Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OSOBOWOŚĆ REGIONU

Zuzanna Bracka i Michał Muraszko: To bardzo dobra inicjatywa dla młodzieży w Elblągu

24.04.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zuzanna Bracka i Michał Muraszko: To bardzo dobra inicjatywa dla młodzieży w Elblągu
Fot. MB

13 kwietnia odbyła się XI Gala „Osobowość Regionu”. Po raz pierwszy w organizację zaangażowało się kilkunastu uczniów II Liceum Ogólnokształcącego. Asystentką reżyserki i autorki projektu Anny Daczkowskiej została Zuzanna Bracka, a kierownikiem działu technicznego projektu - Michał Muraszko. Jak licealiści wspominają przygotowania do Gali?


Dlaczego Zuzanna i Michał zdecydowali się wziąć udział w  tym projekcie? - Do wzięcia udziału w projekcie zdecydowanie zachęciła nas pani Anna Daczkowska, która bardzo dobrze zareklamowała ten projekt – przyznała Zuzanna Bracka. - Uważamy, że to jest bardzo dobra inicjatywa dla młodzieży w Elblągu.

- Chcieliśmy też zdobyć doświadczenie. Mogliśmy przeżyć coś na scenie. Bardzo dużo mogliśmy się nauczyć – organizacji, pracy w grupie. Przede wszystkim zaangażowaliśmy się i poświęciliśmy swój wolny czas, by zdobyć cenne doświadczenie – dodał Michał Muraszko.


Projekt „Osobowość Regionu”, jak podkreślili licealiści, to bardzo ważna inicjatywa. - Każdy lubi być nagradzany za dobrze rzeczy, na które sobie zapracował. Jest to też motywacja dla każdego z nas, by działać na rzecz innych. W przyszłości może któreś z nas właśnie taką Galę wygra – mówił Michał Muraszko.

 

Zdecydowanie jest to potrzebne wydarzenie szczególnie teraz, kiedy nie mamy za bardzo możliwości poznawania osób starszych od nas, którzy bardzo przyczyniły się do rozwoju naszego regionu

– stwierdziła Zuzanna Bracka.


Przygotowania do Gali trwały ponad pół roku. - Najpierw przygotowaliśmy się podczas spotkań online – opowiadała Zuzanna Bracka. - Dwa dni przed Galą mieliśmy próby w Teatrze im. Aleksandra Sewruka. To było bardzo ciekawe doświadczenie.


Przygotowania dobrze wspominał też Michał. - Próby mieliśmy raz w tygodniu. Z biegiem czasu próby były coraz dłuższe i coraz bardziej szczegółowe – zaznaczył. - Ważne było, by każdy wszystko wiedział, by nie było żadnego zawahania, żeby Gala odbyła się bez wpadek.


Co Zuzannie i Michałowi dało wzięcie udziału w tym projekcie? - Nauczyliśmy się bardzo wiele, m.in. tego, że jedna osoba nie musi być odpowiedzialna za wszystko tylko można podzielić pracę na kilka osób i wspólnie coś razem stworzyć. Każdy na swoją rzecz do zrobienia i jest za nią odpowiedzialny. To była cenna lekcja odpowiedzialności – podkreśliła Zuzanna.

 

Nauczyłem się co to znaczy podział obowiązków i tego, żeby dokładnie trzymać się planu, bo to ma duże znaczenie. Nie można wydziwiać. Trzeba być odpowiedzialnym, bo wszystko ma swoje konsekwencje. Jeśli nie zjawiłbym się na jakiejś próbie to muszę nadrobić zaległości. Uczyliśmy się też konsekwencji i nawet jeśli robi się ciężko trzeba dotrzymywać danego słowa i wywiązywać się z tego, czego się człowiek podjął

– zauważył Michał Muraszko.


Kandydatami do tytułu tym razem byli Marlena Szwemińska, Juliusz Stanisław Marek i Michał Tatarek. Ostatecznie, w głosowaniu licealistów, wygrał Juliusz Marek. - Pan Juliusz ma bardzo bogaty życiorys i bardzo się przyczynił dla naszego regionu – dodała Zuzanna Bracka.


- Pan Juliusz zdecydowanie zasługuje na miano „Osobowości Regionu” - mówił Michał Muraszko. - Ze względu na ograniczenia covidowe Gala musiała zostać przesunięta. Cieszymy się, że Gala w końcu mogła się odbyć, a pan Juliusz mógł zobaczyć, co dla niego przygotowaliśmy i że doceniamy to, co robi.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ LUSTRO
  Niedziela, 24.04

  dziewczyno!!!!!!!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2048399448395