Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Czyżyk, Boruszka, Lisewska, Wróblewski i Burkhardt - to oni zdobyli najwięcej głosów w okręgu nr 4

20.11.2018, 07:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Czyżyk, Boruszka, Lisewska, Wróblewski i Burkhardt - to oni zdobyli najwięcej głosów w okręgu nr 4
Fot. Archiwum redakcji
REKLAMA
W okręgu nr 4 o mandaty radnych ubiegały się 33 osoby z pięciu Komitetów – KWW Witolda Wróblewskiego, KW Prawa i Sprawiedliwości, KW Koalicji Obywatelskiej, KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej Lewica Razem i KWW Kukiz'15. Kto zdobył największe poparcie, a kto najmniejsze?
 
Jedynie trzem kandydatom z tego okręgu udało się zdobyć powyżej tysiąca głosów. Osiągnęli to Witold Wróblewski (1 323 głosów) z KWW Witolda Wróblewskiego, Antoni Czyżyk (1 253 głosów) z KW Koalicji Obywatelskiej oraz Jolanta Lisewska (1 045 głosów) z KW Prawa i Sprawiedliwości.
 
Nikomu więcej nie udało się zdobyć nawet 500 głosów.
 
Antoni Czyżyk tak jak i Jolanta Lisewska zasiadali w Radzie w poprzedniej kadencji. Oboje ponownie przyjmą powierzone im mandaty.
 
Ponownie w Radzie zasiądzie także Marek Burkhardt z KWW Witolda Wróblewskiego (417 głosów), radny dwóch ostatnich kadencji.
 
W zupełnie innej sytuacji jest Witold Wróblewski, który ze względu na wygrane wybory prezydenckie nie zostanie radnym. Jego miejsce powinna zająć Agnieszka Jurewicz (196 głosów). Dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 nie zdecydowała się jednak zrezygnować z pracy w szkole na rzecz funkcji radnej. Oznacza to, że jej miejsce zajmie Monika Dwojakowska (142 głosów) - nauczycielka w Szkoły Podstawowej 21.
 
Mandatu ma nie przyjąć też Jacek Boruszka (275 głosów) startujący z listy Koalicji Obywatelskiej. W kadencji 2014-2018 pełnił on funkcję wiceprezydenta Elbląga. Z końcem października złożył On jednak wniosek do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskie o odwołanie ze stanowiska.
 
- Współpracowałem z Panem Prezydentem Wróblewskim w całej ubiegającej kadencji Rady Miejskiej w Elblągu. Zostałem wskazany do współpracy z ramienia Platformy Obywatelskiej i w tym okresie wypełniałem powierzone mi obowiązki. Pewien okres się już skończył, jesteśmy po 1 turze wyborów i uważam, iż moja misja się skończyła na tym etapie, dlatego złożyłem rezygnację ze sprawowanego stanowiska – wyjaśniał wówczas swoją decyzję Jacek Boruszka.
 
Mandat Jacka Boruszki ma przejąć Marek Kamm. Były oficer rowerowy obecnie pracuje w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.
 
Najmniej głosów (ze wszystkich list) w okręgu numer 4 zdobyli: Zbigniew Piszczygłowa (24 głosów) i Henryk Mogieło (24 głosów) z KWW Kukiz'15 oraz Michał Glock (26 głosów) i Danuta Wojnarowska (31głosów) z KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 
Poniżej 100 głosów zdobyli także: z Komitetu SLD – Barbara Kornacka (61 głosów), Dariusz Bocian (80 głosów), Karol Wyszyński (81 głosów) i Beata Lalik (98 głosów), z Komitetu Kukiz'15 – Waldemar Siuda (49 głosów) i Anna Krefft (66 głosów), a z KWW Witolda Wróblewskiego – Małgorzata Zabiełło (50 głosów) i Henryk Wojciechowski (79 głosów).
 
Pierwsza sesja nowej Rady Miasta odbędzie się 22 listopada. Wówczas radni złożą ślubowanie.
 
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Niewiarygodni
  Wtorek, 20.11

  Teraz nalezy pisać o tych co porzucili mandaty i napluli ludziom w twarz

 2. 2
  +10
  ~ Koczkodan
  Wtorek, 20.11

  Marek Kamm to niesamowity człowiek. Przyjaciel Roberta Turleja, razem stworzą wspaniały duet rowerowy.

 3. 3
  +9
  ~ Minus
  Wtorek, 20.11

  PO to całe PZPR, partia mi kazała to współpracowałem z panem Wróblewskim. Słabo to chyba dlatego wyglądało - przymuszony, a co temu panu teraz każą?.

 4. 4
  +11
  ~ oni "wychowują"
  Wtorek, 20.11

  Jedno czego nie może czynić wychowawca, to kłamać i korzystać z relatywnej moralności. W NORMALNYM systemie państwowym nauczyciel po takim "występie" następnego dnia nie wchodzi do szkoły. Nasi dostaną stołki i nagrody. Nie dziwi taki poziom miasta . Jeden nawet wykonał tą woltę drugi raz . Podobno nie dostał fuchy miejskiej i zostanie dyr. . W teatrzyku lalki i kukiełki mają swoją osobowość, a w rejonie szkoły największą przyzwoitością wykazał się Wiesiek od browarka.

 5. 5
  +8
  ~ TWÓJ WYBORCA
  Wtorek, 20.11

  No i stało się Pani JOLANTA LISEWSKA - to już kolejny raz została wybrana do Rady Miasta. Kto ją powołuje PEWNIE KOŚCIÓŁ POD WEZWANIEM ŚW. BRUNONA - Pani ta już dawno powinna pójść na emeryturę, ona tak na prawdę nie może nić zadziałać na korzyść naszego miasta, jak też rozwiązywać problemów osobom, mieszkańcom Elbląga.

 6. 6
  +3
  ~ novak
  Wtorek, 20.11

  jak by co to ZAWODZIE też należy do okręgu 4 i mam nadzieje że nie będzie jak zawsze że radni oleją tą dzielnicę .

 7. 7
  0
  ~ do J-196
  Środa, 21.11

  O tempora, o mores! Anonimowy, tchórzliwy, ziejący nienawiścią hejter, który próbuje podszyć się pod cudzą tożsamość , wypowiada się na temat moralności! To, że w życiu ci nie wyszło nie predestynuje cię do tego, żeby osądzać innych, Twoja obsesja na punkcie J-196 jest co najmniej zastanawiająca. Zajmij się czymś produktywnym. Zaprawdę nie wyobrażam sobie, że niszcząc swoich wyimaginowanych wrogów uczynisz swoje życie piękniejszym. Pozdrawiam serdecznie i życzę dużo zdrowia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.96306204795837