Sobota, 16.01.2021, Imieniny: Marceli, Wlodzimierz, Bernard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Czym różni się materac dziecięcy od standardowych materacy?

12.01.2021, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czym różni się materac dziecięcy od standardowych materacy?

Dobór odpowiedniego materaca dla dzieci może stanowić prawdziwe wyzwanie. Czy większe od wyboru standardowego materaca? Czym różnią się ta dwa podłoża, a może są zwyczajnie swoimi odpowiednikami? A także - jak wybrać odpowiedni materac dla swojego dziecka? Podpowiadamy!

 

Materac dziecięcy a standardowy - różnice


Dla osób dorosłych materace pełnią wyjątkowo ważną rolę, wpływając na prawidłową postawę oraz efektywność snu. U dzieci, zarówno tych starszych jak i noworodków, odpowiedni materac wpływa na prawidłowy rozwój. Pełni on kluczową rolę w tej dziedzinie i potrafi zdziałać wiele pozytywnego w postawie dziecka a także ciągłości jego snu (a to - jak wiemy - bywa dla rodziców prawdziwym wyzwaniem!). Materace dziecięce od standardowych różnią się przede wszystkim wymiarami, a w przypadku materacy dla niemowlaków, także często materiałami oraz ich proporcjami. Czołowi producenci wśród światowych marek, tacy jak marka Hilding, do materacy dziecięcych przykładają ogromną wagę, opracowując produkty higieniczne, wysokiej jakości i bezpieczne dla dzieci. Materace dziecięce zamykają w antyalergicznych pokrowcach, które dodatkowo nie sprawiają trudności w praniu. Dbają także o tak istotne rzeczy jak opiniowanie swoich produktów przez Instytut Matki i Dziecka, dbając, by dziecięce materace były wyrobami spełniającymi rygorystyczne standardy higieny i normy bezpieczeństwa gwarantujące dobry i zdrowy sen dziecka. Doskonałym przykładem takiego podłoża jest Hilding Kołysanka, materac dwustronny utwardzony warstwą kokosu, ze względów higienicznych ukryty pod warstwą przewiewnej i elastycznej pianki Flexifoam. Oferuje dwa różne wsparcia dla dziecka - bardziej miękkie i bardziej twarde. Kołysanka to materacyk dla wszystkich zwolenników twardych materacy dla swoich pociech. Wysokiej jakości, higieniczne materace dla dzieci znajdziecie pod linkiem https://sennamaterace.pl/21-materace-dzieciece. Materac dla dzieci będzie również różnił się grubością od materacy dla dorosłych. Materace dziecięce są znacznie cieńsze.

 

 

 

Jak wybrać odpowiedni materac dla dziecka?


Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sięgnąć do rzetelnych źródeł takich jak www.zdrowykregoslup.pl oraz www.veronique.pl.


Wybór dobrego materaca może sprawiać wyzwanie zarówno świeżo upieczonym rodzicom, jak i rodzicom starszych dzieci. Tym pierwszym spokojny i ciągły sen pociechy może wydawać się marzeniem niemożliwym do osiągnięcia. Nic bardziej mylnego! Noworodki przesypiają nawet 20 godzin dziennie, a wybór najlepszego materaca dla nich jest wyjątkowo ważny. Kręgosłup noworodka jest bardzo delikatny, dlatego nie powinien być on unieruchomiony zbyt długo w nienaturalnej pozycji. Ważne jest równomierne podparcie, dlatego podłoże do spania dla takiego maleństwa powinno być płaskie i odpowiednio twarde, jednak nie za twarde. Polecane są materace elastyczne, które dopasowują się do ciała i nie ulegają odkształceniom. 

 

Bardzo ważne w procesie wybierania materaca jest zwrócenie uwagi na kwestie fundamentalne, takie jak rozmiar. Materace dziecięce dostępne są w rozmiarze 120×60 oraz 140×70.  Jeśli dziecko nie mieści się we wspomnianych standardach, czas najwyższy pomyśleć o nowym materacu o standardowych wymiarach, które polecane są także dla dorosłych. Kiedy wiadomo, że dziecko należy przenieść na większe łóżko? Należy sprawdzić, czy materac jest o co najmniej 20 cm dłuższy od dziecka. Pamiętajmy, że większość młodych ludzi rośnie nawet do 20 roku życia, dlatego dobrej jakości materac jest równie ważny dla sześciomiesięcznego niemowlaka, co dla sześciolatka, czy szesnastolatka. 


Jaką twardość materaca wybrać? Jeszcze jakiś czas temu uznawano, że materac dla noworodka powinien być jak najtwardszy. Współcześnie zaleca się wybór średniej twardości, która pozwoli połączyć wygodę z ogólnymi wskazaniami w tym temacie. Stopień twardości powinien być dobrany do wagi dziecka. 


 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.18968296051025