Poniedziałek, 16.09.2019, Imieniny: Edyta, Kamil, Korneliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Motocyklem, samochodem, ciężarówką i autobusem. Najodważniejsi walczyli o tytuł Najlepszego Kierowcy Regionu

23.04.2016, 16:24:55 Rozmiar tekstu: A A A
Motocyklem, samochodem, ciężarówką i autobusem. Najodważniejsi walczyli o tytuł Najlepszego Kierowcy Regionu
Najlepszym kierowcą został Sławomir Kos - pierwszy z lewej (Fot. Ryszard Biel)
REKLAMA

Sławomir Kos, zawodowy kierowca PKS w Elblągu zdobył w tym roku miano Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego. Mające 39-letnią tradycję zawody odbyły się na terenie WORD przy ul. Skrzydlatej. Wzięło w nich udział 20 kierowców posiadających kategorię prawa jazdy od A do D. Każdy z nich musiał wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego oraz sprawnością w jeździe po placu manewrowym.

Od 39 już lat, co roku nasz konkurs promuje ideę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jego celem jest szeroka popularyzacja przepisów ruchu drogowego wśród wszystkich użytkowników dróg a w szczególności wśród kierowców zawodowych oraz doskonalenie techniki jazdy, podnoszenia kultury i sprawności ruchu drogowego

– podkreśla Marek Chmielewski, prezes Automobilklubu Elbląskiego, który obok Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Elblągu oraz Polskiego Związku Motorowego jest organizatorem zawodów na „Najlepszego Kierowcę Regionu Elbląskiego".

W imprezie mógł wziąć udział każdy kierowca posiadający prawo jazdy kategorii A, B, C, D. W sobotnie przedpołudnie (23 kwietnia) na terenie WORD przy ul. Skrzydlatej do rywalizacji przystąpiło 20 mieszkańców Elbląga. Byli to przede wszystkim kierowcy elbląskiego PKS, ale też osoby indywidualne oraz jeden przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

W tym roku po raz pierwszy wprowadziliśmy rywalizację w kategorii A. Niestety frekwencja tutaj była bardzo niska, bo wystartował tylko jeden kierowca. Nie wiemy dlaczego tak jest. Nie ma wpisowego, są ciekawe nagrody a konkurs był mocno nagłośniony wcześniej. Widać motocykliści wolą się ścigać na ulicach, niż przyjść tutaj i pokazać swoje umiejętności

– przyznaje Edward Łebkowski, wicekomandor zawodów. 

Na uczestników konkursu czekały dwie konkurencje. Pierwszą z nich był test pisemny. Polegał on na udzieleniu trafnych odpowiedzi na zestaw pytań obejmujących swą tematyką znajomość przepisów ruchu drogowego, zasad bhp w transporcie, przepisów o ubezpieczeniach komunikacyjnych oraz zagadnień przeciwalkoholowych. Drugą konkurencją była jazda na czas po specjalnym torze motocyklem, samochodem osobowym, samochodem ciężarowym lub autobusem (w zależności od posiadanych przez uczestnika uprawnień). Oprócz czasu przejazdu pod uwagę brano także dokładność wykonanych manewrów.

- Kierowcy, którzy zdecydowali się na start zaprezentowali wysoki poziom i klasę. Z ich strony nie było widać żadnej brawury. Widać, że są zdyscyplinowani. Spisali się bardzo dobrze – ocenił umiejętności uczestników Edward Łebkowski, wiceprezes Automobilklubu Elbląskiego.

Tytuł Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego w roku 2016 zdobył Sławomir Kos, zawodowy kierowca PKS w Elblągu. Zwycięzca konkursu otrzymał puchar Prezydenta Elbląga oraz główną nagrodę rzeczową. Drugie miejsce oraz puchar ufundowany przez Starostę Elbląskiego zdobył Arkadiusz Kozłowski (PSOUU), natomiast trzecie miejsce i puchar Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu uzyskał Dariusz Ulejczyk (PKS). Dariusz Ulejczyk wykazał się również najlepszą znajomością przepisów ruchu drogowego, za co otrzymał puchar ufundowany przez Dyrektora WORD w Elblągu.

