Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Badanie potwierdza trend: Kolejny znakomity wynik Biedronia

14.02.2019, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Badanie potwierdza trend: Kolejny znakomity wynik Biedronia
fot. archiwum redakcji ( zdjęcie stanowi tylko ilustrację do artykułu)

Ponad siedem punktów procentowych w górę od ostatniego badania przez WP. Wtedy partia Biedronia nie miała jeszcze nazwy. Teraz ma i nazwę, i znakomity wynik. Czyim kosztem? Nie Platformy Obywatelskiej.

 

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w dniach 8-11 lutego 2019 roku, 15 proc. badanych przez Wirtualną Polskę w panelu Ariadna zagłosowałoby na partię Wiosna Roberta Biedronia.

To ogromny wzrost. W poprzednim badaniu Wirtualnej Polski, zrealizowanym jeszcze przed konwencją, na której były prezydent Słupska ujawnił nazwę swojego ugrupowania, dostało ono 8 proc. głosów. Obecny wynik – 15 proc. – jest potwierdzeniem trendu, na który wskazały wszystkie sondaże jeszcze przed i już po inauguracji partii Biedronia.

 

W porównaniu do poprzedniego badania straciła Platforma Obywatelska – ale tylko 1 pkt proc. Z 20 proc. poparcia pozostaje – na razie – na drugim miejscu. Prowadzi – z 35 proc. – Zjednoczona Prawica. Na czwartym i piątym miejscu weszłyby do Sejmu jeszcze PSL i Kukiz’15 (odpowiednio 7 i 6 proc., przy czym w przypadku PSL to wzrost o 1 pkt. proc.). Poza parlamentem wylądowałoby SLD, Wolność Janusza Korwin-Mikkego, Nowoczesna i Ruch Narodowy. Zero poparcia dostały partie Razem i Teraz – każda straciła po 1 punkcie proc.

 

Skąd się wzięły głosy na Biedronia? Wiosna mogła zdobyć poparcie wyborców PO, Teraz czy Razem. Ale największy spadek dotyczył liczby niezdecydowanych. Z 15 aż do 9 proc. spadła liczba tych, którzy nie mieli na kogo głosować albo nie wiedzieli, kogo poprą. Nie wszyscy oczywiście poszli do Biedronia. Ale tak duży spadek jest wart odnotowania.

 

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 8 – 11 lutego 2019 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1063). Kwoty dobrane wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI.

Oceń tekst:

Ocen: 9

%11.1 %88.9


Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Kryska na matyska
  Czwartek, 14.02

  Oczywiscie ze tak będzie bo dosc tych pisuarow, sprzedajnych i liżących pełowcow i wiejskich chłopków co z miasta uczynili wiochę , dosc wieloletniej kliki , chorych układów, stanowisk za przynależność, kasy dla swoich , podlosci, nepotyzmu , pogonic raz na zawsze to towarzystwo wzajemnej adoracji , ! Oby nigdy nie wrocili! Czas szukać pracy a nie załatwiać sobie stanowiska ! Dosc upolitycznienia wszystkiegobi wszystkich!

 2. 2
  --14
  ~ ursus
  Czwartek, 14.02

  nie robcie ludziom wody z mozgu. To kolejna lewacka przybudowka PO, tak jak ruch paligłupa czy nowoczesna. niech w polsce panuje normalnosc , niech zadzi PIS

 3. 3
  +12
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 14.02

  Jeden jest problem, żeby nie było jak z Kukizem15 przed parlamentarnymi, że w Elblągu twarzą zostanie jakiś człowiek z poza Elbląga lub osoba, która przerobiła już w kilku ugrupowań politycznych i jest w wieku emerytalnym prawie.......Nie wróże sukcesu....

