Środa, 22.09.2021, Imieniny: Tomasz, Maurycy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Arkadiusz Kulik nowym komendantem Straży Miejskiej

15.07.2019, 13:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Arkadiusz Kulik nowym komendantem Straży Miejskiej
Fot. Ryszard Biel
Straż Miejska w Elblągu została powołana w 1996 r. Od tego czasu na jej czele stał Jan Korzeniowski, który po 23 latach przeszedł na emeryturę. Nowym Komendantem został dziś (15 lipca) Arkadiusz Kulik.
 
Z początkiem lipca Jan Korzeniowski przeszedł na emeryturę. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski ogłosił nabór na to stanowisko. Od kandydatów oprócz wyższego wykształcenia i co najmniej 5-letniego stażu pracy, w tym 2 lat na stanowisku kierowniczym, wymagano jest m.in. znajomości ustaw, ukończonych 21 lat, sprawności pod względem fizycznym i psychicznym, a także umiejętności zarządzania zasobami ludzkimi.
 
Chętnych na objęcie tego stanowiska było dwóch, ale tylko jeden spełnił warunki formalne. Dziś, 15 lipca, Arkadiusz Kulik oficjalnie rozpoczął pracę jako Komendant w Straży Miejskiej.
 
Arkadiusz Kulik przez ponad 20 lat był związany z Placówką Straży Granicznej w Elblągu. Kilka miesięcy temu odszedł na emeryturę. Dlaczego chciał zostać Komendantem Straży Miejskiej?
 
 
Mam takie doświadczenie życiowe i służbowe i jestem w miarę w młodym wieku, że jestem jeszcze w stanie dać coś z siebie społeczności. Od zawsze pracowałem z ludźmi i dla ludzi, dla dobra naszego rejonu i kiedy zobaczyłem ogłoszenie na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej pomyślałem, że to jest ten kierunek, który może mi się spodobać
 
– mówił w rozmowie z nami nowy Komendant.
 
Jak Arkadiusz Kulik ocenia dotychczasowe funkcjonowanie Straży Miejskiej w Elblągu? - Od ponad 20 lat był jeden i ten sam Komendant. Ciężko będzie mi dorównać twórcy Straży Miejskiej, bo Jan Korzeniowski był przecież Komendantem od momentu powstania Straży – zaznaczył Arkadiusz Kulik.
 
 
Na pewno nie łatwym zadaniem będzie utrzymać poziom, jaki reprezentował Jan Korzeniowski, ale myślę, że wspólnie z zespołem podołamy temu
 
– dodał.
 
Czy nowy Komendant ma swój pomysł na Straży Miejską? - Nie chciałbym jeszcze o tym mówić – stwierdził. - Muszę najpierw zapoznać się ze strukturą, z tym, jak są realizowane zadania, jaki jest potencjał Straży Miejskiej. Dopiero wtedy z Panem Prezydentem będziemy mogli ustalić nowy kierunek dalszych działań funkcjonowania tej jednostki w mieście dla dobra ogółu społeczeństwa.
 
Arkadiusz Kulik mieszka w Elblągu od 1995 roku, czyli od momentu utworzenia w Elblągu jednostki Straży Granicznej. W 2011 roku awansował na jej Komendanta. Przez rok pełnił funkcję Komendanta PSG w Krynicy Morskiej (2017 – 2018). Arkadiusz Kulik został wyróżniony Srebrnym i Brązowym Medalem za Zasługi dla Straży Granicznej, Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji oraz Odznaką Straży Granicznej.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Aaaaa
  Poniedziałek, 15.07

  Gratulacje Panie Arku.

 2. 2
  +4
  ~ no i gitara
  Poniedziałek, 15.07

  Znowu emeryt, co za pech ma Elbląg, temu co dobrze finansowo to jest jeszcze lepiej.

 3. 3
  +14
  ~ Polka
  Poniedziałek, 15.07

  Mój mąż ma 46 lat pracy jest inż i chyba pracuje dłużej jak ten pan ma lat w ogóle. To jest dopiero prawidłowość dziejowa ha ha.

 4. 4
  +4
  ~ Nic się nie zmieni.
  Poniedziałek, 15.07

  Po pierwsze,to Korzeniowski id po ad 29 kat jest na emeryturze milicyjnej, eiedz gazeta rzetelnością Sue nie popisała. Po drugie, niech nowy komendant eygini nierobów w mundurkach w miasto na oatrokd piesze. Ale przed tym, egzamin że sprawności fizycznej. Gwarantuje,że żaden z krawężników miejskich ćwiczeń nie przejdzie. Przyczyną, obżarstwo w godzinach pracy w fasfoodach. I gdzie macie blokady na koła ? Sprzedane i przejedzone w kebabowni.

 5. 5
  +6
  ~ Joluś
  Poniedziałek, 15.07

  Myślę, że nowy komendant spowoduje, że strażników miejskich będzie widać nie tylko zza szyb samochodów, ale w zwykłych patrolach pieszych w parkach i na poszczególnych dzielnicach. Straż powinna dbać o estetykę miasta i poszczególnych posesji, prowadzić walkę ze smogiem, po prostu robić to do czego zostali powołani i to nie tylko w godz. 8 - 16, ale przez całą dobę.

 6. 6
  +3
  ~ Chore
  Poniedziałek, 15.07

  Emwryci mundurowi maja wysokie emerytury i powinni mieć zakaz zajmowania takich stanowisk. Ludzie tyrali i mają grosze a takim mało ciągle. Wstyd.

 7. 7
  --8
  ~ J. K.
  Poniedziałek, 15.07

  Brawo Panie Komendancie. Według mnie właściwa osoba na tym stanowisku.

 8. 8
  +8
  ~ było wiadomo
  Poniedziałek, 15.07

  I wszystko jasne - "tylko jeden spełnił warunki formalne" i przez przypadek jest to emeryt mundurowy. Co prawda nie jest to generał dywizji, ale emeryt z wysoką emeryturą . Teraz dostanie dodatek do mizernej emerytury. Ciekawe, że śmiało mówi, że nie zna ani struktury ani zadań SM. A konkurs wygrał - spełnił warunek formalny - jest emerytem. Czy SM jest w mieście potrzebna? Wolał bym tyle policjantów więcej na patrolach - koszt pewnie mniejszy nawet by był a efekt zapewne większy.

 9. 9
  +1
  ~ Antypartyjna
  Wtorek, 16.07

  Dojna zmiana w wydaniu konającego PSL-u.

 10. 10
  0
  ~ Jeż tax
  Wtorek, 16.07

  SM do likwidacji to są wyrzucone pieniądze w bloto

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.