Wtorek, 26.10.2021, Imieniny: Ingi, Darii, Sambora
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MISTRZOWIE PARKOWANIA

Mistrzowie parkowania w Elblągu część 4 - zobacz zdjęcia

08.01.2019, 13:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mistrzowie parkowania w Elblągu część 4 - zobacz zdjęcia
Fot. Nadesłane

Ze skutkami złego parkowania kierowców borykają się nie tylko inni użytkownicy dróg, ale także piesi czy rowerzyści. Mistrzowie Parkowania nie myślą o innych zastawiając chodnik, ścieżkę rowerową lub zajmując dwa miejsca parkingowe. Czas, by to się zmieniło.


Każdy z nas natrafił kiedyś w swoim życiu na Mistrza Parkowania. Osobę, która posiadając prawo jazdy popisała się „wyobraźnią”. W teorii zna ona bowiem zasady ruchu drogowego i rozróżnia parking od miejsca nieprzeznaczonego do parkowania, ale w praktyce świadomie tworzy własne przepisy kierując się zasadą „ ja tylko na chwilę”.


Zastawiane chodniki czy ścieżki rowerowe to nie jedyne pomysły Mistrzów Parkowania. Dostrzegają to nasi czytelnicy, którzy cały czas przesyłają nam zdjęcia ilustrujące nieprawidłowe zachowania kierowców.

 

Zachęcamy naszych czytelników do przesyłania zdjęć Mistrzów Parkowania. Może publikacje przesłanych zdjęć sprawią, że będzie ich coraz mniej.


Zdjęcia można przesyłać na adres zdjecie_dnia@info.elblag.pl w tytule wpisując „Mistrzowie Parkowania”, a w treści podając miejsce i czas wykonania zdjęcia oraz (jeśli się chce) autora zdjęcia.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 7

%85.7 %14.3


Galeria / Mistrzowie parkowania w Elblągu część 4 ( zdjęć 16 )
Dodano: 2019-01-08 | Fot. Nadesłane
0

Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Elblazanin
  Wtorek, 08.01

  Mam dwie wątpliwości, zdjęcie nr 1 czy oby ten samochód się nie zepsuł i stał na awaryjnych? To tylko takie luźne pytanie. A co ze zdjęciem nr 9? Gdzie tam jest wykroczenie? Samochód stoi na podjeździe do posesji, ale skad autor zdjecia wie, ze to moze sam wlasciciel lub gosc tego wlasciciela. Generalnie nie Twój podjazd to sie nie czepiaj jak nie wiesz. Chodnika nie tarasuje.

 2. 2
  +6
  ~ Chwila_prawdy
  Wtorek, 08.01

  Tak wiadomo, kierowcy wszystko co najgorsze. Dlatego łupi isę ich na mandatach, paliwie i OC, które jeszcze ma wzrosnąć. Ale proponuję reporterom nagrać zachowania elbląskich rowerzystów na drogach i na chodnikach w sezonie. No chyba, że im wolno łamać prawo...

 3. 3
  +3
  ~ czytelnik
  Wtorek, 08.01

  Na fotografii nr 8 widać nawet zaangażowanie policji w przywrócenie stanu normalności w zakresie parkowania. Chyba, że właśnie odjeżdżali po wlepieniu mandatu.

 4. 4
  +7
  ~ Też kierowca
  Wtorek, 08.01

  Zróbcie zdjęcia na Agrykola, przy kosciele. W trakcie mszy potrafia zaparkowac na samym przejsciu dla pieszych albo bardzo blisko. Cyrk jest tez jest kolo SP nr 6 na Beniowskiego, gdzie rodzice przywożący dzieci mają w doopie mieszkańców Świerkowej i zajmuja pasy wyłączone z parkowania, powodując w ten sposób zagrożenie dla wyjeżdżających z osiedla (ograniczenie widoczności). Tak więc pozdrawiam dzbanów mających za nic innych uczestników ruchu.

 5. 5
  +5
  ~ Watpimy
  Wtorek, 08.01

  Sa przepisy sa sluzby a burdel jak byl tak jest. Macie przyklady non stop i czy ktorys z tych ,zdjęć dostal taki mandat ze odechce mu sie lamania prawa.

 6. 6
  --12
  ~ Kierowca
  Wtorek, 08.01

  Zastanawia mnie tylko jedno. Komu chce się robić takie zdjęcia i je wysyłać? Po co robić z takich rzeczy takie dramy żeby pisać o tym na takich portalach. Czy to wynika z nadmiaru wolnego czasu? Parkowanie przy przejściu owszem jest nie mądre i może zagrażać bezpieczeństwu zarówno pieszym jak i kierowca. Ale np co przeszkadzają zaparkowane samochody na najbardziej bziurawej drodze na starym mieście gdzie i tak wszyscy nie jadą szybciej niż 10 km/h. Jeżeli już się tak nudzicie i szukacie takich „kierowców” to pozbierajcie przy okazji papierki. Chociaż będą z tego jakieś korzyści. :) Pozdrawiam miłego dnia!

 7. 7
  +6
  ~ wyrozumiały
  Wtorek, 08.01

  Akurat do samochodu na zdjęciu nr. 7 bym się nie przyczepił. Skoro jest to parking do 3,5 tony to ma prawo tam parkować. A to że parking nie został przystosowany dla nieco dłuższych aut, to już nie jego wina. Może i zajął 2 miejsca postojowe, ale przynajmniej nie utrudnia ruchu na parkingu.

 8. 8
  +3
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 08.01

  W Elblągu kodeks drogowy PRAWDOPODOBNIE nie obowiązuje ,a to dlatego ,że Elbląg jest miastem powiatowym i tu zarządza WÓJT z sołtysem , oni są na innych prawach i dlatego tak jest , Najmądrzejszy na wsi to SOŁtYS . a w ELBLĄGU . R, M .

 9. 9
  +1
  ~ HvK
  Wtorek, 08.01

  6-ka to jest "czepianie sie"

 10. 10
  +9
  ~ karaczan
  Wtorek, 08.01

  ten gamoń w audi na starowce na starym rynku parkuje tam notorycznie ,prawie codziennie. co to za swieta krowa? straz miejska ani ten super monitoring udaja ze go tam nie widza?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.