Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

66,3 proc. Polaków popiera protest naszych przewoźników na granicy

02.12.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
66,3 proc. Polaków popiera protest naszych przewoźników na granicy

Zdecydowana większość, bo aż 66,3 proc. Polaków popiera protest naszych przewoźników na granicy przeciwko ułatwieniom dla firm transportowych z Ukrainy - wynika z sondażu IBRiS dla Radia ZET. Co siódmemu ankietowanemu nie podoba się ten strajk.

 

Na pytanie: „Jaki jest Pana/Pani stosunek do protestu polskich przewoźników na granicy przeciwko ułatwieniom dla firm transportowych z Ukrainy?" ankietowani odpowiadali:

 

- Zdecydowanie popieram: 45,3 proc.


- Raczej popieram: 21,0 proc.


- Raczej nie popieram: 8,8 proc.


- Zdecydowanie nie popieram: 5,6 proc.


- Nie wiem/ Trudno powiedzieć: 19,4 proc.

 

Co ciekawe, jeśli chodzi o podział głosów według politycznych preferencji, rozkładają się one niemal równomiernie. Zdecydowanie protest popiera 42 proc. zwolenników obozu socjalno-konserwatywnego i 40 proc. wyborców obozu liberalno-demokratycznego. Wśród pozostałych, czyli tych głosujących na Konfederację i inne ugrupowania – zdecydowanie popieram – mówi 56 proc. badanych.

 

Sondaż Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS na zlecenie Radia ZET został przeprowadzony w dniach 24-25.11.2023 r. metodą CATI na reprezentatywnej ogólnopolskiej próbie 1067 osób.

 

Więcej informacji na: RadioZet

 

RadioZet

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Arc
  Sobota, 02.12

  Ukraińcy w Polsce w proteście przeciw krzyczą "Śmierć Polakom"!!! - to jest to podziękowanie za już ponad 100 mld. zł. przekazanych z Polski na ukry - znów nasuwa się stwierdzenie: "a nie mówiłem, że tak będzie"? https://banbye.com/watch/v_lKm1Khqc7NfG

 2. 2
  +13
  ~ Miś
  Sobota, 02.12

  To jest chore Polska dała palec a oni chcą całą rękę

 3. 3
  0
  ~ Bsp
  Sobota, 02.12

  Ciekawy temat ale czy nie lepiej zostawić go mediom ogólnopolskim lub specjalistycznym? Rozumiem, że prezydent Elbląga swoją postawą skazuje info.Elblag na brak wielu lokalnych bieżących informacji ale na osobie tego człowieka życie miasta się nie kończy. Jeśli on ignoruje redakcję redakcja niech zignoruje jego. A jest naprawdę sporo do opisania w Elblągu, sam widzę co najmniej kilkadziesiąt ciekawych tematów, do których można pozyskać materiał z innych źródeł niż pan Witold Woroblewskij, jeśli coś przekręciłem w nazwisku to przepraszam, jakoś samo wyszło.

 4. 4
  +9
  ~ tfuuu
  Sobota, 02.12

  Ukrainiec nigdy nie będzie przyjacielem Polaka. To jeden z przykładów. Polscy przewoźnicy rozpoczęli protest, a te ukraińskie "przyjacioły" już straszyły skargami na Polskę. PiS tylko błaźni się "pomagając" im, czyli rozdając pieniądze Polaków. Jeśli im źle, to niech tu nie przyjeżdżają. My Polacy nie mamy obowiązku im pomagać. Szczególnie za ludobójstwo na Wołyniu, czyli banderowską współpracę z Hitlerem przeiwko Polakom.

 5. 5
  0
  ~ Arc
  Niedziela, 03.12

  Bsp - nie przesadzaj. Nie muszą się zamykać tylko i wyłacznie na tematach z okolic, szczególnie jeśli jakieś tematy ogólnopolskie mają także wpływ a nas - a ten temat ma wielki wpływ na nas, tym bardziej, że w naszej okolicy jest mnóstwo ukraińców i to jeszcze z czasów tuż powojennych, kiedy to akcja Wisła przesiedlała także na nasze ziemie banderowców z oun upa, którzy ciągle tu są i pozakładali rodziny i jak były poseł sycz z naszych okolic (wynieśli nienawiść do Polaków z "mlekiem matki"). Ps. Oczywiście info jakby chciało to miało by też wiele innych ciekawych tematów, które często pomija bo są im niewygodne z różnych powodów.

 6. 6
  --1
  ~ J123
  Niedziela, 03.12

  Hm...niech przewoźnicy podziękują za tę sytuację rządowi pisowskiemu i uni! Przecież rząd pisiorow nie zaprotestował, jak Unia zniosła przewodnikom ukraińskim wszelkie " papierkowe pozwolenia" na wjazd do krajów unijnych ..Ale jak miały być wybory ,to pisiory zamknęli granicę z Ukrainą na wwiezienie zboża do Polski ! To chyba coś tu nie hallo...A z kolei niemniaszki narzekają na Polaków, że im zabierają robotę, bo są taniej biorą..To to już nie przeszkadza?

 7. 7
  +1
  ~ dziennikarz
  Poniedziałek, 04.12

  A 14% to ukry i k... Na dobrą sprawę to często idzie w parze.

 8. 8
  --3
  ~ Rambo11
  Poniedziałek, 04.12

  Witam- Polscy transportowcy to samo robili kilka lat wcześniej na zachodniej Europie teraz dostali rykoszetem-KARMA WRACA.

 9. 9
  +2
  ~ mędrzec z przeceny w lidlu
  Poniedziałek, 04.12

  Ranbo, mędrcze z internetu! Polacy od zawsze muszą spełniać wymogi jakie stawiają kraje, do których wjeżdżają. Czyli po prostu kłamiesz.

 10. 10
  +1
  ~ jan-49
  Poniedziałek, 04.12

  ta cala pomoc banderowcom wyjdzie nam bokiem nigdy nie byli naszymi przyjacilmi i nigdy nie beda polska popelnila wielki blad otwierajac szeroko dla nich granice rozumieniemy pomoc dla uchodzcow tak ale w obozach dla takich ludzie i tam pomoc ale oni to wykorzystuja i uwazaja ze im sie wszystko nalezy naszym kosztem powinno byc jak dotychaczas pozwolenia na przejad dla ukrainskich tirow i tyle a jak nie pasi to niech jezdza przez inne kraje TRANSPORTOWCY MAJA RACJE W 10000000% gdzie jest ten madry rzad ze zgodzil sie na takie warunki ktore narzucila bruksela

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6727650165558