Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Poradnik wiedzy prawnej, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o rozwodzie

31.12.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Poradnik wiedzy prawnej, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o rozwodzie

Rozwód to jedno z najbardziej traumatycznych wydarzeń w życiu każdego małżeństwa. Nie ma się czemu dziwić, w końcu stojąc na ślubnym kobiercu, nie myślimy, że za jakiś czas przyjdzie nam rozstać się ze swoją drugą połówką. Z prawnego punktu widzenia rozwód można przeprowadzić na dwa sposoby: z orzekaniem o winie i bez orzekania. Nieco lepiej omówimy je w poniższym artykule. Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

 

Rozwód bez orzekania o winie – Twój najszybszy sposób na zakończenie małżeństwa

 

Na samym początku wyjaśnijmy sobie, czym dokładnie w ujęciu prawnym jest rozwód. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, jako rozwód uważa się zupełny oraz trwały rozpad pożycia małżeńskiego. Pomiędzy małżeństwem musi dojść do zerwania trzech głównych więzi emocjonalnej, fizycznej oraz ekonomicznej. Oczywiście warto mieć świadomość, że rozwód nie może negatywnie wpływać na dobro dziecka, jeśli małżeństwo je posiadało, a tym samym rozpad pożycia nie może zostać uznany za niezgodny z zasadami społecznymi. Tak jak wspominaliśmy, w polskim prawie rozwód można przeprowadzić zarówno z orzeczeniem o winie, jak i bez. Musimy wspomnieć, że rozwód bez orzekania o winie jest jednym z najczęściej przeprowadzanych. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta! Polega on na zawarciu porozumienia z partnerem, a tym samym nie ma konieczności przeprowadzania długich i czasochłonnych rozpraw sądowych. Rozwód bez orzekania o winie w większości przypadków kończy się na jednej rozprawie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą poświęcać zbyt dużej ilości czasu na postępowania sądowe. Pamiętaj jednak, że aby rozwód bez orzekania o winie był możliwy do przeprowadzenia, wymagana jest zgoda obu małżonków.

 

Ugoda z partnerem jest niemożliwa? Rozwód z orzekaniem o winie powierz profesjonalistom

 

Jeśli małżonkowie nie są w stanie dojść do porozumienia, rozwód z orzekaniem o winie jest nieunikniony. Postępowanie sądowe zajmuje znacznie więcej czasu głównie ze względu na konieczność przeanalizowania wszystkich materiałów dowodowych, zeznań małżonków oraz świadków. Zadaniem sądu jest sprawdzenie, czy pomiędzy partnerami faktycznie doszło do rozpadu trzech więzi, a na tej podstawie określenie po czyjej stronie leży wina. Musisz mieć na uwadze, że przy rozwodzie z orzekaniem o winie kluczowe jest przygotowanie odpowiedniej strategii. W tym celu warto skorzystać z pomocy profesjonalistów, jakich znajdziesz na stronie https://www.i-kancelaria.pl. Doświadczony adwokat przeanalizuje Twoją sytuację, oceni zebrane materiały dowodowe, a co najważniejsze przewidzi, na jakie ruchy może zdecydować się druga strona postępowania. Miej na uwadze, że rozwód to proces, który poza przygotowaniem nakłada konieczność posiadania specjalistycznej wiedzy prawnej. Głównym zadaniem wysoce wykwalifikowanych adwokatów z Kancelarii Ptak & Wspólnicy jest godne reprezentowanie Twoich interesów przed sądem oraz uzyskanie jak najbardziej satysfakcjonującego zakończenia sprawy. Skorzystaj z porady prawnej już dziś!


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.19213795661926