. I tak się zdarzyło, z czego się bardzo cieszę – przyznał Witold Wróblewski. - W poprzedniej kadencji w okręgu elbląskim PSL nie zdobył mandatu. Dobrze, że to się zmieniło.
 
 
Zaskoczył mnie natomiast wynik Konfederacji, bo mieli bardzo dobry wynik
 
– zaznaczył Witold Wróblewski.
 
W wyborach do Senatu mandat w okręgu elbląskim uzyskał Jerzy Wcisła, który otrzymał 44,62 proc. głosów. - Powtórzyła się sytuacja sprzed czterech lat, kiedy kandydatem z PiS-u był Sławomir Sadowski, a z Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła. Wtedy trzeci kandydat był z PSL-u – Jan Bobek. Tym razem trzeci kandydat był z Bezpartyjnych i samorządowych – opowiadał Witold Wróblewski.
 
Frekwencja w województwie warmińsko-mazurskim wyniosła 53,61 proc. W Elblągu - 60,04 proc.. Po Olsztynie (65,2 proc.) to drugi wynik w województwie. - Jestem bardzo zbudowany frekwencją w Elblągu. 60 proc. udziału elblążan to bardzo dobry wynik. Chciałbym podziękować mieszkańcom, że odpowiedzieli na zaproszenia i prośby nie tylko polityków, ale też i samorządowców, żebyśmy wzięli udział w głosowaniu, bo są to ważne wybory  – mówił Witold Wróblewski.
 
 
Chciałbym pogratulować wszystkim, którzy uzyskali mandat, bo to oznacza, że mają zaufanie mieszkańców na to, aby dalej w Parlamencie pracować. Dla mnie jeśli w Parlamencie występują wszystkie siły polityczne to jest to dobry sygnał. Niech różne poglądy się ścierają. Należy siebie przekonywać do swoich poglądów. Na tym ma polegać demokracja
 
– dodał Witold Wróblewski.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Brawo Prezydent
  Czwartek, 17.10

  PSL w Elblągu to tylko Wróblewski, reszta statyści !!!

 2. 2
  +2
  ~ Uwaga! Uwaga!
  Czwartek, 17.10

  Znów grasuje po klatkach ten złodziej, który okrada przedpokoje !!! Ten w tych grubych okularach!!! Ludzie pilnujcie żeby drzwi były do mieszkań zamknięte

 3. 3
  +11
  ~ stefan rembelski
  Czwartek, 17.10

  Tak na poważnie co Pan prezydent chciał nam powiedzieć? Co oprócz zadowolenia prezydenta z tego wynika dla Elbląga? Fenomen w skali kraju - roztropni elblążanie, Pana wyborcy zagłosowali na ludzi a Lidzbarka , Olsztyna i Nowego Miasta - to sprawia Panu taką wielką radość prawie że euforię?

 4. 4
  0
  ~ Pisiek
  Czwartek, 17.10

  Super wszyscy się cieszą ze KO , PSL , Sld przegralo a PIS w Elblagu wygrało! No tych słów nie spodziewano sie, to jednym slowem gratulacje dla PIS! Dzięki

 5. 5
  +7
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 17.10

  Do Redakcji! Czy ktoś to sprawdza przed puszczeniem tu cytuje "...Jestem bardzo zbudowany frekwencją w Elblągu..." po jakiemu to i o co chodzi?!

 6. 6
  +6
  ~ Wyborowy
  Czwartek, 17.10

  Frekwencja pokazala wyraźnie że władza w Elblągu juz się nie podoba i PIS otrzymal tu otwartą furtkę a czasamii warto przewietrzyć Stary Układ! Ktokolwiek to jest!

 7. 7
  +3
  ~ anonim
  Czwartek, 17.10

  PiS nic nie wygrał.Przegrał Senat,ma tyle samo mandatów 235 jak cztery lata temu a poza tym Ziobro z Gowinem mają dziś 36 posłow.Bez głosów tych dwóch ostatnich Panów,Kaczyński już dziś sam nic nie może...jest w czarnej dziurze i rozpaczy a jak za pół roku stracą Andrzeja Dudę to Kaczyński może już tylko iść na zasłużoną emeryturę...

 8. 8
  +5
  ~ taniec chochoła
  Czwartek, 17.10

  Jest nasze najmądrzejsze źródło. Przegrałeś sromotnie razem ze swoimi słupami wpłatomatowymi. Pokazałeś jak nie należy obsadzać stanowisk i funkcji a na koniec pokazałeś jak się nie prowadzi kampanii wyborczej bez przyzwoitości. posłałeś swoje najlepsze charty i przegrały nawet z kundelkami. Ale ty się cieszysz - taki poziom wartości. Jedno jest pewne - jeszcze rok takiego administrowania miastem (UM, RM) i kolejne wybory samorządowe przegracie w cuglach przed startem. Nie będzuie wyboru "przeciw" a dostaniecie ocenę "za pracę". Zmień otoczenie, pozbądź się czerepaka mącącego i nie dojrzałego, pozwól urzędnikom pracować a RM myśleć i planować. Jeden rok z tej kadencji (poprzednia też) zmarnowany totalnie. Dlaczego nie ma aktualnej foto ? Skutki fety zwycięstwa PSL? Czerepak wraca do szkoły

 9. 9
  +9
  ~ kiki
  Czwartek, 17.10

  A pan ... burzy historię Elbląga / wyburzanie budynków przedwojennych/, inni włodarze miast potrafią restaurować, modernizować a pan co?

 10. 10
  +6
  ~ jan-49
  Czwartek, 17.10

  pis nie wygral wyborow wygrali je ziobro i gowin i to oni beda stawiac warunki kaczynskiemu a kaczynski musi tanczyc jak oni zechca bez tych dwoch partii pisu juz nie ma ziobro i gowin maja najwiecej do powodzenia przeszlo 30 mandatow

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.