Niedziela, 21.04.2019, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Technik Odnawialnych Źródeł Energii – zawodem przyszłości – ale czy tylko?

07.06.2017, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Technik Odnawialnych Źródeł Energii – zawodem przyszłości – ale czy  tylko?

Młodzież gimnazjum dokonuje  właśnie wyboru kierunku dalszego kształcenia. Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego w Elblągu proponuje naukę w zawodzie technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Odnawialne źródła energii to przyszłość energetyki. Coraz więcej inwestycji związanych z OZE sprawia, że zawód technika urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest zawodem o pewnej przyszłości. Już dzisiaj specjaliści są bardzo poszukiwani na rynku pracy.

Eksperci szacują, że w ciągu najbliższych 10 lat powstanie ok. 70 tyś. nowych miejsc pracy związanych z energetyką odnawialną. Do montażu, eksploatacji i serwisowania urządzeń i instalacji, w pierwszej kolejności poszukiwani będą właśnie technicy w tych specjalnościach.

Kształcenie w tym zawodzie pozwala uzyskać umiejętności niezbędne do organizowania i wykonywania prac związanych z montażem oraz konserwacją i naprawą instalacji urządzeń do pozyskiwania energii odnawialnej, poznać najnowsze osiągnięcia techniczne związane z tą energią oraz uwarunkowania prawne w tym obszarze.

Absolwenci będą przygotowani do wykonywania zadań nie tylko w zakresie pozyskiwania energii odnawialnej ale także wsparci elementami prawa w dziedzinie budownictwa, energetyki, ekologii i gospodarki wodno-ściekowej.

Perspektywy

Już dzisiaj technik OZE ma szerokie perspektywy zatrudnienia i zarobków. Może pracować w firmie wykonującej instalacje grzewcze, w firmie produkującej, sprzedającej, obsługującej i serwisującej instalacje.
 
Jak zostać Technikiem OZE?

Zawód Technika OZE  można zdobyć w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu. Jest to droga, jaką z pewnością będą zainteresowani absolwenci gimnazjum.

Zajęcia praktyczne odbywać się będą w Centrum Kształcenia Praktycznego, które niebawem powiększy się o nowy budynek z  kolejną pracownią energii odnawialnej wyposażoną w najnowocześniejsze urządzenia i systemy OZE.

Pokrewny zawód związany z ekologicznymi  formami pozyskiwania energii to dekarz. Nauczany jest także w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Usług.  Należy on do jednego z lepiej płatnych i gwarantujących zatrudnienie na rynku.

Dekarz to zawód, w którym zasadniczym zadaniem jest krycie dachów, ich konserwacja i naprawa, montaż urządzeń służących do odprowadzania wody z ich powierzchni, a także  montaż okien dachowych i systemów do pozyskiwania energii odnawialnej.

Uczniowie  uczą się między innymi montażu urządzeń związanych z energetyką odnawialną, a także  zagadnień z pracami na wysokościach. Dodatkowo klasa ta jest objęta patronatem przez  firmę „Fakro” w ramach którego organizuje się szereg dodatkowych szkoleń, praktyk zawodowych oraz wycieczek do swojej fabryki w Nowym Sączu.

 

................................................Artykuł płatny................................................

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 5 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.