Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Trenerzy Concordii staną się specjalistami. Szykują się zmiany w szkoleniu

18.07.2023, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trenerzy Concordii staną się specjalistami. Szykują się zmiany w szkoleniu

Zawarta w ostatnim czasie umowa partnerska z Legią Warszawa, przynosi już pierwsze zmiany w funkcjonowaniu szkółki piłkarskiej Concordii. Od nowego sezonu 2023/2024 w pomarańczowo-czarnej akademii wdrożona zostanie nowa strategia szkolenia zawodników. Zgodnie z nią trenerzy specjalizować się będą w szkoleniu określonej grupy wiekowej. Innymi słowy, każdy trener przypisany zostanie do danej kategorii np. żaka, młodzika lub trampkarza, co dwa lata przejmując w „opiekę” kolejnych zawodników wchodzących w określoną kategorię wiekową.

 Jak tłumaczy koordynator szkółki piłkarskiej Concordii, nowa strategia szkoleniowa skupia się na jeszcze większej specjalizacji trenerów oraz umożliwia im bliską współpracę nad rozwojem zawodników.

 

 

Jednym z najważniejszych elementów naszego programu jest wprowadzenie trenerów specjalizujących się w określonej kategorii wiekowej. Każdy trener będzie odpowiedzialny za rozwijanie umiejętności i talentów zawodników w konkretnej grupie wiekowej. Dzięki temu możemy zapewnić lepsze dostosowanie treningów i metodyki pracy do indywidualnych potrzeb oraz etapu rozwoju każdego zawodnika – wyjaśnia koordynator szkółki Marcin Szweda.

 

 

Jak to będzie wyglądać w praktyce? Dany trener, przypisany np. do kategorii młodzika, prowadzić będzie dany rocznik przez dwa lata, a po tym okresie przekaże go do trenera specjalizującego się w kategorii trampkarza.

 

 

Takie podejście ma na celu zapewnienie ciągłego rozwoju i świeżych spojrzeń na szkolenie zawodników. Przekazywanie drużyn po tym okresie pozwoli na wzajemne uczenie się, wymianę wiedzy i doświadczenia między trenerami, co przyczyni się do jeszcze lepszych wyników osiąganych przez naszych zawodników. Wierzymy, że ta nowa strategia szkolenia przyniesie wiele korzyści zarówno naszym trenerom, a przede wszystkim zawodnikom – uzasadnia prezes Concordii Sebastian Drewek.

 

 

Pomysł na wprowadzenie tego systemu zaczerpnięty został z topowych akademii piłkarskich, w tym z Legii Warszawa, z którą Concordia nawiązała niedawno współpracę partnerską.

 

 

Rotacja trenerów pozwoli na ciągły rozwój i wprowadzenie metod stosowanych w choćby w Legii Warszawa. Dzięki specjalizacji trenerów, nasze drużyny otrzymają najwyższej jakości szkolenie, dostosowane do ich potrzeb. Cały czas kontynuujemy naszą misję budowania silnej akademii, w której każdy zawodnik ma szansę rozwijać swoje umiejętności, osiągać sukcesy i czerpać radość z uprawiania sportu – podkreśla Marcin Szweda.

 

 

W nadchodzącym sezonie 2023/2024 rodzice zawodników trenujących w szkółce piłkarskiej Concordii, nie muszą się obawiać o rewolucyjne zmiany na stanowiskach trenerów poszczególnych zespołów. Prawdopodobnie pierwsze roszady nastąpią dopiero za rok.

Tak wygląda podział na kategorie wiekowe oraz przypisane do nich roczniki wraz z trenerami na nowy sezon:Junior Młodszy B1 – roczniki 2007-2008 – trener Marcin Szweda

Trampkarz C12009-2010 – Kamil Kowalski

Młodzik D12011 – Łukasz Budziwojski, Adrian Tytek

Młodzik D22012-2013 – Kamil Kowalski, Maciej Kaczorowski, Daniel Ciesielski

Orlik E22014 – Mateusz Bogdanowicz, Dawid Kucharzewski

Żak F12015 – Dariusz Stelmach, Konrad Kotowski

Żak F22016 – Konrad Kotowski, Dariusz Stelmach

Skrzat G12017 i młodsi – Dawid Kucharzewski, Kamil KowalskiObecnie w szkółce Concordii trwa letni nabór dzieci do poszczególnych roczników. Kontakt do trenerów tutaj.

 

 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ fikcja
  Wtorek, 18.07

  a jeden trener to fachowiec od wszyskich widze

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3088529109955