Sobota, 9.12.2023, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

"Niby łatwe, ale liczy się technika i czas." Finał wojewódzkiego turnieju motoryzacyjnego w Elblągu

20.05.2017, 07:00:01 Rozmiar tekstu: A A A
"Niby łatwe, ale liczy się technika i czas." Finał wojewódzkiego turnieju motoryzacyjnego w Elblągu
Fot. Ryszard Biel

Test z przepisów ruchu drogowego, jazda sprawnościowa motorowerem i samochodem. Między innymi takie konkurencje czekały dziś uczestników Finału Wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorem był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Elblągu.

Boiska Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Elblągu, przy ul. Polnej, były wczoraj miejscem zmagań 17 drużyn. Na młodych entuzjastów motoryzacji czekało pięć konkurencji. Zmagania zaczęły się od części teoretycznej. Do rozwiązania zawodnicy otrzymali trzy testy pisemne: z przepisów ruchu drogowego, test skrzyżowań oraz z historii motoryzacji.

Celem takich turniejów jest podnoszenie poziomu wiedzy młodzieży na temat przepisów ruchu drogowego. Doskonalą swoje umiejętności prowadzenia pojazdu. Jest to dobry sposób na popularyzację sportów motorowych i samochodowych. Największy nacisk kładziemy na bezpieczeństwo w ruchu drogowym

– mówi Adam Borowiecki, inspektor BRD z WORD-u.

Jedną z praktycznych konkurencji było przygotowanie auta osobowego do jazdy. Uczestnicy mieli za zadanie sprawdzić stan techniczny podstawowych elementów pojazdu. Następne były jazdy sprawnościowe. Kierujący motorowerem musiał bezpiecznie i czysto technicznie przejechać na czas określoną trasę. Jazda samochodem miała podobne zasady z małym utrudnieniem. Kierowca musiał prowadzić pojazd tak, by piłka umieszczona na talerzu Stewarta zamontowanym na pojeździe, nie spadła z niego. Piątą konkurencją było udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Nie wszystkie drużyny, które wygrały etap powiatowy, zgłosiły się w finale wojewódzkim. Na 21 powiatów zgłosiło się 19, z czego 17 dotarło na miejsce. Drużyny składają się z trzech uczestników i każdy z nich, zbierając punkty w poszczególnych konkurencjach, pracuje na końcowy wynik ekipy. Zwycięska drużyna pojedzie na finał ogólnopolski, który w tym roku odbędzie się w 6-7 czerwca w Poznaniu.

Do finału wojewódzkiego przygotowaliśmy się tak samo jak do powiatowego etapu. Trzeba było powtórzyć zasady ruchu drogowego, potrenować jazdę samochodem i motorowerem. Niby łatwe, ale liczy się technika i czas

– przyznaje Paweł Stasiulewicz, uczestnik turnieju.

Pokaz akcji ratowniczej przygotowany przez elbląską straż pożarną był dodatkową atrakcją turnieju. Jednak obserwatorów zmagań było niewielu.

Impreza mogła być bardziej nagłośniona. Gdyby były na to fundusze, zorganizowałbym ten turniej w centrum naszego miasta, np. na placu Kazimierza Jagiellończyka. Myślę, że ściągnęłoby to widzów, wzbudziłoby większe zainteresowanie. To niestety wiąże się z pieniędzmi. Fundusze wolę przeznaczyć na nagrody dla uczestników, by docenić ich starania i zmotywować do jeszcze lepszych wyników. Dziękuję wszystkim służbom oraz prezesowi Automobilklubu Elbląskiego, którzy zaangażowali się w organizację turnieju

– przyznaje Marek Fabiański, dyrektor WORD-u w Elblągu.

Wyniki turnieju zostaną opublikowane tu.

Magdalena Jaworska

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Finał wojewódzkiego turnieju motoryzacyjnego w Elblągu. ( zdjęć 68 )
Dodano: 2017-05-20 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ wist
  Sobota, 20.05

  Następny /dyr WORD /, który mówi że by coś zrobił, gdyby miał fundusze. Czy ten pan nie jest z PSL jak p. Wróblewski?

 2. 2
  +3
  ~ Parodia
  Sobota, 20.05

  Przecież jest tzw tv Olsztyn regionalna ale non stop zajęta Olsztynem.moze czas by Elbląg był w Pomorskim.

 3. 3
  +2
  ~ Kpiny
  Sobota, 20.05

  Elbląg Word wojewódzki a wala do powiedzenia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1159150600433