Środa, 18.05.2022, Imieniny: Alicja, Feliks, Eryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Posłanka Lewicy straci immunitet? Policja chce ukarać Monikę Falej za... rozklejanie plakatów

28.01.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Posłanka Lewicy straci immunitet? Policja chce ukarać Monikę Falej za... rozklejanie plakatów
Fot. RB/Monika Falej, z Martą Lempart, podczas protestu w Elblągu

Komendant Główny Policji wystąpił do Sejmu z wnioskiem o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności poseł Moniki Falej. Sprawa dotyczy tego, że posłanka Lewicy podczas protestu w ramach Strajku Kobiet umieściła plakaty na biurach PiS i Konfederacji - pisze gazeta.pl.

 

- Komendant Główny Policji chce uchylenia mi immunitetu poselskiego, pociągnięcia mnie do odpowiedzialności za wykroczenie. Powód? Przyklejenie plakatu Ogólnopolskiego Strajku Kobiet do drzwi posłów PiS i Konfederacji. Stosowny wniosek trafił już do Marszałek Sejmu - do sprawy na swoim profilu na Facebooku odnosi się posłanka Monika Falej (Lewica).

 


 

Posłanka Lewicy od początku protestów wspiera Strajk Kobiet. Uczestniczyła w wielu manifestacja, również tych organizowanych w Elblągu. Wydarzenie, za które chce ją ukarać policja, miało mieć miejsce podczas demonstracji w Iławie. Chodzi o naklejenie plakatów na drzwiach biura poselsko-senatorskiego partii PiS oraz biura poselskiego Konfederacji.

 

Źródło:gazeta.pl

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (37)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +35
  ~ ikiv
  Czwartek, 28.01

  Immunitet powinien chronić jedynie przy pracach związanych ustawodawstwem.

 2. 2
  --8
  ~ Caryca Katarzyna
  Czwartek, 28.01

  Nie można zaanektować ich państwa, bo trzeba byłoby się dzielić z Prusami, Austrią, Turcją i Bóg wie jeszcze z kim; narzuca to europejska równowaga sił. Po drugie nie można tego zrobić od ręki, gdyż są to znakomici żołnierze, a cały naród gdy otwarcie zagrożony, przypomina wściekłego wilka w nagonce. Zbyt dużo by to kosztowało, należy więc zdemoralizować ich do szpiku kości. Trzeba … rozłożyć ten naród od wewnątrz, zabić jego moralność… Jeśli nie da się uczynić zeń trupa, należy przynajmniej sprawić, żeby był jako chory ropiejący i gnijący w łożu… Trzeba mu wszczepić zarazę, wywołać dziedziczny trąd, wieczną anarchię i niezgodę… Trzeba nauczyć brata donoszenia na brata, a syna skakania do gardła ojcu. Trzeba ich skłócić tak, aby się podzielili i szarpali, zawsze gdzieś szukając arbitra. Trzeba ogłupić i zdeprawować, zniszczyć ducha, doprowadzić do tego, by przestali wierzyć w cokolwiek oprócz mamony i pajdy chleba. Będą Oni walczyć długo, bardzo długo, nasze prochy przepadną, ale przyjdzie czas gdy sami sprzedadzą swój kraj, sprzedadzą go jak najgorszą dziwkę. My rozpoczniemy ten proces Panin! Korupcją „milczących psów”, którzy będą nimi rządzić. Bogactwem i głodem, które biednych podjudzą przeciw możnym, tych drugich zaś napełnią takim strachem i podłością, że uczynią wszystko dla zachowania swego bogactwa. Zepsujemy ich kultem prywaty, złodziejstwa, rozpusty, wszelaką demoralizacją i wiodącym ku niej alkoholem. Stworzymy tam nową oligarchię, która będzie okradać własny naród nie tylko z godności i siły, lecz po prostu ze wszystkiego, głosząc przy tym, że wszystko co czyni, czyni dla dobra ojczyzny i obywateli. Niższe szczeble tych krwiopijców będą uzależnione od wyższych w nierozerwalnej strukturze formalnej i nieformalnej piramidy. Trzeba będzie starać się, by w piramidę wpasowany był każdy zdolny i inteligentny człowiek, by zechciwiał w niej i spodlał. Niedopasowywalnych szaleńców, nieuleczalnych fanatyków, nałogowych wichrzycieli i każdą inną wartościową jednostkę wyeliminujemy operacyjnie. Zadanie to jest wielkie Panin, lecz i efekty będą wielkie. Polska zniknie w samych Polakach! Wtedy właśnie, gdy będzie wydawało się im, że mają wolność.

