Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Budowlana wizytówka Warmii i Mazur w Elblągu

16.04.2023, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Budowlana wizytówka Warmii i Mazur w Elblągu

Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane to firma solidna, wiarygodna, z ponad 55 letnią tradycją i silną pozycją na rynku budowlanym. Dziś głównie działa na rynku warmińsko-mazurskim, w tym również w Elblągu.

 

O tym, co to za firma, czym się zajmuje i co buduje w Elblągu rozmawiamy z Anną Szymczak, Prezes Zarządu Iławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego „IPB” Sp. z o.o. 

 

 

 


Beata Kowalska: IPB to znana i ceniona marka budowlana na Warmii i Mazurach. Ostatnio budujecie też w Elblągu i na tym rynku wcale nie jesteście zupełnie nowi, bo budowaliście tu już kilkanaście lat temu.

 


Anna Szymczak: Tak, zgadza się. W latach 2012-2013 zrealizowaliśmy dla Miasta Elbląga przebudowę budynku bursy szkolnej na budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Obrońców Pokoju. Mogliśmy już zatem zaprezentować próbkę naszych możliwości i pokazać jakość, solidność, wiarygodność i terminowość realizowanych przez nas usług budowlanych. Aktualnie realizujemy pierwszy 6-kondygnacyjny budynek mieszkalny przy ul. Wiejskiej dla ETBS i wielkimi krokami zbliżamy się do mety z jego realizacją. Planowany termin przekazania budynku inwestorowi to maj tego roku. Ponadto właśnie wygraliśmy przetarg na realizację drugiego budynku mieszkalnego w tej samej lokalizacji przy ul. Wiejskiej i podpisaliśmy kolejną umowę z ETBS. Cieszy nas niezmiernie wygrana w tym przetargu, ponieważ po raz kolejny wygrały nasze doświadczenie, rzetelność, wiarygodność i terminowość. Nasze działania w Elblągu nie ograniczają się jednak tylko do obszaru miasta, ale obejmują również gminę. I właśnie na terenie Gminy Elbląg, a dokładnie w Przezmarku, rozpoczynamy budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego z mieszkaniami socjalnymi. Przekazanie placu budowy pod tę inwestycję nastąpiło 31 marca. Dzięki wygranym przetargom w mieście i gminie, IPB jako budowlana marka Warmii i Mazur może współuczestniczyć w kreowaniu wizerunku tej przepięknej części naszego regionu. 

 


B.K.: O firmie, którą Pani zarządza, jest ostatnio bardzo głośno.Wszystko za sprawą uhonorowania IPB Diamentem Forbes 2023. 

 

 

A. Sz.:W tym szczególnie trudnym dla deweloperów czasie, spowodowanym skutkami Pandemii i wojny na Ukrainie, potwierdzenie siły i jakości marki IPB szczególnie zyskuje na znaczeniu. Po raz kolejny jesteśmy w prestiżowym gronie „Diamentów Forbesa”, tym razem na rok 2023. Ta nagroda jest potwierdzeniem znalezienia się IPB w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce, którym Wywiadownia Dun&Bradstreet przyznała pozytywny rating wiarygodności, a które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami. „Diamenty Forbesa” to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich 3 latach odnotowały największą dynamikę wzrostu wartości. Cieszymy się, że po raz kolejny znaleźliśmy się w tym gronie. 

 

 

B.K.: Początek roku przyniósł też kolejny wizerunkowy bonus – IPB znalazło się bowiem w Rankingu 100 Największych Deweloperów w Polsce.

 

 

A.Sz.: Owszem, zajęliśmy 62. pozycję w Rankingu 100 Największych Deweloperów w Polsce i jesteśmy jedną z dwóch największych firm deweloperskich na Warmii i Mazurach. Ranking został przygotowywany przez miesięcznik Builder oraz Dun&Bradstreet na podstawie ogólnodostępnych danych o firmach ze sprawozdań finansowych. Jego celem jest m.in. wzmocnienie zaufania do deweloperów poprzez publikację wiarygodnego i rzetelnego zestawienia dotyczącego pozycji finansowej liderów branży. 

 

 

B.K.: Tak prestiżowe nagrody w tym niezwykle trudnym czasie wszechobecnego kryzysu gospodarczego to z pewnością powód do dumy.

 

A.Sz.: Niewątpliwie, jest to nasz sukces i ogromny powód do dumy. Obydwie prestiżowe nagrody potwierdzają obrany przez nas kurs i jeszcze mocniej motywują do działania. Jednak ostatni, bardzo niepewny czas, zarówno w branży, jak i w ogóle w gospodarce, spowodował, że wszystkie przedsiębiorstwa, w tym również IPB, musiały zmierzyć się z szeregiem strategicznych trudnych decyzji. Wielomiesięczny lockdown, wojna, inflacja – wszystkie te czynniki mają bezpośredni wpływ na rentowność działalności gospodarczej. Jednak odpowiedzialne zarządzanie oraz wizja, wspomagane przez kompetentny zespół specjalistów, przekłada się na umacnianie pozycji IPB na rynku. Potwierdzają to miejsca w aktualnych rankingach, o których mówiłam wcześniej. 