W poszczególnych kategoriach nagrody zdobyli:

Kategoria A – motocykl
1. Arkadiusz Kozłowski (PSOUU)

Kategoria B - samochód osobowy
1. Arkadiusz Kozłowski (PSOUU)
2. Łukasz Głuszyk (PKS)
3. Dariusz Ulejczyk (PKS)

Kategoria C - samochód ciężarowy

1. Sławomir Kos (PKS)
2. Arkadiusz Kozłowski (PSOUU)
3. Krzysztof Jerużalski (PKS)

Kategoria D - autobus
1. Sławomir Kos (PKS)
2. Sylwia Jagła (PKS)
3. Agnieszka Szmelter (PKS)

W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy 40 konkurs o tytuł Najlepszego Kierowcy Regionu Elbląskiego. - Będziemy chcieli przeprowadzić go w centrum miasta – zapowiada Marek Chmielewski, prezes Automobilklubu Elbląskiego.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / WORD konkurs najleszy kierowca ( zdjęć 52 )
Dodano: 2016-04-23 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ hmm2
  Sobota, 23.04

  jak zwykle... zawody odbyły się, artykuł pisany po czasie nie wiadomo w jakim celu... zamiast napisac tydzień wcześniej, że zawody ODBĘDĄ SIĘ, może dołączyło by kilku kierowców, a tak to tylko amatorka bije się między sobą...

 2. 2
  +1
  ~ SNAKE
  Niedziela, 24.04

  było info na początku tygodnia

 3. 3
  --6
  ~ mieszkaniec
  Niedziela, 24.04

  Jestem bardzo ciekawy kto dostanie puchar za tak oznakowaną ulicę Łódzką w Elblągu . Tu należy się NOBEL dla autora tego pomysłu , A teraz do instruktorów nauki jazdy nie przejeżdżajcie podwójnej linii ciągłej bo od dnia 21 tego miesiąca jesteście rejestrowani . Robicie to świadomie , jeżeli pojazd został zaparkowany nie zgodnie z przepisami to waszym obowiązkiem jest powiadomienie słuzbę drogową o usunięcie tego pojazdu , a nie kazać uczniom przejeżdżać po podwójnej linii .ciągłej . Na ulicy Łódzkiej w piątek był ubaw pas jezdny w kierunku ulicy Malborskiej był zablokowany prze 3 godziny kierowcy przejeżdzali po liniach ciągłych , dlatego że tak zostały zaprojektowane i POMALOWANE ZNAKI .poziome.

 4. 4
  --2
  ~ ROWERZYSTA
  Niedziela, 24.04

  W SOBOTĘ ZABIERALI SMIECI Z ULICY ŁÓDZKIEJ I PONOWNIE PAS JEZDNY ZOSTAŁ ZABLOKOWANY NA DŁUŻSZY CZAS , A TO DLATEGO ,ŻE NA TAKIEJ WĄSKIEJ DRODZE NASTĄPIŁ PODZIAŁ JEZDNI NA DWA PASY RUCHU ROZDZIELAJĄC PODWÓJNĄ LINIĄ CIĄGŁĄ W OBU KIERUNKACH PAS RUCHU MA SZEROKOŚĆ 2, 76 M, A POJAZD KTÓRY ZABIERA ŚMIECI ZAJMUJE CAŁĄ SZEROKOŚĆ PASA DROGI W TYM SAMYM KIERUNKU NIE MA PRZEJAZDU I TRZEBA ŁAMAĆ PRZEPISY ŚWIADOMIE PRZEZ OSOBY KTÓRE WYDAŁY POLECENIE NA TAKIE OZNAKOWANIE ,BUBEL NIE WYPAŁ .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.