Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Straż Miejska usuwa wraki pojazdów

13.08.2019, 10:04:15 Rozmiar tekstu: A A A
Straż Miejska usuwa wraki pojazdów
Fot. SM w Elblągu

Pojazdy zaniedbane i nieużytkowane nazywane również wrakami są często porzucane na terenie naszego miasta, na miejskich ulicach czy osiedlowych parkingach. Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe stały się wielkim problemem społecznym, który wciąż narasta. Wielokrotnie pojazdy te zanieczyszczają środowisko i poprzez swój wygląd zaśmiecają okolice.
 

Straż Miejska może w takich przypadkach zlecić odholowanie pojazdu z drogi publicznej, z drogi w strefie zamieszkania oraz w strefie ruchu, zgodnie z art. 50a ust.1 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 98, poz. 602 z późn. zm.), który mówi, że pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub policję na koszt właściciela lub posiadacza.
Samochód nieodebrany na wezwanie gminy przez uprawnioną osobę w terminie 6 miesięcy od dnia usunięcia, uznaje się za porzucony. Pojazd ten przechodzi na własność gminy. Gmina nabywa także własność pojazdu, gdy w ciągu 6 miesięcy od daty usunięcia pojazdu nie ustalono osoby uprawnionej do odbioru pojazdu.
 

Od początku tego roku straż miejska przeprowadziła 101 interwencji dotyczących pojazdów nieużywanych, z czego usunięto poprzez odholowanie 10 takich pojazdów oraz spowodowano ich usunięcie przez właścicieli w 91 przypadkach.

W związku z powyższym mieszkańcy mogą zgłaszać do Straży Miejskiej pod numer alarmowy 986 zaobserwowane przypadki porzuconych pojazdów oraz pojazdów długi okres nieużywanych, których stan wskazuje na to, iż są to pojazdy wycofane z eksploatacji.
 

Karolina Wiercińska
Straż Miejska w Elblągu

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Kolo
  Wtorek, 13.08

  Ble ble ble , a z tym co stoi w polu na początku starej 7 przy końcu nowodworskiej to co ? Nie może sobie poradzić?

 2. 2
  +3
  ~ Srar
  Wtorek, 13.08

  Pewno stoi na prywatnej posesji

 3. 3
  +8
  ~ Sami sobie szkodzimy
  Wtorek, 13.08

  Chamstwo Polaków i całkowity brak szacunku wobec innych to podstawowe przyczyny tego rodzaju sytuacji, bo oprócz wraków podobnie jest z zaśmiecaniem, nieprawidłowym parkowaniem, czy zachowaniem w środkach komunikacji miejskiej. Jak wysoki jest poziom tego obraźliwego, pełnego pogardy postępowania świadczy chociażby reportaż z Tatrzańskiego Parku Narodowego, w którym jego autorzy zwracali uwagę osobom wyrzucającym na terenie parku śmieci. Wypowiedzi takich osób na te uwagi były tak bezczelne i wulgarne, że aż nie można zrozumieć jak nisko moralnie i kulturalnie upada nasz naród. Totalne chamstwo!!! A wy tu się dziwicie, że w miastach jest tyle porzuconych starych samochodów, a są one też w lasach, na dnach rzek, jezior, a nawet w zbiornikach przeciwpowodziowych.

 4. 4
  +4
  ~ spokojny
  Wtorek, 13.08

  Na przeciwko ul. Robotniczej 10-12 przy przystanku autobusowym na chodniku stoją od dłuższego czasu dwa pojazdy straż miejska mogła by je usunąć.

 5. 5
  +1
  ~ Zlom
  Wtorek, 13.08

  Przy ul. Niskiej tuz przy chodniku na mlawskich blachach stoi od ponad roku złom. Wyrósł już w zielsko czyli trawnik.

 6. 6
  +3
  ~ jan
  Wtorek, 13.08

  Ho! Ho ! Ho ! Nowy komendant nie śpi. Jeszcze za miejsca dla niepełnosprawnych powinna się straż zabrać, ale nie patrzeć czy jest plakietka ale czyja jest. Masa NEB-ów "jeździ" na babcię. A to jest 800 zł i 6 pkt. Żywa gotówka

 7. 7
  +1
  ~ jan2
  Wtorek, 13.08

  błysnełeś

 8. 8
  +4
  ~ parkingowy
  Wtorek, 13.08

  Zapraszam na ul. Donimirskich.Tam stoja samochody od wielu miesięcy ze ciężko chodnikiem przejść z wózkiem i nie tylko .Moze by tak straż miejska się zainteresowała?

 9. 9
  --2
  ~ Becia M.
  Wtorek, 13.08

  Szukają miejsca na nową furę Wróblewskiego za 150 tysięcy !!!

 10. 10
  0
  ~ kozioł i czerepak
  Środa, 14.08

  Za ochocze "usuwanie" zapłaci każdy mieszkaniec. Za utylizację też miasto zapłaci, bo te auta porzucono ze względu na koszt utylizacji - zaoszczędzoną kasę Wieśkowie spożytkują zgodnie z przykładem najwyższego wzorca. Aktywność SM powinna zmierzać do ustalenia właściciela. Jeżeli wraku nie usunie, to kara za którą firma utylizacyjna - "szrot" - zabierze wrak. Nowy dyr. muzeum już się wykazał i nie musi nic robić przez okres "powołania" bo Gustlik nałożył karę na poprzedniczkę. Nowy komendant SM już się zabrał za wydawanie miejskich pieniędzy a miasto więcej straci niż zyska. Zapłaci nie właściciel gruchota a każdy z pozostałych w mieście emerytów, budżetówki, usługodawców i uczniów. Kozioł doi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1444969177246