Sobota, 29.02.2020, Imieniny: Lutoslaw, Roman, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Koalicja Obywatelska podsumowała wyniki. „To były trudniejsze wybory”

15.10.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koalicja Obywatelska podsumowała wyniki. „To były trudniejsze wybory”
Fot. Ryszard Biel
Koalicji Obywatelskiej w okręgu elbląskim udało się zdobyć dwa mandaty do Sejmu. Wywalczyli je Elżbieta Gelert i Jacek Protas. Natomiast w Senacie ponownie nasz region będzie reprezentował Jerzy Wcisła. Posłanka i senator zorganizowali wczoraj (14.11.) konferencję prasową, by podsumować kampanię i podziękować wyborcom za oddane na nich głosy.
 
Elżbieta Gelert otrzymała 11 590 głosów. - Chciałabym podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali, jak i tym, którzy w ogóle poszli do wyborów. W całym kraju frekwencja była bardzo wysoka. W Elblągu trochę niższa, ale to już nasza tradycja – mówiła. - Chciałabym też podziękować wszystkim osobom, które startowały na naszej liście. Współzawodnictwo było bardzo dobre. Wiele osób się zaprzyjaźniło.
 
 
Szkoda, że nie mamy trzeciego mandatu, ale widocznie takie były preferencje wyborów. Będziemy reprezentować okręg elbląski, ale jesteśmy z Elbląga i to Elblągowi przede wszystkim chcielibyśmy służyć
 
– dodała Elżbieta Gelert.
 
O reelekcję w Senacie ubiegał się Jerzy Wcisła, który nie tylko ponownie uzyskał mandat, ale osiągnął większy wynik niż cztery lata temu. - Otrzymałem 14 tysięcy głosów więcej. To były trudniejsze wybory, bo sondażowa różnica między notowaniami Prawa i Sprawiedliwości a Koalicją Obywatelską była dużo większa – mówił. - Jednak w moim okręgu senackim zdobyłem więcej głosów o 3 proc. Bardzo się cieszę, że tyle osób mi zaufało.
 
 
Startowałem w wielu różnych wyborach i zawsze miałem kontakt z wyborcami. Ale jeszcze mi się nie zdarzyło, aby tak jak teraz, otrzymywać setki smsów, wiadomości na massangerze z informacjami, że ludzie idą na wybory całymi rodzicami, żeby na mnie zagłosować. To cieszy i zobowiązuje
 
– zaznaczył Jerzy Wcisła.
 
W czasie kampanii kandydaturę Jerzego Wcisły oficjalnie poparła Lewica i Witold Wróblewski w imieniu KWW Witolda Wróblewskiego. - Miałem poparcie różnych środowisk, ale tego nie nagłaśniałem. Niestety to nie jest mit, ale przedstawiciele różnych instytucji publicznych boją się zemsty ze strony partii rządzące. Nie chcą oficjalnie mówić o poparciu dla opozycji, ale ja miałem je z wielu organizacji, z wielu samorządów – podkreślił Jerzy Wcisła.
 
Jakie cele stawiają sobie teraz politycy KO? - Bardzo ważna jest sfera regionalna. Poza funkcjami tworzenia prawa jestem też senatorem tego okręgu niezależnie od tego, jakie kto ma poglądy. Chcę reprezentować sprawy samorządu, mieszkańców – podkreślił Jerzy Wcisła. - Trzeba natychmiast zająć się Kanałem przez Mierzeje, aby on się skończył w Elblągu. Trzeba też zająć się tematem ochrony przeciwpowodziowej, bo za chwile możemy te pieniądze wydać na ratowanie się przed skutkami powodzi. Trzeba cały czas się bić o to, żeby teren przygraniczny rekompensował nam to, że jesteśmy na peryferiach Polski. Powinniśmy zarabiać na współpracy z Obwodem Kaliningradzkim.
 
