Wtorek, 20.10.2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2019

„Ten bal to jeden z naszych większych kroków wejścia w dorosłość”. Zobacz, jak na Studniówce bawili się maturzyści ZST-I

12.01.2019, 11:00:41 Rozmiar tekstu: A A A
„Ten bal to jeden z naszych większych kroków wejścia w dorosłość”. Zobacz, jak na Studniówce bawili się maturzyści ZST-I
fot.DS
Około stu maturzystów Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych bawiło się wczoraj (11 stycznia) w Hotelu Elbląg podczas Studniówki.
 
Grono pedagogiczne zobaczyło swoich uczniów w zupełnie innej odsłonie. - Wszyscy są bardzo eleganccy. Dziewczyny mają piękne makijaże, zauważyłam, że większość ma długie suknie. Panowie w garniturach prezentują się bardzo dostojnie – mówiła Anna Konowalska, wychowawczyni klasy maturalnej.
 
Tradycyjnie Studniówkę rozpoczął polonez. - Próby do poloneza trwały od początku grudnia – dodała Anna Konowalska.
 
- Przygotowania do poloneza były dość emocjonalne. Parę razy zmienialiśmy nasz układ. Efekt końcowy jednak muszę przyznać, że był zadowalający – mówił Maciej Inorowicz, maturzysta z klasy IV b.
 
- Bardzo dobrze nam się trenowało tylko problem był w tym, że każdy miał jakąś wizje i chciał dołączyć coś do układu nauczyciela. To był zły pomysł, bo jednak musi być jedna osoba, która nad wszystkim panuje. Była to pani Magdalena Zduńczuk – stwierdziła Paula Ludwiczak, maturzystka z klasy IV b.
 
Jak długo maturzyści przygotowywali się przed Studniówką? - Dziś pracowałam, więc miałam na przyszykowanie 1,5 godziny, ale się wyrobiłam – dodała Paula Ludwiczak.
 
- Garnitur zakupiłem przed świętami. Byłem w kilku sklepach, ale w miarę sprawnie poszło znalezienie odpowiedniego – przyznał Maciej Inorowicz.
 
Na symboliczne100 dni przed maturą uczniowie czwartych klas ZST-I mieli okazję chociaż na jeden wieczór zapomnieć o nauce i egzaminach.
 
Ten bal to jeden z naszych większych kroków wejścia w dorosłość. To jest nasza dorosła inicjacja
 
– zaznaczył Maciej Inorowicz.
 
Po raz pierwszy na Studniowce ZST-I w roli dyrektora szkoły była Mariola Witomska.
 
Dyrektorem jestem od września, więc razem z nimi mam pierwszą Studniówkę. Mam nadzieję, że będą ją pamiętali do końca życia. Dzisiaj nie poznałam połowy uczniów. Wyglądają zupełnie inaczej, doroślej
 
– mówiła.
 
W czwartek (10 stycznia) maturzyści ZST-I zmierzyli się z pierwszym egzaminem zawodowym. W niedzielę czeka ich kolejny. Czy stresują one bardziej niż matura? - Na ten moment tak. W sobotę na pewno będę się uczyć. Sądzę jednak, że podobny stres będzie, gdy przyjdzie matura,bo są to porównywalne egzaminy – zaznaczyła Paula Ludwiczak.
 
- Moim zdaniem obydwa egzaminy są równie stresujące i równie ważne. Obydwa musimy zdać jak najlepiej. Na razie jednak staram się o tym nie myśleć i dobrze się bawić podczas Studniówki – dodał Maciej Inorowicz.
 
 
Czego można życzyć maturzystom ZST-I?- Aby skoncentrowali się na nauce. To, jakie będą mieli wyniki na maturze i egzaminach zawodowych zadecyduje o tym, w którym miejscu wylądują w tym swoim dorosłym życiu. Nie jest to błaha rzecz – mówiła Mariola Witomska.
 
- Od tego, jak im pójdzie na egzaminach zależą ich dalsze losy, a chcielibyśmy, aby te losy były najpiękniejsze!- dodała Anna Konowalska.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Studniówka ZST-I ( zdjęć 80 )
Dodano: 2019-01-12 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Marzena
  Sobota, 12.01

  Super synu 😀

 2. 2
  --1
  ~ Marzena
  Sobota, 12.01

  Pięknie 😀

 3. 3
  --1
  ~ Agnieszka
  Sobota, 12.01

  Super Kasia😘

 4. 4
  --2
  ~ rodzic
  Sobota, 12.01

  Ekstra :)

 5. 5
  +8
  ~ Ojciec
  Sobota, 12.01

  W dorosłe życie to oni wejdą jak przestaną doić kasę od rodziców.

 6. 6
  --2
  ~ Uczen
  Sobota, 12.01

  Będzie wiecej zdjęć?

 7. 7
  +5
  ~ napalony
  Sobota, 12.01

  Najladniejsza nauczycielka w szarej sukni z tego calego towarzystwa

 8. 8
  +2
  ~ jarrow
  Sobota, 12.01

  30% to nie krok w dorosłość to uwstecznienie.

 9. 9
  +2
  ~ Kibic
  Sobota, 12.01

  Połowa tych dzieci będą w markecie pracować w biedronce wyglądały jakby miały pi 30 lat za dużo chemii na twarzy ładne dziewczyny to w ogóle nie używają kosmetyków w samej sobie jest ładna teraz się bawią cieszą piją i co z tego mają pozostaje biedronka i markety

 10. 10
  --2
  ~ Ryś
  Sobota, 12.01

  Przykre...widze bardzo dużo jadu czm spójrzcie na siebie jacy wy byliście w ich wieku bo najwidoczniej zapomnieliscie ...bawia sie teraz taki obyczaj a jaki makijaż czy kreacja to może sie podobać bądź nie ale nie od razu jad z biedrą itp.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3102648258209