Sobota, 22.02.2020, Imieniny: Marta, Malgorzata, Piotr
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Jerzy Wcisła (PO): Wyborcy powiedzieli PiS-owi „sprawdzam”

13.10.2019, 23:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wcisła (PO): Wyborcy powiedzieli PiS-owi „sprawdzam”
Fot. Ryszard Biel

Wieczór wyborczy kandydaci i sympatycy Koalicji Obywatelskiej spędzili w pizzerii La Capra. Po godz. 21.00 na telewizorze pojawiły się wyniki sondażowe i emocje w sztabie opadły.
 

Według wyników sondażowych Prawo i Sprawiedliwość zdobył 43,6 proc poparcia (239 mandatów), Koalicja Obywatelska – 27,4 proc. (130 mandatów), Lewica – 11,9 proc. (43 mandaty), Polskie Stronnictwo Ludowe – 9,6 proc. (34 mandaty), a Konfederacja 6,4 proc. (13 mandatów).
 
 
Wyniki wyborów pokazują, że wyborcy powiedzieli Prawu i Sprawiedliwości „sprawdzam”. Jest dużo obietnic bardzo kosztownych i PiS będzie musiał je teraz zrealizować. I te obietnice socjalne i te, które dotyczą także Elbląga, czyli budowa Kanału przez Mierzeję, budowa obwodnicy, która Elblągowi PiS obiecał. Nie głosowałem na PiS, ale dołączam do tych, którzy mówią „sprawdzam”. Sprawdzimy, czy PiS dotrzyma słowa
 
– mówił szef elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej Jerzy Wcisła.
 
Elżbieta Gelert, która ubiega się o reelekcję przyznała, że wynik zbytnią ją nie zaskoczył. - Nie odbiega to od sondażów, jakie ostatnio były. Zobaczymy, jakie wyniki będą ostatecznie. Bardzo dobrze, że wszystkie cztery partie opozycyjne „weszły”. Myślę, że to bardzo dobrze dla parlamentaryzmu. Wszystkie partie zobaczą, jak można pracować z partią rządzącą – mówiła.
 
 
Myślę, że te proporcje już za dużo się nie zmienią. Oczekiwaliśmy, że to troszeczkę inaczej się rozłoży, że przynajmniej Prawo i Sprawiedliwość nie będzie rządziło samodzielnie i będzie musiało z kimś tworzyć ten rząd. Na dziś wygląda, że ten rząd będą tworzyli sami
 
– dodała Elżbieta Gelert.
 
Przewodniczący Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej, Michał Missan, nie ukrywał, że miał nadzieję, że różnica między wynikiem PiS-u a KO będzie inna. - Przypuszczałem, że ta przewaga będzie mniejsza i że PiS nie będzie miał samodzielnej większości – stwierdził.
 
 
Należy zwrócić uwagę, że ugrupowania opozycyjne uzyskały moim zdaniem bardzo dobry wynik. Poczekałbym jeszcze na ostateczny wynik. Ja bym się do takiego wyniku PiS nie przywiązywał, bo mamy jeszcze duże miasta takie jak Warszawa, Gdańsk, Szczecin, gdzie zwykle głosuje się na partie opozycyjne. Jeśli taki wynik jednak pozostanie to będziemy w opozycji przez najbliższej cztery lata. Czy to dobrze dla Polski? Moim zdaniem nie
 
– zaznaczył Michał Missan.
 
 
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +15
  ~ No co to
  Niedziela, 13.10

  Spośród trzech kandydatów na liście do Senatu był wybór taki jak przed zachorowaniem na dżumę, cholerę i ebolę. Porażką jest kandydowanie takich asów z kapelusza niemocy, a już zwolennik motorówek na drodze wodnej E80 przejdzie pewno dlatego, bo nie miał konkurenta. Ciekawe ile będzie głosów nieważnych, bo jeśli dużo to kandydaci do d..y. Porażką jest brak wyboru skutecznego i chcącego działać głośno kandydata, który nie popada w kolesiowskie układy. Taniej dożywotnio ustanowić Jurka na senatora i po problemie. Od lat te same frazesy i ględzenie o niczym poszukiwanie dostępu do listy wyborczej i kasy od narodu.

