Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Elbląski Copperfield

28.09.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

„Iluzja nie jest zwykłym pokazywaniem sztuczek, wyciąganiem monety z ucha dziecka itp., bo niektórzy właśnie tak na nią patrzą. W moim rozumieniu dzięki iluzji budzimy w ludziach marzenia. Dążymy do, jak to powiedział Copperfield, przekraczania granic własnej wyobraźni. Ludzie marzą o lataniu, nieśmiertelności, przemieszczaniu się z jednego końca świata na drugi w parę sekund... Dzięki nam mogą chociaż przez chwilę poczuć, że ich marzenia istotnie się spełniają”.

Kamil Radziszewski jest studentem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Iluzją zajmuje się praktycznie od 9 roku życia, bo właśnie wtedy, jak twierdzi, obejrzał po raz pierwszy występ słynnego iluzjonisty – David’a Copperfield’a. Od tamtej pory starał się zgłębiać tajniki „magii”. „Początkowo ćwiczyłem standardy tzn. zwyczajne manipulacje jak np. znikanie monety. Później zacząłem robić rekwizyty. Pierwszym jaki udało mi się stworzyć były Piłeczki Chickago – pojawianie się i znikanie piłeczek”. Jakieś dwa lata temu Kamil poznał innego elbląskiego iluzjonistę, który to wprowadził go w prawdziwy świat iluzji. Najpierw ćwiczyli układy, a potem dawali już własne występy m.in. w przedszkolach, w ramach Paki dla dzieciaka czy na Dniach Elbląga.

„Jak wiadomo iluzja to złudzenie, które wywołujemy świadomie. Są osoby, które chcą poznawać jej sekrety, ale są i takie, które wolałyby ją również praktykować. Ja osobiście przestrzegam przed poprzestawaniem na tym pierwszym, bo wtedy iluzja traci swój urok. Wyjaśnienia potrafią być tak zaskakujące, że w konsekwencji tylko zniechęcają do dalszego oglądania pokazów. Iluzja żyje dzięki sekretom – jeśli nie zamierzasz jej praktykować, żyj lepiej w nieświadomości, bo wtedy to, co robimy nadal będzie miło sens”.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ania ;)
  Środa, 28.09

  Jestem pod wrazeniem :D

 2. 2
  0
  ~ Adam(ś)
  Środa, 28.09

  Świetnie Kamil że nadal masz do tego wielkie serce! Wiedziałem że uslyszę o Tobie. Tak trzymaj i powodzenia na studiach!

 3. 3
  0
  ~ Kamil
  Czwartek, 29.09

  kontakt ze mna : GG 3681135 :D

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.78718900680542