 

 

B.K.: IPB przez ponad pół wieku wybudowało mnóstwo różnych obiektów, które kreują wizerunek wielu miast regionu. Z którego obiektu jest Pani najbardziej dumna?

 


A.Sz.: Jako generalny wykonawca budujemy nie tylko budynki mieszkalne, ale również obiekty przemysłowe, hale sportowe, szkoły, banki, szpitale, hotele, baseny, czy SPA. W ciągu tych 55 lat wybudowaliśmy sporo naprawdę prestiżowych obiektów. Jest wiele takich, z których jestem szczególnie dumna. Realizacja takich inwestycji, jak Salon Samochodów MERCEDES w Olsztynie, CH ALFA w Olsztynie, Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu z podłogą certyfikowaną przez światową federację koszykówki FIBA, budowa i późniejsza rozbudowa Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, czy Hotelu Miłomłyn Zdrój w Miłomłynie (obydwa hotele z basenami) pokazały szerokie spektrum możliwości firmy. Inne zrealizowane przez nas obiekty, które stanowią wizytówkę naszych możliwości to lądowisko dla śmigłowców na dachu Powiatowego Szpitala w Iławie, Sąd Rejonowy w Iławie, czy Port Śródlądowy w Iławie. Na szczególne wyróżnienie faktycznie zasługuje jednak wykonana przez nas adaptacja Przedzamcza Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim na nowoczesny, ekskluzywny Hotel Krasicki. To przepiękny, niezwykły i unikatowy obiekt w regionie. Generalnie realizujemy obiekty, które wymagają od nas profesjonalizmu, zaangażowania, determinacji i często są dla nas nie lada wyzwaniem. Wciąż jesteśmy otwarci na współpracę i realizację kolejnych nowych wyzwań stawianych nam przez inwestorów. 

 


B.K.: Jednak IPB to nie tylko firma budowlana, ale również znany i ceniony deweloper...

 


A.Sz.: Działalność deweloperską prowadzimy już od 25 lat. Jako deweloper z takim stażem gwarantujemy realizację każdej inwestycji i bezpieczeństwo środków finansowych naszych Klientów, za co jesteśmy właśnie nagradzani. Obecnie budujemy nietuzinkowe osiedla mieszkaniowe w Iławie, Olsztynie, Kwidzynie i Malborku. Do tej pory wybudowaliśmy 15 osiedli mieszkaniowych, 70 budynków mieszkalnych wielorodzinnych i oddaliśmy do użytkowania ponad 4 tysiące mieszkań. Ponadto wciąż się rozwijamy i planujemy realizację inwestycji w innych miastach niż dotychczas. Stabilna sytuacja finansowa spółki, rzetelność, wiarygodność, doświadczenie, terminowość, elastyczność rynkowa – to wszystko zapewnia klientom IPB poczucie tak ważnego dzisiaj bezpieczeństwa. Naszymi najlepszymi ambasadorami są Klienci, których jest już ponad cztery tysiące. Pierwsi z nich dzisiaj kupują mieszkania swoim dzieciom – to najlepsza rekomendacja. 

 


B.K.: W Elblągu również kupiliście działki i przygotowujecie się do realizacji inwestycji deweloperskiej…

 


A.Sz.: Zgadza się. Zakupiliśmy grunt w atrakcyjnej lokalizacji przy Al. Odrodzenia i planujemy tu wybudować mieszkania na własność w systemie deweloperskim. Wchodząc na rynek elbląski jako deweloper chcemy pokazać tu nowe możliwości i pomysły. Lokalizacja, w której planujemy naszą realizację deweloperską to pięknie usytuowana oaza i enklawa w sąsiedztwie Parku Modrzewie, w której powstanie nowoczesne i klimatyczne osiedle.  Aktualnie inwestycja ta jest jeszcze w przygotowaniu, ale wszystkich zainteresowanych zakupem mieszkań od nowego sprawdzonego dewelopera serdecznie zapraszam do śledzenia informacji na ten temat na naszej stronie internetowej www.ipbilawa.com.pl oraz naszym profilu na facebooku.

 


B.K.: Dziękuję za rozmowę i życzę owocnych realizacji, zwłaszcza tu, w Elblągu!


A.Sz.: Ja również dziękuję.

 

 

 

Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane „IPB” Sp. z o.o.
Iława, ul. Lubawska 3
www.ipbilawa.com.pl
fb.com/ipbilawa

 

 

 

Zrealizowana przez IPB adaptacja Przedzamcza Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim na eksluzywny Hotel Krasicki*****

 

 


IPB wybudowało również Port Śródlądowy w Iławie nad Jeziorem Jeziorak – największy port śródlądowy w regionie Warmii i Mazur

 

 

 

„Rezydencja Vintage” to przepiękny kompleks mieszkaniowy, który powstał w centrum Olsztyna

 

 

 

Elegancki dizajn części wspólnych w „Rezydencji Vintage” w Olsztynie

 

 

 

IPB buduje nie tylko mieszkania, ale również apartamenty - „Ukiel Apartamenty” w Olsztynie


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 12

%83.3 %16.7


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.31379103660583