 2. 2
  +10
  ~ Głos Ludu
  Niedziela, 13.10

  Nie Pani Wcisła - ludzie powiedzieli „ nie chcemy” PO. Ja głosowałem na Lewicę, nie dlatego, że mają jakiś super program, ale mam dość PoPis-u. Mam nadzieję, że po ( już nie pamietam ) 4 (5) z rzędu przegranych wyborach Schetyna poda się do dymisji, zmieni się zarząd Partii a stare „ gęby” zostaną odsunięte na drugi plan. Szanuje wolę większości, nie oceniam i trzymam kciuki. Jedyne czego się boję, to tego,że budżet nie jest z gumy i kiedyś, my wszyscy Polacy za to zapłacimy. Boje się, ze jak pójdę do sądu to nie wygram z kimś z jedynej słusznej partii. Czy coś mi się zmieni ? mi żaden rząd nic nie dał, wszystkie tylko zabierają...Będą kraść - a kto nie kradł? Będą łamać Konstytucję - a SLD i PO jej nie łamało ? Nepotyzm w administracji - to też już znamy. Inteligencja zginęła w Katyniu...

 3. 3
  +10
  ~ `123
  Niedziela, 13.10

  Żadne tam "sprawdzam" PiS po prostu umie rządzić a Naród częściowo jak widać zmądrzał choć jeszcze w nie dużym %

 4. 4
  +4
  ~ Tu soltanto tu !!
  Poniedziałek, 14.10

  Pozdrowienia dla Kozy !! Jacullllaaaa

 5. 5
  +1
  ~ Antonina
  Poniedziałek, 14.10

  Mina Grażyny bezcenna, aż serce rośnie! Pani Grażynko, jeszcze 4 lata fruktów przed Panią, proszę nie mieć takiej smutnej minki.

 6. 6
  +3
  pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 14.10

  Missan się wypowiedział . Szkoda , że nigdy nie słyszałem o Nim , żeby cokolwiek zrobił w Okręgu 1 z którego zawsze startuje . O ..przepraszam ..podwyższył o 30 % wywóz śmieci . A ma aspiracje na Prezydenta . Powiem w swoim czasie .." sprawdzam" . Panie Wcisła , jeżeli Pan NIE dostanie się do Senatu ..wypiję za Pańskie zdrowie , jak się dostanie Pan , to też ..wypiję W końcu będę czytał Pańskie wypowiedzi , jako Senatora, przez kolejne cztery lata . A po trzeźwemu.. mogę nie dać rady . Gratuluję wygranej PIsowi , wygrana zawsze się liczy . Nikt nigdy nie chce być drugi .

 7. 7
  +6
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 14.10

  Wcisła mówi kto ma to chla , ciekawe co . na pewno swoje łzy .

 8. 8
  +3
  ~ Anty
  Poniedziałek, 14.10

  A ja tam się cieszę, że wygrała opcja amerykańska, a nie niemiecka.

 9. 9
  +9
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 14.10

  Parafrazując słowa tego człowieka napisze tak " wyborcy powiedzieli sprawdzam" i sprawdzili Platformę Obywatelską co widać w głosowaniu! Dopóki nie będzie rozliczenia Referendum i przeproszenie wielu osób w Elblągu to równia pochyła czeka PO w Elblągu! Po tym wielkim ":sukcesie" pora na zmianę przewodniczącego PO oraz całego Zarządu i najważniejsze odsunięcie szare eminencje i wszystkich skompromitowanych prawda?

 10. 10
  +7
  ~ uwert
  Poniedziałek, 14.10

  on i Gelertowa powinien oddać całą kasę którą brał przez 4 lata, nic nigdy nie zrobili dla miasta. tylko paplanina, i na dwa miesiące przed wyborami pojawiali się i chrzanili dyrdymały aby tylko się pokazać, a ona bierze jako dyrektorka szpitala 19 tysięcy pensji miesięcznie i nic nie robi, a synuś jej ma parkingi wokół szpitala

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.