Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Sokołowska, Karpiński, Opaczewski, Fedorczyk, Pietrulewicz - to oni zdobyli najwięcej głosów w okręgu nr 3

14.11.2018, 09:00:37 Rozmiar tekstu: A A A
Sokołowska, Karpiński, Opaczewski, Fedorczyk, Pietrulewicz - to oni zdobyli najwięcej głosów w okręgu nr 3
Fot. Archiwum redakcji

W okręgu nr 3 o mandaty radnych ubiegały się 33 osoby z pięciu Komitetów – KWW Witolda Wróblewskiego, KW Prawa i Sprawiedliwości, KW Koalicji Obywatelskiej, KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej i KWW Kukiz'15. Kto zdobył największe poparcie, a kto najmniejsze?

 
Żadnemu kandydatowi z tego okręgu nie udało się zdobyć powyżej tysiąca głosów. Do tego progu zbliżyli się jedynie: Irena Sokołowska (943 głosów) i Wojciech Karpiński (736 głosów) z Koalicji Obywatelskiej, a także Piotr Opaczewski (849 głosów) z KW Prawo i Sprawiedliwość oraz Edward Pietrulewicz (794 głosów) z KWW Witolda Wróblewskiego.
 
Paweł Fedorczyk, który otrzymał mandat z listy Prawa i Sprawiedliwości otrzymał 415 głosów.
 
Wszyscy, poza Piotrem Opaczewskim i Edwardem Pietrulewiczem, zasiadali w Radzie Miasta w kadencji 2014-2018 i zadeklarowali, że mandatu się nie zrzekną. Piotr Opaczewski również zapewnił, że przyjmie ślubowanie na radnego.
 
Jak postąpi Edward Pietrulewicz, który  pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 19?
 
Jeszcze nie podjąłem decyzji. Ogłoszę ją w przyszłym tygodniu
 
- zapewnił w rozmowie z nami.
 
 
Jeśli Edward Pietrulewicz nie przymie mandatu radnego jego miejsce zajmie Małgorzata Sowicka, która w wyborach zdobyła 349 głosów.
 
Najmniej głosów (ze wszystkich list) w okręgu numer 3 zdobyli: Tomasz Ludkiewicz (37 głosów) i Bronisław Rozmarynowski (39 głosów) w Komitetu Wyborczego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
 
Poniżej 100 głosów zdobyli także: z Komitetu Koalicji Obywatelskiej: Marek Chądzyński (98 głosów) i Regina Czymbor (98 głosy), z Komitetu Sojuszu Lewicy Demokratycznej – Marian Kamasz (75 głosy) i Joanna Kosmatka (68 głosy), a z Komitetu Kukiz'15 – Marek Jakubów (73 głosy), Marcin Gnaś (39 głosy), Ewelina Miścikowska (61 głosy) i Lidia Płussa (61 głosy).

Pierwsza sesja nowej Rady Miasta odbędzie się 22 listopada. Wówczas radni złożą ślubowanie.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +33
  ~ miej nabiał z wolnego wybiegu
  Środa, 14.11

  Piękne foto z którego wyziera piękna twarz wybranego który "jeszcze decyzji nie podjął". Czy to znaczy, że on jeszcze się nie zorientował, że startował, mamił rodziców w szkole, dostał głosy i mandat i jeszcze nie podjął decyzji? On kieruje szkołą . Jego podwładni i wychowankowie oraz rodzice wychowanków drugi raz czekają na "podjęcie decyzji" bo wychowanie to prawda i przyzwoitość oraz przykład osobisty wychowawcy. Już raz ta twarz podejmowała decyzje wbrew wcześniej głoszonym apelom o głosy. Taka postawa raz nie napiętnowana powtarza się wielokrotnie u jednostek z piaskownicy. Zaraz będzie krzyczał o jadzie, zazdrości, przeszkadzaniu w spokojnym czekaniu na zakończenie pracy, ale to nie zmienia niedojrzałej i relatywnej osobowości. Bądź raz facetem i weź problem na klatę, po męsku.

 2. 2
  +6
  ~ zgrywus
  Środa, 14.11

  Pan Opaczewski zrobił wielki krok do wspaniałej politycznej kariery;) Bezdyskusyjnie jego proces sądowy z Wróblewskim ułatwi mu zostanie Posłem z ramienia PiS w przyszłorocznych wyborach...bez względu na wynik procesu oczywiście;)

 3. 3
  +26
  ~ kaz
  Środa, 14.11

  Witam. Brawo dla przedmówcy. Taktyka i przebiegłość a czasami świadome oszustwo to rzecz która nie przystoi dyr. szkoły. Czy takiego krętactwa będzie uczył naszych dzieci???

 4. 4
  +7
  ~ do zgrywus
  Środa, 14.11

  A mi się wydaje, że pan Opaczewski to początek końca PIS w Elblągu.Jakoś te 5 lat jeszcze przebrną.

 5. 5
  +22
  ~ żal
  Środa, 14.11

  Nie podjął decyzji????- ha ha aha ha ha oczywiście że nie przyjmie mandatu. Ani on ani dyr 18- zero honoru. Po co startowali skoro nie wiedzą???

 6. 6
  +20
  ~ kolo
  Środa, 14.11

  I po co ta ściema panie Pietrulewicz? Przecież nie będziesz pan żył za marne 2 tyś zł /dieta radnego/, a ile to pan wpłacił na swoją i KWW kampanię? Ponadto pani Sowicka mandatu po panu Pietrulewiczu nie przyjmie, bo ma większe aspiracje niż dyrektor, nieprawdaż?

 7. 7
  +11
  ~ :)
  Środa, 14.11

  I o to chodzilo. Sowicka normalnie by nie przeszla

 8. 8
  +13
  ~ Sp1
  Środa, 14.11

  A Pani Sokołowska jako kierownik świetlicy może być radną?

 9. 9
  +8
  ~ @
  Środa, 14.11

  :)Chrzanów , każdy kto startuje z jedynki wchodzi

 10. 10
  +10
  ~ qwerty
  Środa, 14.11

  Karpiński się zbłaźnił brał diety a na spotkania nie chodził i wyszedł na głupka ale jak widać jego wyborcom to nie przeszkadza z pewnością w swoim postępowaniu są podobni do kandydata więc problemu nie ma, Opaczewski oczernia wiadukty obrzydliwy łobuz atakujący nieletnich w dodatku niekonsekwentny, reszta to jakiś plankton partyjny bez poglądów i własnego zdania

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.