Piątek, 28.01.2022, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Jerzy Wilk: Bez względu na wynik wyborów Przekop będzie realizowany

25.10.2018, 15:40:24 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wilk: Bez względu na wynik wyborów Przekop będzie realizowany
Fot. Ryszard Biel
- Wbrew nieprawdziwym opiniom nie pojechałem (do Warszawy – przyp.red.) „na dywanik” tylko na posiedzenie Sejmu. Obrady Sejmu jeszcze trwają, ale ja wróciłem po najważniejszych głosowaniach do Elbląga, żeby kontynuować kampanię wyborczą – tak Jerzy Wilk, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd Prezydenta Elbląga, rozpoczął dzisiejszą konferencję prasową.
 
Przypomnijmy, że do drugiej tury wyborów prezydenckich w Elblągu przeszedł Witold Wróblewski, na którego głosowało 48,78 proc. wyborców oraz Jerzy Wilk z 28,69 proc. głosów.
 
- Wynika z tego, że ponad połowa elblążan chce zmiany sposobu zarządzania miastem i kierunków rozwoju miasta, ponieważ mój konkurent nie uzyskał większości głosów elblążan i kampania nadal trwa – mówił Jerzy Wilk.
 
Kandydat Prawa i Sprawiedliwości pogratulował wyniku... kandydatowi Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska i Nowoczesna) Michałowi Missanowi. - Chciałam podkreślić, że bardzo dobry wynik jak na pierwszy raz miał pan Michał Missan, który zdobył blisko 8,5 tys. głosów. Moim zdaniem to bardzo dobry wynik – stwierdził Jerzy Wilk.
 
Jak Jerzy Wilk ocenia wyniki wyborów?
 
Z analizy głosowań wynika, że to było bardziej głosowanie nie na osoby, ale polityczne głosowanie, przeciwko PiS-owi. Ten sposób głosowania realizowany był w całej Polsce. Stąd ta wysoka frekwencja Na pewno nie mam zamiaru rezygnować. Wszystko w rękach elblążan
 
– mówił.
 
- Rząd premiera Mateusza Morawieckiego i my tutaj na naszym terenie, w naszym województwie, będziemy walczyli o to, by władzę między Olsztynem a Elblągiem podzielić i to jak najszybciej, żeby nie dochodziło do degradacji naszego miasta w tak rażący sposób – zaznaczył. - Zrobimy wszystko, aby nastąpił podział kompetencji między Elblągiem a Olsztynem i część jednostek o zasięgu wojewódzkim powróciła do naszego miasta.
 
O tym jednak czy w ogóle PiS będzie mógł mieć na to wpływ zależy m.in. od tego, jakie koalicje powstaną w Sejmiku . - Trwają negocjacje w sprawie Sejmiku. Ten rozkład sił jest taki, ze Platforma Obywatelska ma 12 mandatów, Prawo i Sprawiedliwość 11 i 7 mandatów ma Polskie Stronnictwo Ludowe. Sytuacja jest jasna, że oba największe ugrupowania zabiegają o głosy tego trzeciego, czyli PSL-u. W którym kierunku PSL się skłoni, który program chciałby wspólnie realizować, czy ten rządowy czy ten opozycyjny, od tego zależy przyszłość podziału tych jednostek – przyznał Jerzy Wilk.
 
Podczas konferencji prasowej poruszony został także temat Przekopu Mierzei Wiślanej.
 
Bez względu na wynik wyborów przekop będzie realizowany. Natomiast to prezydent miasta będzie musiał się włączyć w tą akcję, żeby przyspieszyć te działania. Moje możliwości są znacznie większe, bo jako poseł mógłbym wykorzystać programy rządowe
 
– dodał.
 
