Czwartek, 25.04.2024, Imieniny: Marek, Jaroslaw, Wasyl

Trudny wyjazd do Kętrzyna. W sobotę Concordia zagra z Granicą

22.04.2022, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Sobotni pojedynek z Granicą Kętrzyn zapowiada się dla piłkarzy Concordii jako najtrudniejszy mecz wyjazdowy w rundzie wiosennej. Prowadzeni przez dobrze znanego w Elblągu trenera Adama Fedoruka kętrzynianie, od 8 meczów są niepokonani i obecnie zajmują 4 miejsce w tabeli forBET IV ligi. Pomarańczowo-czarni aby zachować bezpieczny dystans nad wiceliderem, muszą w Kętrzynie wywalczyć pełną pulę punktów. Z pewnością będzie to najciekawsze spotkanie 22 kolejki. Jego początek wyznaczono na godzinę 16.

Granica Kętrzyn w 21 meczach ligowych zdobyła 42 punkty i traci do elblążan 9 oczek. Na dorobek naszego rywala złożyło się 13 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek. Po ostatniej kolejce zespół Adama Fedoruka zajmował 3 miejsce w tabeli, ale po czwartkowym zwycięstwie wyprzedziła go lidzbarska Polonia. Kętrzyńska drużyna do tej pory strzeliła przeciwnikom 50 bramek i straciła ich 26. Najskuteczniejszymi zawodnikami Granicy są: 32-letni napastnik Tomasz Bobrowski, który zdobył 10 goli w 21 meczach oraz 17-letni napastnik Seweryn Strzelec, który w 21 spotkaniach 8 razy pokonywał bramkarza rywali.

Podobnie jak Concordia, tak i Granica w pięciu tegorocznych meczach zanotowała 4 zwycięstwa i 1 remis (2:2 w Elblągu z Olimpią II). W miniony weekend kętrzynianie pokonali w derbach powiatu MKS Korsze 3:1, choć do przerwy przegrywali 0:1. Ciekawostką może być fakt, że w trzech ostatnich meczach Granica po pierwszej połowie przegrywała kolejno z Olimpią, Mrągowią (wygrana 2:1) i wspomnianymi już Korszami. Za każdym razem potrafiła jednak odwrócić losy tych pojedynków w drugiej połowie. Warto także dodać, że nasz rywal swój ostatni mecz przegrał w 13 kolejce. Wówczas, 30 października 2021 r. uległ na własnym stadionie DKS Dobre Miasto 1:4. Od tamtej pory Granica zanotowała 6 zwycięstw i 2 remisy.

W jesiennym meczu Concordii z Granicą, na stadionie przy Krakusa pomarańczowo-czarni zwyciężyli skromnie 1:0 po bramce Radosława Bukackiego z rzutu wolnego. Jak będzie teraz?

W sobotę w Kętrzynie będziemy walczyć o pełną pulę punktów. Jesteśmy przygotowani na 90 minut walki. W swoich poczynaniach musimy być wyrachowani, skuteczni i walczący z determinacją. Musimy zrobić wszystko, by nie stracić przewagi nad wiceliderem Huraganem Morąg - zapowiada trener Concordii Krzysztof Machiński.

Początek meczu Granica – Concordia w sobotę, 23 kwietnia o godz. 16:00 na stadionie przy ul. Bydgoskiej w Kętrzynie. Zawody jako sędzia główny poprowadzi Miłosz Karbowski z Kruklanek. Na liniach pomagać mu będą: Jacek Makowski i Emil Grela.