Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Barnaba, Feliks, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Nowy sprzęt, więcej etatów i podwyżki to tylko część rewolucji w Straży Miejskiej

29.08.2019, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowy sprzęt, więcej etatów i podwyżki to tylko część rewolucji w Straży Miejskiej
Fot. Ryszard Biel

Dziś, 29 sierpnia, w Ratuszu Staromiejskim odbyła się uroczystość z okazji Dnia Straży Miejskiej. Jest to pierwsze święto elbląskich strażników obchodzone tak uroczyście. Tradycję obchodów tego dnia chce wcielić w życie nowy Komendant Arkadiusz Kulik.

Podczas uroczystości Prezydent Miasta Witold Wróblewski wręczył klucze do nowego pojazdu służbowego Komendantowi Straży Miejskiej w Elblągu.

Dziś w imieniu samorządu chciałbym oficjalnie i symbolicznie przekazać kluczyki do samochodu, który mam nadzieję będzie pomagał wszystkim strażnikom w służbie, a my mieszkańcy będziemy zadowoleni, że nasza Straż Miejska działa sprawnie. Jest to kolejny zakup sprzętu, który jest potrzebny do prowadzenia tej służby

-mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Nowy pojazd to tylko cześć „rewolucji” w Elbląskiej Straży Miejskiej jak zapowiadają Witold Wróblewski i Arkadiusz Kulik niebawem pojawią się dodatkowe etaty dla nowych funkcjonariuszy oraz wyższe płace.

Przed Elbląską Strażą Miejską duże wyzwania będziemy dążyć z panem Prezydentem do tego, aby zwiększyć obsadę etatową, usprawnić funkcjonowanie straży miejskiej i doposażyć w sprzęt. Jak również przeorganizować działania tak, abyśmy byli widoczni, by mieszkańcy czuli, że jesteśmy dla nich. W tej chwili niestety mamy tylko 22 strażników miejskich. Dlatego, abyśmy mogli realizować zadania, musi być nas więcej

-mówił Arkadiusz Kulik, Komendant Straży Miejskiej w Elblągu.

-Sukcesywnie będziemy starali się was doposażyć i wspierać właśnie ku dobru naszych mieszkańców, by czuli się bezpiecznie, ponieważ potrzeba bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb. Życzę wam wspaniałych sukcesów, dużo radości i oczywiście, jak pan Komendant pewnie wam przekazał, będziemy się starali, aby wasze wynagrodzenia również były godziwe- dodał Witold Wróblewski.

Do czego przyda się nowy sprzęt? Przede wszystkim zapewni bezpieczeństwo zarówno strażnikom, jak również osobom co, do których należało przeprowadzić interwencję. Osoby pod wpływem alkoholu lub bezdomni będą przewożeni w nowym pojeździe w specjalnie oddzielonej strefie, która może być w prosty i dokładny sposób zdezynfekowana.

Pojazd ten będzie służył funkcjonariuszom m.in. do przewozu osób bezdomnych, w stosunku, do których policja nie chce interweniować. Samochód może przejść pełną dezynfekcję, będąc w pełni bezpiecznym dla wszystkich użytkowników. Nie wyobrażam sobie utrzymania porządku i ładu w naszym mieście bez Straży Miejskiej. Służba ta musi być odpowiednio wyposażona, zarówno w pracowników, jak i sprzęt. W tej chwili staramy się doposażyć Straż Miejską, aby działała sprawnie. Mam nadzieję, że nowy komendant dobrze tym „posteruje” i będziemy w Elblągu, tak jak do tej pory czuli się bezpiecznie

-mówił Witold Wróblewski.

Uroczystości obchodów Dnia Straży Miejskiej to również dobra okazja do wyróżnienia strażników, którzy wykazali się godnym naśladowania zachowaniem i zaangażowaniem w codzienną pracę dla społeczności lokalnej. Podczas obchodów awansowano 4 funkcjonariuszy oraz 4 wyróżniono pochwałą.

Za wzorowe zachowanie i udaremnienie próby samobójczej z ramienia prezydenta miasta wyróżniono dwóch funkcjonariuszy. Więcej na temat próby samobójczej znajduję się tutaj.

Chciałbym przede wszystkim podziewać wam strażnikom miejskim za waszą służbę, pracę, zaangażowanie. Cały czas temat zlikwidowania Straży Miejskiej powraca, startując w poprzedniej kadencji mówiłem, że nie wyobrażam się naszego miasta bez was, bez straży miejskiej. Oczywiście potrzebne jest i wojsko, policja i wszystkie służby mundurowe również i Straż Miejska. Mogę was zapewnić, że takich zamiarów jak niektórzy moi kontrkandydaci nie mam, uważam, że jesteście potrzebni i że wasza praca jest bezcenna

-dodał Witold Wróblewski.
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / Dzień Straży Miejskiej ( zdjęć 36 )
Dodano: 2019-08-29 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ I po co to?
  Czwartek, 29.08

  I po co to? Zlikwidować straż miejską. Wtedy, gdy jest potrzebna - w weekendy i wieczory ,gdy na mieście pełno pijanych, niebezpicznych ludzi nie ma gdzie zadzwonić, że pod twoim domem są bijatyki i rozróby. I czy potrzebna jest oddzielna instytucja, która jedyne co potrafi to wystawiać mandaty?

 2. 2
  --2
  ~ Elka
  Czwartek, 29.08

  A jak ja chciałam coś zrobić ze swoim życiem to nie ma nikogo

 3. 3
  --16
  ~ Sherriffat
  Czwartek, 29.08

  Straże miejskie czy gminne to najbardziej potrzebne służby, gdyż tylko one mogą właściwie reagować na zaistniałe powszechne wykroczenia i naruszenia porządku publicznego. Nadal nie rozumiem dlaczego po 1990 roku nie wdrożono zapowiadanej przez nowe władze ustawy o policji municypalnej, która podlegałaby danemu samorządowi i realizowała zadania policyjne na tym terenie. Natomiast policja państwowa byłaby organem walczącym z przestępczością zorganizowaną. Rezygnacja z tego postulatu to podstawowy błąd sił politycznych przyjmujących władzę po 1989 roku. Straże miejskie to pomysł zastępczy i mimo ich wysiłków nie mogą aktualnie właściwie realizować swoje zadania.

 4. 4
  +12
  ~ Machupichcę
  Czwartek, 29.08

  Jest nowe auto, to teraz czas zabrać się za "moto-Modrzewinę" ;)

 5. 5
  +25
  ~ Po 16stej
  Czwartek, 29.08

  986 Steaz Miejską w Elblągu pracuje do 16stej. W weekendy i święta wolne. Brawo wy.

 6. 6
  +6
  ~ jaśśśśśśśśśśś
  Czwartek, 29.08

  a co to za lalka ????

 7. 7
  +12
  ~ poldek
  Czwartek, 29.08

  Kobieta z tatuażami w Straży Miejskiej? Piękny wizerunek.

 8. 8
  +11
  ~ ...
  Czwartek, 29.08

  Proponuje jeszcze dokupić wygodne podusie tym z monitoringu.

 9. 9
  +5
  ~ StrażnikBezmiejski
  Czwartek, 29.08

  Wygolony młodziak będzie dobrym strażnikiem:))

 10. 10
  --12
  ~ Kamyk
  Piątek, 30.08

  I znowu frustraci i ukarani przez straż w natarciu Szacunek dla Strażników róbcie swoje..zawsze znajdą się mali ludzie którzy tylko pLuja z ukrycia na innych .Jeszcze raz wielki szacun

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1462709903717