Poniedziałek, 21.09.2020, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Maria Kosecka nie kandyduje. „Była to świadoma decyzja. Czasami trzeba wykonać krok wstecz”

20.09.2018, 07:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Maria Kosecka nie kandyduje. „Była to świadoma decyzja. Czasami trzeba wykonać krok wstecz”
Wczoraj, 19 września, poznaliśmy wszystkich kandydatów do Rady Miasta. Listy zaprezentowały: KWW Witolda Wróblewskiego, KKW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska, KW Prawo i Sprawiedliwość oraz KWW Kukiz'15. Na żadnej jednak nie znalazła się Maria Kosecka. Dlaczego?
 
Na listach widnieją m.in. dyrektorzy niektórych placówek oświatowych, były Skarbnik Miasta czy żona senatora. Nikogo nie zdziwił widok nazwisk radnych obecnie zasiadających w Radzie Miasta. Dużym zaskoczeniem był za to fakt, że na żadnej liście nie pojawiła się Maria Kosecka.
 
Radna pięciu kadencji startowała do Rady z listy Platformy Obywatelskiej. Jednak w grudniu 2014 r. została radną niezależną. - Nie należę do żadnej partii i nie jestem zainteresowana działalnością partyjną. Niestety takie zjawisko zaczęło dominować w Klubie, którego dotąd byłam członkiem, dlatego rezygnuję z członkostwa w Klubie Radnych PO i zamierzam odtąd pracować na rzecz dobra wspólnego, jako radna niezależna – wyjaśniała wówczas Maria Kosecka.
 
Okazuję się, że Maria Kosecka postanowiła nie walczyć o mandat radnej w nadchodzących wyborach samorządowych. - Poznaliśmy listy kandydatów na radnych Rady Miasta Elbląga. Niektórzy zauważyli mój brak na tych wykazach. Jest to konsekwencja uprzednio podjętych decyzji. Przypomnę, że w grudniu 2014r wystąpiłam z klubu radnych PO. Postanowienie to było poprzedzone analizą działań i intencji osób zgromadzonych w partiach politycznych. Jako osoba bezpartyjna wierzyłam w ideę budowania miasta, w którym wszystkim mieszkańcom będzie żyło się lepiej. Niestety idea ta w zderzeniu z partyjniactwem i słabościami lokalnych polityków spowodowała, że działałam, jako radna niezależna – wyjaśniała w oświadczaniu Maria Kosecka.
 
Dlaczego Maria Kosecka ponownie nie kandyduje?
 
 
Po pięciu kadencjach w elbląskim samorządzie nie przystąpiłam do kolejnych wyborów. Była to świadoma decyzja, skutkująca przystąpieniem do nowego projektu, który sobie wytyczyłam. Czasami, bowiem trzeba wykonać krok wstecz, aby w następnym ruchu pokonać dwa. Takie plany mam na najbliższą przyszłość. Moja działalność to troska o sprawy społeczne i w tym zakresie szczególne miejsce mają sprawy bezpieczeństwa. Są to zagadnienia, którymi dalej zamierzam się poświęcać i chcę to realizować na nowej płaszczyźnie
 
– podkreśliła Maria Kosecka.
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ Email
  Czwartek, 20.09

  To dobra wiadomość, tak się cieszę!!!😁

 2. 2
  +5
  ~ Fakty
  Czwartek, 20.09

  Czasami tak bywa kiedy dokopują swoi , ta kampania ma więcej takich przykładów

 3. 3
  +17
  ~ Marek
  Czwartek, 20.09

  Prawda jest inna, nikt tej Pani nie chciał mieć na listach.

 4. 4
  +23
  ~ Cała prawda
  Czwartek, 20.09

  Maryniu - nikt cię zwyczajnie nie chciał na listę wziąć ot i cała prawda bez hamletyzowania. Za dużo fikołków

 5. 5
  --6
  ~ elblążanka
  Czwartek, 20.09

  A ja napiszę tak, serdeczne podziękowania za pracę jaką pani włożyła, żeby nam elblążanom żyło się lepiej - bezpieczniej i zdrowo.

 6. 6
  +10
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 20.09

  Ale się wzruszyłem...Tu cytuję "...z partyjniactwem i słabościami lokalnych polityków spowodowała..." czy nie dzięki temu partyjniactwu i startowaniu z list partii oraz słabości polityków udawało się zdobyć mandat radnej?! Czy czasami nie startuje dla tego, ze nikt jej nie zaproponował znając jej "ja" ?! Proszę o odpowiedź czy ktoś jej proponował a ona odmówiła?! Dobrze się stało jak się stało.....

 7. 7
  +2
  ~ Prawdomówny
  Czwartek, 20.09

  Bo furorę robią teraz kandydaci dla ktorych stolek i posadka jest priorytetem co opisano dość szeroko a nie osoby ktore koncentrują się na rzecz elblążan, ot i cała tajemnica

 8. 8
  +12
  ~ zxcv
  Czwartek, 20.09

  ale ściema, szkoda ze radna już nie pamięta końca Elzam holding i Konstalu, bo co to było?

 9. 9
  +11
  ~ kołobrzeg
  Czwartek, 20.09

  cholera 5 kadencji razy 4 lata to jest 240 miesięcy nic nie robienia tylko brania kasy, prosimy o jej zwrot

 10. 10
  --2
  ~ wist
  Czwartek, 20.09

  To się chwali. Nie poszła jak to inni zrobili do KWW Wróblewskiego z wdzięczności lub dla nowych stanowisk?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.