Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Remis z lekkim niedosytem. Concordia urwała punkty wiceliderowi [GOLE Z MECZU]

18.03.2023, 22:55:44 Rozmiar tekstu: A A A

Zapowiadali niespodziankę i słowa dotrzymali. W swoim drugim wiosennym meczu, piłkarze Concordii zremisowali na wyjeździe z Legionovią Legionowo 2:2. Co prawda, do przerwy Słoniki przegrywały z wiceliderem tabeli dwoma trafieniami. Drugą połowę pomarańczowo-czarni zagrali jednak popisowo i w odstępie zaledwie czterech minut, doprowadzili do remisu po golach Łukasza Kopki oraz Eryka Jarzębskiego. Elblążanie mogą po tym spotkaniu czuć lekki niedosyt, bo stworzyli sobie kilka świetnych okazji bramkowych. Gdyby je wykorzystali, mogliby pokusić się nawet o zwycięstwo. Trzeba jednak szanować cenny punkt wywalczony na trudnym terenie.

W sobotnim meczu w Legionowie, Concordia musiała radzić sobie bez kontuzjowanego Mateusza Zieleckiego oraz narzekającego na uraz kolana Mariusza Pelca. Do składu dołączyli za to Joao Augusto i Radosław Nowicki, którzy nie wystąpili przed dwoma tygodniami w Łodzi.

W pierwszych dziesięciu minutach, obie drużyny oddały po jednym niecelnym strzale. Najpierw obok elbląskiej bramki strzelał Bartosz Rymek, a w odpowiedzi uderzał Radosław Bukacki. W 17 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny z okolic narożnika pola karnego. Piłkę pod bramkę dośrodkował Bartosz Rymek, a ładnym strzałem głową popisał się Grzegorz Wojdyga, który zaskoczył Jakuba Wąsowskiego i było 1:0. Concordia dążyła do wyrównania, ale w akcjach Łukasza Kopki i Michała Górala brakowało precyzji i piłka mijała światło bramki rywali. Miejscowi odpowiedzieli groźnymi sytuacjami w 30 minucie, gdy dwukrotnie piłkę do elbląskiej bramki próbował wbić Grzegorz Wojdyga. Za pierwszym razem świetnie interweniował Jakub Wąsowski, a za drugim piłka przeleciała wzdłuż elbląskiej linii bramkowej. W 33 minucie interweniujący wślizgiem Tomasz Szawara, sfaulował w polu karnym Szymona Wiejaka i arbiter wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Kamil Kumoch i Legionovia prowadziła już 2:0. W końcówce pierwszej połowy pomarańczowo-czarni przejęli inicjatywę. Na bramkę gospodarzy strzelali Eryk Jarzębski i Joao Augusto, ale na posterunku był Jan Krzywański.

W drugiej części elblążanie byli już bardziej skuteczni, czego efektem były dwa wyrównujące gole. Jednak po kolei. Już w 52 minucie w stuprocentowej sytuacji znalazł się Joao Augusto, który mając przed sobą tylko bramkarza, z pięciu metrów strzelił nad poprzeczką. Minutę później ten sam zawodnik oddał mocny strzał z dystansu, który z trudem obronił Jan Krzywański. W 59 minucie piłka w końcu wpadła do legionowskiej bramki. Gola kontaktowego, podobnie jak w jesiennym meczu obu drużyn na Krakusa, zdobył Łukasz Kopka, który wykorzystał podanie od Joao Augusto. Po kolejnych czterech minutach był już remis, gdy po zagraniu Mateusza Szmydta i fatalnym błędzie Grzegorza Wojdygi, piłkę do bramki skierował z najbliższej odległości Eryk Jarzębski. Po kolejnych dwóch minutach powinno być 3:2 dla Concordii. Elblążanie po wyrzucie z autu wymienili kilka podań, a w idealnej okazji znalazł się Joao Augusto, który z trzynastego metra strzelił minimalnie obok słupka. Zaskoczona takim obrotem spraw Legionovia, próbowała odzyskać prowadzenie, ale w drugiej połowie elbląska defensywa nie popełniała już błędów i nie dała się zaskoczyć ani razu. Podopieczni trenera Adriana Żurańskiego rozegrali bardzo dobre drugie 45 minut i zasłużenie wywieźli z terenu wicelidera pierwszy, wywalczony na wiosnę punkt.

Legionovia Legionowo – Concordia Elbląg 2:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Grzegorz Wojdyga (17'), 2:0 Kamil Kumoch (34'-k.), 2:1 Łukasz Kopka (59' – asysta Joao Augusto), 2:2 Eryk Jarzębski (63' - asysta Szmydt)

Concordia: Jakub Wąsowski – Mateusz Jońca, Sebastian Weremko, Tomasz Szawara, Radosław Bukacki, Radosław Nowicki, Mateusz Szmydt, Eryk Jarzębski (88' Szymon Drewek), Łukasz Kopka, Michał Góral, Joao Augusto Fortunato Mariano.

Legionovia: Jan Krzywański – Adam Waszkiewicz, Konrad Zaklika, Grzegorz Wojdyga (81' Sebastian Gołąb), Kamil Kumoch (67' Patryk Koziara), Bartosz Mroczek (55' Stanisław Mitura), Szymon Wiejak, Piotr Sonnenberg (67' Dariusz Zjawiński), Kacper Kaczorowski (81' Karol Barański), Bartosz Rymek, Daniel Choroś.

Sędziował: Jakub Rutkowski (Białystok)
Żółte kartki: Bukacki, Joao Augusto (Concordia), Choroś (Legionovia)

W kolejnym meczu ligowym Concordia zmierzy się u siebie z Jagiellonią II Białystok. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 marca o godz. 15 na stadionie przy ul. Krakusa. Wcześniej, bo już w środę (22 marca) Słoniki zagrają na wyjeździe z Granicą Kętrzyn o awans do 1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski. Początek meczu o godz. 15.