- Dla mnie najważniejsza jest ochrona zdrowia. Ochrona zdrowia musi być przeorganizowana w dużej skali, a nie tylko ulepszana tam, gdzie już się ulepszyć nie da. Rząd będzie stał przed dużym wyzwaniem, aby zmienić ochronę zdrowia, może nawet system ubezpieczeniowy. Będę chciała brać w tym udział – dodała Elżbieta Gelert.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 15.10

  Ciekawi mnie w czym były trudniejsze wybory? Żal Elbląga z taką Totalną Opozycją nie dającą nadziei na lepsze jutro! Realne POparcie PO to 18% więc o czym tu mowa?! Już POra na czystki i rozliczenie przewodniczącego i cały zarzad za kolejny sukces w naszym mieście. Kiedy rozliczenie Referendum 2013 roku i wyciągnięcie wniosków? Inna sprawa kim są wyborcy PO i czym sie kierowali jeśli głosowali na 1 z Olsztyna a nie na człowieka z Elbląga?!

 2. 2
  +11
  ~ Han
  Wtorek, 15.10

  Jaka wartość reprezentuje elblążanin głosujący na olsztyńskiego Protasa .

 3. 3
  +1
  ~ słupy zostały w domu
  Wtorek, 15.10

  I tacy pomimo "reelekcji" nie zmieniają płyty. Firmę, także szpital , reformują ludzie w niej pracujący poprzez zmiany na "+", zaangażowanie, świadomość dla kogo i po co pracują biorąc solidną kasę. Nie trzeba czekać na "papieża".Jeżeli pacjent widzi bylejakość i lekceważenie, to żadne maleństwo z Żoliborza tego nie zmieni. Ela, pokaż że można. Dostaliście całkiem pokaźne zaufanie podbudowane nadzieją wyborców. Do roboty. Czerepak po "nieelekcji" uważa, że "nic się nie stało, to tylko nieszczęśliwy wypadek".

 4. 4
  +8
  ~ Posumowanie ?
  Wtorek, 15.10

  Wyniki P. Antoniego, kompromitujące, ukazują , że elblążanie są przeciwni temu, jak wchodzi w ...... prezydentowi. Nie mówiąc o radzie miasta, całkowicie niewidocznej. Będzie tak dalej.

 5. 5
  +14
  ~ !!!!!
  Wtorek, 15.10

  Jak ta KO miała wygrać . Wystarczy popatrzeć na osobę z prawej strony. Czy ktoś ją kiedykolwiek słyszał w sejmie!!!!! Widział w Telewizji . Słyszał w radio.

 6. 6
  +3
  ~ nie wystarczy tańczyć
  Wtorek, 15.10

  Cieszę się, że solejuk zobaczył swój wynik i "podziękowanie" wyborców za bylejakość i tańce z kozłem. Chciał, to mu na starośc pokazali co jest rzeczywiście wart. Skoro Ela ( jak zawsze piękna i pociągająca) oraz partner portasa dostali takie wyniki, to niech ze wstydu wezmą się do pracy w mieście czerepaki, więcławskie, solejuki i ich chrzestny kozioł. Zabrakło przyzwoitości przy przeroście zadufania i braku etyki.

 7. 7
  +1
  ~ Kryspin
  Wtorek, 15.10

  Czepiacie się aktywności posłów KO. Spójrzcie co mówią statystyki o aktywności w minionej kadencji Krasulskiego. Zero (!!!) interpelacji. Zero(!!!) aktywności. Kaczyński już lepiej mógł zrobić konia posłem, jak Kaligula swojego senatorem. Wyborcy PiS którzy na niego oddali głos (dość sporo nazbierał) sami sobie wystawiają świadectwo.

 8. 8
  +11
  ~ Żal
  Wtorek, 15.10

  Następne cztery lata brania kasy i mówienia że walczą o Elbląg. komu te farmazony.

 9. 9
  +5
  ~ Ufo
  Wtorek, 15.10

  Jako pacjenci mamy dosyć słuchania że w Elblągu nadal nie ma możliwości leczenia się bo nie ma wszystkich oddziałów w Elblągu w szpitalach. Kiedy skończy się ten bajzel i wycieczki na leczenie w olsztynie. Czy tego ci ze zdjęcia nie zauważyli przecież osiem lat rządzili. Przez cztery lata byli w senacie i sejmie to jak oni pracują dla Elbląga i Elblązan.

 10. 10
  +3
  ~ makaryd
  Wtorek, 15.10

  te same gęby będą brały kasę przez 4 lata, żal, i pytanie kto wybiera takich? jak można być elblażaninem i wybrać Protasa? to jest hańba, wstyd mi za Elbląg

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.