Niedziela, 3.07.2022, Imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Nie żyje Jan Olszewski. Był legendą opozycji antykomunistycznej

08.02.2019, 10:05:40 Rozmiar tekstu: A A A
 Nie żyje Jan Olszewski. Był legendą opozycji antykomunistycznej
źródło: www.prezydent.pl

Jan Olszewski (były premier) zmarł w wieku 88 lat. Odszedł po długiej i ciężkiej walce z chorobą. W przeszłości pełnił m.in. funkcję doradcy prezydentów Lecha Wałęsy i Lecha Kaczyńskiego. Jako młody chłopak działał z kolei w Szarych Szeregach i uczestniczył w Powstaniu Warszawskim.


W połowie listopada 2018 r. media obiegła informacja, że Jan Olszewski nagle zasłabł. Pogotowie ratunkowe zabrało go do szpitala, a żona polityka przyznała, że mogło to mieć związek z niewydolnością serca.


- Niestety, wiek robi swoje. Mam nadzieję, że mąż wróci niedługo ze szpitala, choć oczywiście boję się o jego życie – mówiła w rozmowie z "Super Expressem" Marta Olszewska.


Jej obawy były uzasadnione, bo Jan Olszewski poważne kłopoty ze zdrowiem miał już od 2011 roku, gdy doznał udaru mózgu. Proces logicznego myślenia nie został wtedy zaburzony, ale od tamtej pory miał wyraźne problemy z mówieniem.


źródło: wp.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Wolność
  Piątek, 08.02

  Zmarł jedyny premier, który chciał praworządności i rozliczania komuchów. Po dymisji jego gabinetu wielu młodych i ambitnych ludzi wyjechało z kraju, gdyż wiedzieli, że tylko układy będą się liczyć. I mieli rację.

 2. 2
  +19
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 08.02

  Pokój jego duszy! W zadumie zastanówcie się dlaczego i kto odwołał rząd Olszewskiego.

 3. 3
  +7
  ~ polak
  Piątek, 08.02

  Zmarł premier POLSKI OLSZEWSKI i tylko jeden portal elbląski o tym pisze i wspomina , WSTYD , po Adamowiczu to mało sraczki nie dostali , byl wszędzie ,ww lodówce szafie pod dywanem ,widać co warto czytać i jakie mamy lewackie czytadła , TRAGEDIA

 4. 4
  +9
  ~ Gagatek
  Piątek, 08.02

  Niech spoczywa w pokoju. To był naprawdę prawy człowiek - pierwszy uczciwy premier po tzw. "upadku komuny" (czytaj "przejęciu kontrolowanym majątku Polski przez komuchów i pozycyjnych cwaniaczków") . Został "obalony" przez bandę składającą się z komuchów, cwaniaków, złodziei i innych krętaczy. Tacy ludzie jak On nie radzą sobie w świecie opanowanych przez obłudników.....a taki właśnie jest świat pseudo polityków....

 5. 5
  0
  ~ Truso
  Piątek, 08.02

  mason patriotą ?????

 6. 6
  +3
  ~ polak
  Piątek, 08.02

  gdyby Bolek z Tuskiem jego rządu nie załatwił,Polska by była już inna!!bez ubeków ,KODerastów,Po i innej zdradzieckiej swołoczy!! PANIE ŚWIEC NAD JEGO DUSZĄ PRAWDZIWEGO POLAKA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. 7
  0
  ~ turban
  Piątek, 08.02

  jako jeden z nielicznych chciał wyczyscic polske z tego co teraz broni PO i cała ta pseudoopozycja (zlepek volksdopjczy i sowieckich kacykow). niestety nocna zmiana czyli te szuje z PO go pogonili dlatego dzisiaj mamy to co mamy.

 8. 8
  --2
  ~ POlitolog
  Piątek, 08.02

  Nie mam nic do człowieka niech odpoczywa w pokoju. Jednak jego Rząd na zawsze zapamiętam z "nocnej zmiany" kiedy przy pomocy Antka i sfabrykowanych teczek o mało nie wysadzili Polski w powietrze. Jak bardzo trzeba być "naiwnym i ograniczonym" by wierzyć w bzdury, że "komunę obalili agenci" czyli ludzie którzy działając w opozycji najczęściej byli prześladowani i siedzieli w wiezieniach za walkę z komuną! Nadmienię, że do dzisiaj nikt nie udowodnił tej chorej teorii spiskowej.

 9. 9
  +4
  ~ Do POlitolog
  Piątek, 08.02

  Żałosne musisz być dzieckiem internetu naprawdę żal mi ciebie i tobie podobnych...cytuje "naiwnym i ograniczonym" żeby nie wierzyć temu co mówił Olszewski?!

 10. 10
  --2
  ~ turban
  Piątek, 08.02

  POlitolog: jurku motorowka to ty? a co powiesz o towarzyszu boni? europosła z PO? sam sie przynzal ze byl zdrajaca. ta szuja powinna zostac pozbawiona wladzy dozywotnio.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1503810882568