Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Concordia awansowała do ćwierćfinału WPP [GOLE Z MECZU]

23.03.2023, 14:05:49 Rozmiar tekstu: A A A

Pierwsze w tym roku zwycięstwo odnieśli w środę (22 marca) piłkarze Concordii. Pomarańczowo-czarni pokonali na wyjeździe czwartoligową Granicę Kętrzyn 3:1, co dało im awans do 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Elblążanie do przerwy prowadzili po trafieniu Michała Górala. W drugiej połowie dwa kolejne gole dorzucił Joao Augusto. Gospodarze honorową bramkę zdobyli w doliczonym czasie meczu.

Podobnie jak w ligowym meczu w Legionowie, w środę w kadrze Concordii nie znaleźli się kontuzjowani Mariusz Pelc i Mateusz Zielecki. W porównaniu do ostatniego pojedynku, trener Adrian Żurański zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowym składzie. Od pierwszej minuty zagrali bramkarz Maciej Woźniak oraz pomocnik Szymon Drewek.

Pomarańczowo-czarni od początku spotkania przejęli inicjatywę i szybko, bo już w 17 minucie objęli prowadzenie. Joao Augusto świetnie wypatrzył na lewej stronie Łukasza Kopkę, który wyszedł na sytuację sam na sam z bramkarzem. Mateusz Papliński odbił strzał pomocnika Concordii, ale do piłki dopadł jeszcze Michał Góral i mocnym strzałem po ziemi umieścił piłkę w bramce. Było to premierowe trafienie napastnika Słoników w oficjalnym meczu. Po stracie gola odważniej do ataku ruszyli gospodarze, którzy oddali kilka niecelnych, choć bardzo groźnych strzałów na elbląską bramkę. Tak było m.in. w 23 i 26 minucie po uderzeniach Kamila Zawalicha, czy w 30 minucie po strzale Patryka Polichy. W 45 minucie kolejny raz przed szansą stanął Zawalich, który tym razem strzelał z rzutu wolnego. Wydawać by się mogło, że niezbyt silny strzał nie sprawi problemów Maciejowi Woźniakowi. Bramkarz Concordii wypuścił jednak piłkę z rąk, ale szybko się zrehabilitował za swój błąd i do przerwy elblążanie prowadzili 1:0.

W drugiej części meczu elbląski zespół nie pozwolił już miejscowym na zbyt wiele, w pełni kontrolując wydarzenia na boisku. Efektem tego były dwa kolejne trafienia w ostatnim kwadransie. W 76 minucie świetnym podaniem między obrońcami do Mateusza Szmydta popisał się Łukasz Kopka. Skrzydłowy Concordii zagrał po ziemi do Joao Augusto, któremu pozostało jedynie dostawić nogę. Dwubramkowe prowadzenie podopiecznych trenera Adriana Żurańskiego, praktycznie zamknęło mecz. Szkoleniowiec Concordii mógł zatem dokonać kolejnych zmian wpuszczając na boisko w 81 minucie m.in. Oskara Bartosińskiego z zespołu juniorów. Zaledwie trzy minuty po zameldowaniu się na boisku, 17-letni pomocnik zaliczył asystę przy trzecim golu swojego zespołu, dogrywając piłkę do Joao Augusto. Brazylijczyk oddał mocny strzał z pola karnego, zdobywając swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Co ciekawe niemal rok temu – w kwietniu 2022 roku Augusto także dwukrotnie wpisał się na listę strzelców na stadionie w Kętrzynie. Wówczas Concordia, jeszcze w czwartej lidze, wygrała z Granicą 3:1. W doliczonym czasie spotkania, ambitnie grający gospodarze zdobyli bramkę honorową, po tym jak uderzeniem głową Macieja Woźniaka pokonał Tomasz Bobrowski.

Granica Kętrzyn – Concordia Elbląg 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Michał Góral (17'), 0:2 Joao Augusto (76' – asysta Szmydt), 0:3 Joao Augusto (84' – asysta Bartosiński), 1:3 Tomasz Bobrowski (90'+1)

Concordia: Maciej Woźniak – Mateusz Jońca, Sebastian Weremko (60' Maciej Kaczorowski), Tomasz Szawara, Radosław Bukacki, Szymon Drewek (60' Radosław Nowicki), Mateusz Szmydt, Eryk Jarzębski (81' Michał Błaszczyk), Łukasz Kopka (81' Oskar Bartosiński), Michał Góral (39' Oskar Kottlenga), Joao Augusto Fortunato Mariano.

Granica: Mateusz Papliński – Bartłomiej Czerniakowski, Mykhalio Kolesnyk (84' Paweł Czerniakowski), Igor Zapałowski, Patryk Policha (60' Marcin Spirydon), Kamil Zawalich (46' Piotr Błędowski), Paweł Turczyn (64' Konrad Baran), Daniel Wójcik (76' Patryk Sokołowicz), Tomasz Bobrowski, Marcin Swacha-Sock, Damian Oracz (84' Adrian Czerniakowski).

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn)
Żółte kartki: Zapałowski, Błędowski (Granica), Weremko (Concordia)