Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Polacy uciekają z kraju, a liczba imigrantów masowo rośnie

30.01.2015, 11:05:42 Rozmiar tekstu: A A A
Polacy uciekają z kraju, a liczba imigrantów masowo rośnie
Fot. arch. redakcji

Ponad 60 tys. cudzoziemców napłynęło do naszego kraju w roku 2013, dzięki otwartym granicom dla członków UE. Dlaczego imigranci wybierają nasz kraj?

Liczba emigrantów z Polski cały czas rośnie. Młodzi ludzie w pogoni "za chlebem", stałym dochodem i wyższymi zarobkami uciekają do państw bogatszych, by odłożyć pieniądze na przyszłość.

Z kolei do naszego kraju napływa coraz więcej obcokrajowców. Przy utrzymaniu aktualnego trendu już niebawem liczba imigrantów przewyższy liczbę osób wyjeżdżających za granicę.

Najnowsze dane Urzędu ds. cudzoziemców wskazują, że ilość obcokrajowców w Polsce wzrosła z 77 tys. w 2008 r. do ponad 120 tys. w 2013 r. W samym 2013 r. pobyt na terenie Polski zarejestrowało 60 tys. obywateli UE. Wśród nich najwięcej było Niemców, Włochów, Francuzów, Brytyjczyków, Bułgarów i Hiszpanów.

Napływ osób z zagranicy do Polski jest skutkiem przystąpienia naszego kraju do Unii Europejskiej oraz strefy Schengen. Obecność w tych strukturach pozwoliła na swobodny przepływ Polaków pomiędzy państwami UE, jednak zobligowało to również kraj do otworzenia granic dla obcokrajowców.

Zdaniem ekspertów, Polska jest stabilnie politycznym i ekonomicznym państwem, co u imigrantów jest bardzo cenione.

 

Źródło : natemat.pl

opr.

MM

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ eWA ...
  Piątek, 30.01

  W NASZYM KRAJU MIAŁ BYĆ CUD IRLANDZKI SŁOŃCA - PERU tuska I CO MAMY TO SAMI WIDZIMY , PYTAM CO BY JESZCZE MUSIAŁA ZROBIĆ ZŁEGO MAFIA - PO ABY LUDZIE ZROZUMIELI ŻE TO JEST NIE TA DROGA WYBRANA PO KTÓREJ IDZIEMY ...........................

 2. 2
  +8
  ~ w
  Piątek, 30.01

  Bo cudzoziemiec z krajów zachodnich ma zawsze lepsze warunki zatrudnienia (nawet jak ma gorsze wykształcenie od Polaka).

 3. 3
  +3
  ~ powiec
  Piątek, 30.01

  Pani eWo nie ma innej drogi no chyba, że ma pani na mysli "czarny socjalizm" lansowany przez PIS?;)

 4. 4
  +8
  ~ Juz nie ma biletów
  Piątek, 30.01

  "Przy utrzymaniu aktualnego trendu już niebawem liczba imigrantów przewyższy liczbę osób wyjeżdżających za granicę". ha ha ha co za tekst, bo już wszyscy wyjechali i nie ma komu wyjeżdżać ha ha ha ale sukces, cóż za radość. A ci co przyjechali zaraz przeniosą się dalej, nie cieszcie się tak.... ha ha ha w innych krajach mają lepiej i doskonale o tym wiedzą tylko muszą dostać papier z Polski.

 5. 5
  +5
  ~ pit stop
  Piątek, 30.01

  nie dziwcie sie skoro na wiejskiej siedza kombinatorzy i przekretasy ,ludzie swiadomi wyjezdzaja bo wiedza ze tu w tej republice nic sie nie zmieni od kilkudziesiecioleci wpajane jest nam aby tylko oszczedzac i oszczedzac ,brak slow aby to wszystko ogarnac

 6. 6
  +6
  ~ ujdbghah
  Piątek, 30.01

  To dzięki PO

 7. 7
  +7
  ~ powiec
  Piątek, 30.01

  Jak jadę rano do pracy to czasem widzę tych uciekających z kraju, czasem POlicja próbuje ich zatrzymać ale jak widać bez większych efektów. Generalnie to dobry temat na pracę naukową dotyczącą najnowszej polskiej emigracji, która dałaby odpowiedź na pytanie ilu Polaków z POlski uciekło, ile wypędził "zły rząd", a ile po prostu wyjechało za lepiej płatną pracą?;

 8. 8
  +1
  ~ ccc
  Piątek, 30.01

  Celem władz jest ściąganie dla zachodnich właścicieli "polskiej gospodarki" jak najtańszego parobka z jeszcze biedniejszych krajów 3 świata. Polscy emigranci gdy oddadzą najlepsze lata swego życia na "zachodzie" z pewnością zostaną kopnięci w d*** Sygnały już są. Tylko jednostki o naprawdę dużych osiągnięciach zostaną zasymilowane. Ten scenariusz z zachodem polski naród realizuje od 1000 lat niczego się nie ucząc, srając na własną ojczyznę i wysługując anglosaskim f****. "Rząd" nie wypędza "rząd" likwiduje źródła dochodów i zachęca do mobilności. Szkoda że sam nie jest taki mobilny z przyjemnością zobaczyłby ten "rząd" na emigracji np w Londynie lub Paryżu.

 9. 9
  +4
  ~ fix
  Piątek, 30.01

  to jakaś prowokacja, nikt z zielonej wyspy nie ucieka, zresztą w TVN mówią, że imigranci wracają.

 10. 10
  +5
  ~ pampi - ZAWADA
  Piątek, 30.01

  "daniem ekspertów, Polska jest stabilnie politycznym i ekonomicznym państwem " taak " Zielona wyspa " itp , itd. Widocznie czegoś nie zauważyłem : )

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.