 4. 4
  +4
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 14.02

  Miało być tak pięknie transparentnie, miała być nowa jakość w życiu publicznym a wyszło jak zawsze. Milion za jedynkę na liście do parlamentu europejskiego - taka propozycję otrzymała partia Razem od transparentnej Wiosny którą wspiera fundacja w której to radzie fundacji zasiadają ci sami ludzie co w zarządzie partii. Taki kazus PIS bis. Wszystko zgodne z literą prawa ale już nie z duchem prawa. Czy tu jest świeżość czy matactwo. Czy tu jest przejrzystość czy obchodzenie prawa. Mają ludzie z Wiosny czelność pouczać i moralizować innych a sami pływają w klasycznym partyjnym szambie. Jaki początek taki będzie koniec. Życzę powodzenia - tylko aby być transparentnym to trzeba nie zasłaniać się przepisami ale na dzień dobry powiedzieć skąd kasa. Inaczej to szulernia a nie Wiosna Panie Biedroń

 5. 5
  +7
  ~ Do kat
  Czwartek, 14.02

  Twoje wróżby oraz sposob myślenia jest charakterystyczny dla myslenia malomiasteczkowego pasującego do obecnych elblaskich trendów i jak widac po komentarzach nie jestes jedyny! Ale coz taka tu prosta, ograniczona mentalność i przy obecnej koniunkturze nic się w tej prowincji nie zmieni! Ale duze miasta idą do przodu i wypierają buraków i z czasem tu też nadejdzie nowoczesność i czas na konieczne zmiany bo dzis Elblag to stan umyslu i zapaść rozwojowa i wiemy komu za to dziękować!

 6. 6
  +6
  ~ jurek.
  Czwartek, 14.02

  I znowu towarzystwo zostanie nabite w butelkę. Pojawi się cał plejada uzdrowicieli Polski. Tyle tylko, że po konwencji widać, że cała ta formacja funta kłaków warta. Biedroń opowiadał rzeczy o których nie ma pojęcia. Takie chciejstwo to już było u wielu tzw. polityków. I co jest jak jest. Pamiętajcie kmiotki stara zasada. A ) Nie ma obiadu za darmo ( gdzieś, ktoś musi zapłacić ). B ) Żeby komuś dać, trzeba komuś zabrać. No chyba, że Biedroń znalazł legendarny Róg Obfitości

 7. 7
  +7
  ~ Do Stefana
  Czwartek, 14.02

  Panie Stefanie tyle razy pan starujesz w wyborach i ciągle efekt marniutki , a teraz piszesz pan wywody i mądrości bo ktos okazal sie lepszy byc moze sprytniejszy ! Pan nie mial ani pomysłów ani polotu , wizji ktora poprawilaby Panu wynik procentowy przez tyle lat i porwalaby elblążan aby wydostali sie w koncu z okowy tych żalosnych ludzi, uwiklanych w Uklad zamknięty doprowadzajacy to miasto na skraj nędzy ekonomicznej i rozwojowej !

 8. 8
  --3
  ~ kun by sie usmial
  Czwartek, 14.02

  Hahahahaha przy urnach okaze sie marne 2%

 9. 9
  +2
  Robert Koliński
  Czwartek, 14.02

  Tym Razem;) pan Rembelski ma zupełną rację - Biedroń nie jest ani żadną rewolucją w Polsce, ani nawet powiewem świeżości, do którego próbują naiwnych przekonać jego marketingowcy, których przytulił jeszcze od czasów Ruchu Palikota. Szantaż, którego byliśmy świadkami w ostatnich dniach, dot. wymuszenia łapówki w postaci 1 mln zł za "jedynkę" na liście do Europarlamentu oraz schowanie logo Razem oraz Adriana Zandberga do szafy, stawia go nie gdzie indziej, ale w pozycji Jarosława Kaczyńskiego znanego ze słynnych ostatnio taśm i "roszczeń o charakterze sądowym". RB zaprezentował metody uprawiania polityki w starym stylu i to pomimo podwędzeniem nam hasła "Inna Polityka Jest Możliwa" - jest nie tylko produktem marketingowym dla naiwnych, ale też zwykłym cwaniaczkiem w sprawach finansowych.

 10. 10
  +8
  ~ j23
  Czwartek, 14.02

  Stefan , zajmij się swoja odlewnią ORWO w Pasłęku restrukturyzacji

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92406916618347