Wtorek, 26.05.2020, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Edward Pietrulewicz: Widać, że PSL przestał być tylko dla wsi, a jest dla wszystkich

13.10.2019, 23:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Edward Pietrulewicz: Widać, że PSL przestał być tylko dla wsi, a jest dla wszystkich
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji, Ryszard Biel)
Sztab elbląskiego okręgu Polskiego Stronnictwa Ludowego zebrał się w Olsztynie. Ci kandydaci, którzy zdecydowali się zostać w naszym mieście na wyniki sondażowe czekali w swoich domach, w gronie rodziny i przyjaciół.
 
Przypomnijmy, że według wyników sondażowych Prawo i Sprawiedliwość zdobył 43,6 proc poparcia (239 mandatów), Koalicja Obywatelska – 27,4 proc. (130 mandatów), Lewica – 11,9 proc. (43 mandaty), Polskie Stronnictwo Ludowe – 9,6 proc. (34 mandaty), a Konfederacja 6,4 proc. (13 mandatów).
 
Edward Pietrulewicz (wiceprezydent Elbląga, kandydat PSL do Sejmu) korzystając z zaproszenia prezesa PSL-u Władysława Kosiniaka-Kamysza wieczór wyborczy spędził w Warszawie.
 
 
Jest duże zadowolenie i troszkę zaskoczenie. Wszyscy obawiali się, że wynik będzie trochę niższy, ale widać, że ciężka praca robi swoje. Widać, że PSL przestał być tylko dla wsi, a jest dla wszystkich, dla miast też
 
– stwierdził Edward Pietrulewicz.
 
Jakie nastroje panowały w Warszawie? - Emocji nie brakowało – przyznał Edward Pietrulewicz. - Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że to nie są ostateczne wyniki, ale wiadomo też, że one za wiele nie powinny się już różnić. Rozmowy „na gorąco” były pasjonujące. To niewątpliwie sukces PSL-u – mówił.
 
Małgorzata Sowicka (Dyrektor Departamentu Edukacji UM w Elblągu, kandydatka PSL do Sejmu) wieczór wyborczy spędziła w gronie rodziny i przyjaciół.
 
Jestem bardzo zadowolona, że PSL osiągnął taki ładny wynik. W sondażach było 5 proc. - 5,6 proc, a jest blisko 10 proc., więc to bardzo miłe. Myślę, że w województwie warmińsko-mazurskiem ten wynik będzie jeszcze lepszy
 
– mówiła.
 
Jak kandydaci PSL oceniają wyniki sondażowe PiS? - Nie było to dla mnie zaskoczeniem. Tak obstawiałem – przyznał Edward Pietrulewicz. - Myślałem, że w tych granicach będą i się nie pomyliłem.
 
- To jest imponujący wynik. Wyższy niż poprzednio, ale myślę, że ostatecznie nie pozwoli on PiS-owi na samodzielne sprawowanie rządów. Poczekajmy na oficjalne wyniki – zaznaczyła Małgorzata Sowicka.
 
A jeśli chodzi o wynik Lewicy? - Moim zdaniem dla Lewicy taki wynik to znaczący sukces – zaznaczył Edward Pietrulewicz. - Wychodzą z niebytu. Połączenie trzech sił dało rezultat.
 
- Lewica osiągnęła bardzo dobry wynik – dodała Małgorzata Sowicka. - Osobiście bardzo się cieszę, że Lewica jest w Sejmie i odbudowuje swój potencjał. Bardzo ładnie wystartowali. Gratuluję.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ jan
  Poniedziałek, 14.10

  PSL to klika kolesi sprzedajna mafia dziwi mnie poparcie na tym poziomie ludzie chyba jacyś przygłupi albo umoczeni w PSL na to głosują

 2. 2
  +9
  ~ Kanodzieja
  Poniedziałek, 14.10

  A z czego ta radosc? 9 % to raczej kompromitacja wasza i PO ! Jestescie bo jesteście i w wiekszosci przefarbowani z innych partii! Nie robcie kichy bo przez Was Pis wygralo

 3. 3
  +13
  ~ Referendum.
  Poniedziałek, 14.10

  Więcławska , kiedyś SLD dziś PSL ,a krowę to potrafi wydoić ????? Słupnik musi odejść,i jego urzędnicy.

 4. 4
  +8
  ~ Jokasta
  Poniedziałek, 14.10

  Słupy , jak to słupy - zdanie wypowie i taśma się skończyła.

 5. 5
  +12
  ~ qwas
  Poniedziałek, 14.10

  Dlaczego partia "wiejska" oddała wieś???

 6. 6
  +9
  ~ niedojrzały chłoptaś
  Poniedziałek, 14.10

  Czerepak oślizły jak w najwyższej swojej słupowej formie. On powie post factum i twierdzi, że przewidział. on na salonach niczym Armia Czerwona. Udawali, że to kozioł rządzi w Elblągu a to jednak czerepak - stąd "kariera" , powołania, mianowania tego wybitnego męża stanu, który wie po fakcie i słowa innych wygłasza jako swoje. Taki będzie parlament . Teraz kozioł się przekona kim naprawdę jest czerepak, a zdaje się że już zrozumiał pod koniec kampanii.

 7. 7
  +8
  ~ Do qwas
  Poniedziałek, 14.10

  A dlaczego elbläżanie głosują na nie elblążan, tylko Jacusia, Monisie, a potem plują na Olsztyn. Sami ich wybieracie, to nie narzekajcie. Stan umysłu to to co najczęściej opisuje mieszkańców tego miasta. Przykre, ale chyba niestety prawdziwe.

 8. 8
  +14
  ~ wicia
  Poniedziałek, 14.10

  Panie nie wypowiadaj się na tematy o których nie masz pojęcia, milczenie jest złotem panie Pietrulewicz.

 9. 9
  +5
  ~ Antysłupnik
  Poniedziałek, 14.10

  A pan Pietrulewicz z PSL ma choć w doniczce swoje uprawy rolne.

 10. 10
  +6
  ~ ona i on
  Poniedziałek, 14.10

  Nie pomogło kupowanie nagrodami, medalami. Kandydaci są nadzy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.