Niedziela, 5.05.2024, Imieniny: Irena, Waldemar, Iryda

Concordia w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski [GOLE Z MECZU]

19.04.2023, 23:09:54 Rozmiar tekstu: A A A

Zgodnie z oczekiwaniami piłkarze Concordii pokonali na wyjeździe Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie 3:1 i zameldowali się w 1/2 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Zwycięstwo nie przyszło jednak pomarańczowo-czarnym łatwo. Mimo, że Słoniki szybko objęły prowadzenie po golu Łukasza Kopki, rywal równie szybko odpowiedział i remis utrzymywał się aż do 81 minuty. Mimo pełnej dominacji Concordii, Drwęca długo i skutecznie się broniła niemal całym zespołem we własnym polu karnym. W samej końcówce elblążanie dopięli jednak swego i rozstrzygnęli losy meczu na swoją korzyść, po tym jak do bramki przeciwnika trafili Joao Augusto i Radosław Nowicki.

Na środowy mecz pucharowy trener Adrian Żurański, dokonał kilku zmian w wyjściowym składzie. Szansę występu od pierwszej minuty otrzymali Maciej Woźniak, Maciej Kaczorowski i Michał Błaszczyk, a więc zawodnicy, którzy w lidze grają mniej. Do Nowego Miasta Lubawskiego nie pojechał za to Tomasz Szawara, który dostał dzień wolny.

Concordia błyskawicznie, bo już w 5 minucie otworzyła wynik meczu. Pomarańczowo-czarni wymienili kilka podań na połowie rywala, po czym Mateusz Jońca dograł w pole karne do Łukasza Kopki, który zwodem minął dwóch rywali i mino asysty kolejnych dwóch obrońców, znalazł lukę trafiając z kilku metrów do bramki. Gdy wydawało się, że za chwilę Słoniki rozwiążą worek z bramkami, gospodarze po raz pierwszy zasygnalizowali, że mimo utraty gola nie zamierzają się poddać. W 9 minucie Drwęca zaskoczyła szybkim rozegraniem autu, po którym Szymon Świniarski znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Woźniakiem, ale spudłował z sześciu metrów strzelając obok słupka. Niestety elbląska defensywa nie wyciągnęła z tego wniosku i w 13 minucie było 1:1. Błażej Radomski zagrał długą piłkę za linię obrony w kierunku Szymona Świniarskiego, który znów stanął oko w oko z elbląskim golkiperem. Napastnik Drwęcy tym razem był skuteczniejszy i przelobował Macieja Woźniaka. Nowomiejski zespół przez cały mecz bronił się w dziesięciu pod własnym polem karnym oraz czekał na dogodne okazje do zagrania długich piłek na swojego wysuniętego napastnika. Robił to na tyle skutecznie, że podopiecznym trenera Żurańskiego trudno było dojść do klarownej sytuacji. Dopiero w 35 minucie groźne i bardzo mocne uderzenie z dystansu oddał Radosław Bukacki, ale na posterunku był Marek Lewicki. Jeszcze przed przerwą gospodarze stworzyli sobie dobrą okazję, po której mogli objąć prowadzenie. W 44 minucie najgroźniejszy w szeregach Drwęcy Szymon Świniarski ograł w polu karnym Macieja Kaczorowskiego i silnie uderzył z ostrego kąta. Na szczęście dla elblążan, dobrą interwencją wykazał się Maciej Woźniak.

Druga połowa to kontynuacja nieustannych ataków elbląskiej drużyny i zmasowana i momentami rozpaczliwa obrona Drwęcy. Graczom Concordii brakowało jednak wykończenia lub dokładności przy ostatnim podaniu. Dopiero w 64 minucie Mateusz Jońca dośrodkował na głowę Łukasza Kopki, który z 7 metrów uderzył zbyt lekko i Marek Lewicki nie miał problemów ze złapaniem piłki. Na ostatnie dwadzieścia minut, na murawie zameldowali się Eryk Jarzębski i Radosław Nowicki, którzy wnieśli sporo ożywienia w pomarańczowo-czarnych szeregach. Drwęca nadal czyhała na swoje kontry i w 72 minucie znów bliski szczęścia był Szymon Świniarski. 21-letni napastnik wygrał pojedynek z Maciejem Kaczorowskim i oddał strzał, który instynktownie obronił Maciej Woźniak. W 81 minucie szykujący się do strzału Mateusz Szmydt, został sfaulowany w polu karnym przez Maksymiliana Deredasa i sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Joao Augusto i pewnym strzałem pokonał z rzutu karnego Marka Lewickiego. Już w doliczonym czasie gry Concordia, po akcji dwóch rezerwowych, dobiła rywala ostatecznie rozstrzygając losy meczu. W 93 minucie Łukasz Kopka podał do Oskara Kottlengi, ten odegrał do Radosława Nowickiego, który wbiegł z piłką w pole karne i strzelił precyzyjnie tuż przy słupku na 3:1. Chwilę później arbiter zagwizdał po raz ostatni i Słoniki mogły cieszyć się z wygranej i awansu do półfinału WPP.

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Concordia Elbląg 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Kopka (5' – asysta Jońca), 1:1 Szymon Świniarski (13'), 1:2 Joao Augusto (81'-k.), 1:3 Radosław Nowicki (90'+3 – asysta Kottlenga)

Concordia: Maciej Woźniak – Mateusz Jońca, Sebastian Weremko, Maciej Kaczorowski, Jakub Rękawek, Radosław Bukacki, Szymon Drewek (71' Radosław Nowicki), Michał Błaszczyk (71' Eryk Jarzębski), Łukasz Kopka, Mateusz Szmydt (90' Oskar Kottlenga), Joao Augusto Fortunato Mariano.

Drwęca: Marek Lewicki – Radosław Wolski, Mateusz Musiakowski, Artur Marcfeld (76' Maksymilian Deredas), Kacper Neumann, Szymon Świniarski, Karol Kaźmierski, Bartosz Smoliński (79' Konrad Etmański), Mateusz Pukalski (90' Hubert Kowalski), Błażej Radomski, Filip Ruciński (61' Marcel Jankowski).

Sędziował: Wojciech Trochim (Olsztynek)
Żółte kartki: Jankowski, Deredas (Drwęca)

Wyniki 1/4 finału WPP:

Drwęca Nowe Miasto Lubawskie - Concordia Elbląg 1:3
DKS Dobre Miasto - Sokół Ostróda 3:2
Polonia Pasłęk - Jeziorak Iława 2:4 po dogrywce
Tęcza Biskupiec - Znicz Biała Piska 2:1

Półfinałowego rywala Concordii poznamy w drodze losowania.

Już w najbliższą niedzielę, 23 kwietnia Słoniki zmierzą się w lidze z Sokołem Ostróda. Początek spotkania o godz. 12:00 na stadionie przy ul. Krakusa.