Podczas drugiej tury wyborów Jerzy Wilk zapowiedział zwiększoną aktywność. - Na pewno zmienię strategię – mówił. - Szczegółów jednak nie zdradzę.
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (46)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Pib1
  Czwartek, 25.10

  Nie chcę PIS u w Elblągu

 2. 2
  +23
  ~ "idziesz tam , qrwq, na 5 lat"
  Czwartek, 25.10

  Chłopie wolf, ty nie mów że masz możliwości tylko pokaż co zrobiłeś dla Elbląga niezależnie od tego kto jest prezydentem. Gadasz ciągle o twoich możliwościach i znajomościach jako posła, a z tego nawet zapachu kupy nie ma. Panie Wilk - konkrety. Przekop to pikuś, kaczka pikuś i tylko olbrzymie obciążenie dla budżetu miasta. O cieple coś powiesz? Masz znajomości, to obniż cenę a będziesz prezydentem. Nie ma odstrzału (ochrona gatunkowa) ale to już koniec tej rasy.

 3. 3
  --3
  ~ wist
  Czwartek, 25.10

  I to jest dobra wiadomość

 4. 4
  --29
  ~ Moje miasto
  Czwartek, 25.10

  NIE POPIERAM ŻADNEGO UGRUPOWANIA, ALE NA OBECNĄ CHWILĘ ŻEBY PODNIEŚĆ ELBLĄG Z UPADKU JEST POTRZEBNA POMOC Z WARSZAWY. A TO MORZE TYLKO PAN POSEŁ WILK. BARDZO MI SIĘ SPODOBAŁA PROPOZYCJA ODBUDOWY MOSTKU ELEWOW W BAŻANTARNI, JAK RÓWNIEŻ ODBUDOWA BASENU. PRZEKOP PRZYNIESIE WIELE KORZYŚCI. POWINNIŚMY KIEROWAĆ SIĘ ZDROWYM ROZSĄDKIEM ,A NIE UKŁADEM POLITYCZNYM. ZMARNOWANE 5 LAT TO KATASTROFA DLA ELBLAGA NA WIELE WIELE LAT.

 5. 5
  +12
  ~ ccc
  Czwartek, 25.10

  a co z logistyką p Wilk i z wykrzystaniem tego przekopu? Dla Wcisły i jego łódki go pan kopiesz?

 6. 6
  +15
  ~ ...Moje miasto
  Czwartek, 25.10

  Rzeczywiście, strategicznym planem rozwoju miasta jest odbudowa mostu elewów. To może zrobić szkoła budowlana w ramach praktyk lub drużyna saperów w ramach ćwiczeń. Od biedy zrobią to znudzeni pracownicy leśni z nadleśnictwa a nawet harcerze. Zejdźmy na ziemię. Mówienie, że przekop przyniesie wiele korzyści, to nic nie mówienie - konkret ( nie konert). Nie wierzę chwalipiętom i demagogom. Tylko niska frekwencja 4.11 daje szansę wilkowi, bo programu on nie ma. WW też programu nie ma, ale z dwojga....

 7. 7
  --3
  ~ Nie dla PIS
  Czwartek, 25.10

  A czemu Pan Wilk nie pytał przez te lata np o elbląską edukację, kulturę zarządzanie w urzędzie miasta?

 8. 8
  +24
  ~ X-men
  Czwartek, 25.10

  Przekop nigdy nie powstanie!

 9. 9
  +27
  ~ MałyPływak
  Czwartek, 25.10

  Panie Wilk, może w końcu zaprezentuje Pan jakiś inny pomysł na Elbląg, a nie tylko przekop i przekop... Samo przekopanie nic nie zmieni. Brakuje infrastruktury towarzyszacej a na ten temat Pan milczy. Co z mieszkaniami, z praca, z inwestorami?

 10. 10
  +16
  ~ PrzeKOPałek
  Czwartek, 25.10

  Przekop powstanie! Ale jak PiS się przekopie, to od razu z Elbląga będziemy mieli połączenie z Morzem Północnym, żeby kontrolować Skandynawów i Jeziorem Ładoga, żeby kontrolować Putina!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.9813780784607