 3. 3
  +21
  ~ EMERYT
  Czwartek, 28.01

  I bardzo do0brze,najwyzszy czas wyrzucic z sejmu takie poslanki.Posel ma zajmowac sie pracami sejmu,a nie rozklejac plakaty podburzajace do adymy w okresie koronawirusa. Chces byc poslem to nim bac, anie wiechrzycielka uliczna.

 4. 4
  --10
  ~ Czytelnik gazet
  Czwartek, 28.01

  Dlaczego Panu Prezesowi nie zawieszono immunitetu za aferę z serialu „Dwie wieże” i nakłonienie austriackiego biznesmena do wręczenia 50 tysięcy złotych łapówki byłemu księdzu ?

 5. 5
  --24
  ~ Demokrata
  Czwartek, 28.01

  Pani Posłanka Monika Falej dba o godność zwykłego człowieka. Wielokrotnie da się zobaczyć ją w akcji, wystarczy śledzić jej poczynania czy to na facebooku czy w mediach. A gdzie inni nasi Posłowie? Zobaczcie statystyki sejmowe. Co robi na przykład nasz kochany Krasulski? Naprawdę, cieszmy się, że ktoś chce dobrze dla naszego regionu, demokratycznej i praworządnej Polski i Polek, robi coś w tym kierunku, zamiast wiecznie narzekać.

 6. 6
  --6
  ~ dla ojczyzny
  Czwartek, 28.01

  żadnych opozycjonistów zamknąć wszystkich postawić przed sejmem postument wolskiego PISowskiego chama niech trzymie naród za mordę. My przedmurze krześcijaństwa obronim ludzkośc przed grzechem nasz prorok JP2 nie mógł się mylić dlatego czarna tłuszcza kształtuje sumienia Wolaków. Żywy i zdrowy w tym kraju może przymierać głodem ale kadłubek bez mózgu czy kończyn musi się narodzić bo podobno tak prawo boskie każe. Szkoda że kadłubki zwierząt nie hasają po świecie to chyba jakieś boskie zaniedbanie

 7. 7
  --20
  ~ ccc
  Czwartek, 28.01

  partyjny komendant główny policji PIS

 8. 8
  --7
  ~ oczywista oczywistość
  Czwartek, 28.01

  Plakaty mają prawo rozwieszać tylko tzw "Obrońcy życia poczętego" tak stanowi boskie prawo

 9. 9
  --29
  ~ Robert Koliński
  Czwartek, 28.01

  Komedia - państwo z kartonu i styropianu prześladuje dziś kobiety, w tym Posłankę RP za to, że próbują korzystać ze swoich - odbieranych im właśnie w bandycki sposób - praw i ustawowych prerogatyw. Skandal i komedia w jednym - tragifarsa! Cały Elbląg wspiera dziś swoją olsztyńską Posłankę z Elbląga!:) ⚡ #SolidarnośćNasząBronią!, #WyrokNaKobiety, #lewica, #LewicaRazem, #ToJestWojna! ⚡ #RewolucjaJestKobietą! ❤🖤✊🚩

 10. 10
  +2
  ~ Ilicz
  Czwartek, 28.01

  Lenin wiecznie żywy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1660919189453