Poniedziałek, 17.06.2024, Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Z Concordii do Legii i Polonii. Kolejne talenty z Elbląga idą w świat

21.07.2023, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Z Concordii do Legii i Polonii. Kolejne talenty z Elbląga idą w świat

Szkółka piłkarska Concordii rozwija talenty i otwiera przed nimi drzwi do dalszej kariery w czołowych polskich akademiach. Najlepszym tego przykładem są dwa ostatnie transfery wychowanków klubu z rocznika 2009. Mowa o Bartoszu Jukowskim, który przechodzi do Legii Warszawa oraz Michale Styczniu, który grać będzie w warszawskiej Polonii.

 Urodzony 14 kwietnia 2009 roku Bartosz Jukowski, swoje pierwsze kroki w piłce stawiał w 2016 roku w Akademii Piłkarskiej Malbork. Wiosną 2019 roku przeniósł się do Concordii, gdzie występował przez ostatnie 4,5 roku. W naszym klubie od początku trenował z o rok starszymi kolegami w zespole z rocznika 2008, będąc podopiecznym trenera Marcina Szwedy. Bartek był regularnie powoływany do kadry wojewódzkiej WMZPN w swoim roczniku i uczestniczył we wszystkich czterech turnusach Akademii Młodych Orłów organizowanych przez PZPN. Pod koniec 2022 roku otrzymał także powołanie do kadry ORLENU, w której szansę pokazania się mają najbardziej wyróżniający się młodzi gracze z klubów, które biorą udział w Programie "Piłkarska przyszłość z ORLENEM". Wielki talent Bartosza Jukowskiego dostrzeżono także w czołowych polskich akademiach. 14-latek miał okazję odbyć testy w Lechu Poznań, Jaguarze Gdańsk, Rakowie Częstochowa i Legii, do której ostatecznie trafił po zakończeniu minionego sezonu.

 Jak Bartek ocenił ostatnie lata spędzone w Concordii?


 

Mój długi pobyt w Concordii Elbląg pomógł mi rozwinąć się zarówno boiskowo, jak i poza nim. Będę ten czas wspominał bardzo pozytywnie, dzięki atmosferze oraz dzięki piłkarskim wydarzeniom. W przyszłości moim celem jest dalszy rozwój w nowym miejscu, które może pozwolić mi spełnić piłkarskie marzenia – zaznacza Bartosz Jukowski.

 


Drugi z naszych talentów Michał Styczeń trafił do akademii Polonii Warszawa. Michał urodził się 25 kwietnia 2009 roku, a przygodę z piłką zaczynał w Olimpii Elbląg w 2014 roku. Po czterech latach przeniósł się do Concordii, w której spędził 5 lat. Michał podobnie jak Bartek występował w drużynie z rocznika 2008, którą prowadzi trener Szweda. Był również powoływany do kadry WMZPN rocznika 2009 oraz do kadry ORLENU. W grudniu 2022 roku Michał razem z Bartkiem przebywali na testach w Rakowie Częstochowa. Od nowego sezonu 14-latek swoją przygodę z piłką kontynuować będzie w stolicy. Jak wspomina pobyt w Concordii?


 

Przez 5 ostatnich lat spędzonych w Concordii nauczyłem się bardzo dużo. Atmosfera w drużynie i klubie była bardzo fajna. W tym czasie zdobyłem od trenerów cenne doświadczenie, które wykorzystywałem na boisku i na treningach. Na pewno wspomnienia z Concordii zostaną ze mną na długo. Mam nadzieję, że dzięki temu transferowi będę szedł coraz wyżej i nabierał nowych doświadczeń – przyznaje Michał Styczeń.

 


Bartosz Jukowski i Michał Styczeń to kolejni m.in. po Mateuszu Laurynie czy Wojciechu Bule wychowankowie Concordii, którzy w ostatnim czasie mają szansę rozwijać się w topowych polskich akademiach. Zapewne jednak nie są oni ostatnimi, bo klub nadal zamierza rozwijać kolejne talenty, które mamy nadzieję trafią do najlepszych polskich akademii.
 

 

 

Cieszymy się, że nasza praca w akademii jest widoczna w Polsce i w rezultacie kolejni chłopcy trafili do czołowych polskich klubów. Teraz czas na kolejnych naszych zawodników, których będziemy przygotowywać do gry na najwyższym poziomie – mówi Marcin Szweda, koordynator szkółki piłkarskiej Concordii i do niedawna trener obu zawodników.

 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3611650466919