Czwartek, 9.07.2020, Imieniny: Weronika, Hieronim, Zenon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Polacy chcą, by księża pedofile porzucili stan kapłański - wyniki badania

20.03.2019, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Polacy chcą, by księża pedofile porzucili stan kapłański - wyniki badania
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Coraz głośniej słychać głosy niezadowolenia ze sposobu, w jaki Kościół rozlicza się z problemem pedofilii wśród księży. Coraz częściej padają też propozycje, by duchownych wydalać ze stanu kapłańskiego. Takich decyzji oczekują Polacy wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna dla Wirtualnej Polski.

 

Aż 88 proc. badanych stawia sprawę jasno. Chcą, by w przypadku, gdy duchownemu udowodnione zostanie molestowanie dzieci, został on wydalony z kapłaństwa. Zaledwie 8 proc. wskazało odpowiedź "trudno powiedzieć", a 4 proc. uważa, że w takim przypadku księża powinni dalej pełnić posługę kapłańską.

 

Niezadowolone z kar dla księży są m.in. osoby, które w przeszłości padły ofiarą molestowania przez duchownych W rozmowie z Wirtualną Polską dokument Episkopatu o pedofilii w Kościele skomentował Marek Lisiński. Założyciel fundacji "Nie lękajcie się" stwierdził, że to tak, jakby biskupi wymierzyli mu policzek. - Zero szacunku dla ofiar, za to prośba o miłosierdzie dla katów - mówił Lisiński.

 

I zwrócił uwagę na to, kto prezentował raport. – Abp Jędraszewski mówił o postawie nieskazitelnej stanowczości wobec pedofilów, a sam przecież chronił abp. Paetza – mówił oburzony Lisiński. Nie wierzy też w liczbę przypadków molestowania dzieci podaną przez Episkopat. - Moim zdaniem ofiar może być ponad dwa tysiące - dodał w rozmowie z Wirtualną Polską.

 

Za zgodą WP

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Obserwator
  Środa, 20.03

  Kto skrzywdzi jednego z tych najmniejszych, to lepiej by mu było uwiązać kamień młyński do szyi i wrzucić do morza. Może nie dokładnie zacytowałem słowa Chrystusa. Ale sens jest jeden.

 2. 2
  +17
  ~ koobeer
  Środa, 20.03

  Są przecież obywatelami Polski . Powinni odpowiadać przed SĄDEM tak samo jak pedofile nie będącymi w sutannach . Odbywać kary w więzieniach .

 3. 3
  +9
  ~ KSU.
  Środa, 20.03

  Watykański wywiad niby jeden z najlepszych na naszej planecie ,a myślą że w Polsce ciemnogrodzie wszystko ujdzie płazem,ale niestety NIE,żadnych wniosków z Irlandii nie wyciągacie purpurowe dziadki.

 4. 4
  +15
  ~ Czytelnik
  Środa, 20.03

  Do pierdla z przestępcami.

 5. 5
  --18
  ~ Dość pomówień
  Środa, 20.03

  Ta pedofilia wśród księży to nie jest do końca prawda. Przecież większość zdarzeń dotyczy osób od 12 do 15 i więcej lat. To już nie pedofilia, a ponadto nie wiadomo jak tam było naprawdę. Wiele spraw jest sztucznie przedstawiane, bo nie wiadomo czy były na pewno jakieś czynności seksualne. Wiele spraw nagłaśniają wrogowie kościoła od lat atakujących księży fałszywymi donosami. Popierają ich lewackie i antypolskie media, bo za to płacą im zagraniczne środowiska walczące z kościołem. Jeżeli były jakieś przypadki pedofilii to w niewielkim rozmiarze.

 6. 6
  +15
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 20.03

  Od ustalenia prawdy jest policja,prokuratura, sąd....... czy tak jest w Polsce ? Pozdrawiam

 7. 7
  +3
  ~ asd
  Środa, 20.03

  A kastracja?

 8. 8
  +16
  ~ kiki
  Środa, 20.03

  Straszne że 4 % chce dalej chodzić do spowiedzi i odbierać komunię od osoby / kapłana / który jest pedofilem i żyje w potwornym grzechu.

 9. 9
  +14
  ~ suwerę
  Środa, 20.03

  Nie rozumiem tylko jednego- po co ofiary zgłaszają się do kurii?Od ścigania przestępców jest prokuratura i zachęcam wszystkich,żeby pomijali tzw. władze kościelne , a poszli do tych właściwych.

 10. 10
  +5
  ~ jarek
  Środa, 20.03

  i publicznie mu kija w dupe wsadzic i pidola obciac

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.