Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OKIEM MONITORINGU

Okiem Monitoringu - wypadek na skrzyżowaniu ul. Królewieckiej z ul.Teatralną

30.01.2017, 07:00:53 Rozmiar tekstu: A A A
Okiem Monitoringu - wypadek na skrzyżowaniu ul. Królewieckiej z ul.Teatralną

W naszym mieście znajduje się ok. 100 kamer miejskiego monitoringu, które rejestrują zaistniałe sytuacje w różnych częściach Elbląga. Redakcja info.elblag.pl, elbląska Policja oraz Straż Miejska połączyły siły, by wspólnie stworzyć cykl artykułów ku przestrodze. Będziemy w nich opisywać zaobserwowane "Okiem Monitoringu" zdarzenia w nadziei, że  skłonią one naszych czytelników do refleksji i przyczynią do uniknięcia podobnych sytuacji.

Piękna, ciepła, kwietniowa noc. Skrzyżowanie ul. Królewieckiej z ul. ul. Teatralną. Na zegarze prawie druga. Sygnalizacja świetlna jest wyłączona, jednak nie powinno to stanowić problemu dla żadnego kierowcy. Znaki drogowe informują jednoznacznie - ul. Królewiecka jest drogą z pierwszeństwem przejazdu, a przy ul. Teatralnej stoi znak A-7 - "Ustąp pierwszeństwa".

Kamery monitoringu rejestrują groźnie wyglądające zdarzenie. - Widzimy jak w momencie zagrożenia kierujący Seatem, jadąc w kierunku ul. 12-go Lutego, usiłuje uniknąć zderzenia poprzez gwałtowne hamowanie oraz wykonanie manewru skrętu w lewo. Pomimo podjęcia manewru obronnego dochodzi do zderzenia pojazdów -analizuje nagranie st. asp. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. - Kobieta kierująca Volkswagenem wjeżdżając na skrzyżowanie  od strony ul. Teatralnej, nie  zachowała szczególnej ostrożności. Nie upewniła się czy na skrzyżowaniu będzie mogła kontynuować jazdę. Nie upewniła się czy z lewej strony nadjeżdża pojazd. W sytuacji krytycznej, bezpośrednio przed zderzeniem hamuje.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.

Podstawową zasadą obowiązującą uczestnika ruchu drogowego jest zasada ograniczonego zaufania (art. 4 Prawo o ruchu drogowym). Zaraz za nadmierną prędkością, która jest najczęstszą przyczyną wypadków w ruchu drogowym, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu najczyściej wpisuje się w statystyki prowadzone przez Policję. Zakładając, że kierujący Seatem jechał z prędkością 60 km/h to tylko w czasie  swojej reakcji (1 sekunda) przejechał  ponad 16 metrów

- zauważa st. asp. Wiktor Kaczmarek.

Co do sprawstwa, w tym przypadku, policjanci nie mieli wątpliwości. - Kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen spowodowała zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ten sposób, że nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Seat, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów - zaznaczył st. asp. Wiktor Kaczmarek.

Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jednak prawo ruchu drogowego zostało złamane.

Kwalifikacja prawna czynu: art. 86§1 kw. Możliwa kara to grzywna w wysokości do 5000zł, fakultatywny środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 6 m-c do 3 lat

- mówi st. asp. Wiktor Kaczmarek.

Sąd uznał, że kierująca Volkswagenem jest winna zarzucanego czynu i wymierzył jej grzywnę w wysokości 500 zł oraz zakazał prowadzenia pojazdów na okres 6 miesięcy.

 


 
Materiał z miejskiego monitoringu pochodzi od Straży Miejskiej w Elblągu.


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 34

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +24
  ~ Mały
  Poniedziałek, 30.01

  Jedno zdarzenie które zostało zarejestrowane... A na starówce są ślepe kamery i nic nie widzą np. ciężki samochód trzyosiowy na chodniku{pewnie płyty granitowe popękają} ,dziki postój taksówek na Starym Rynku na skrzyżowaniu z Kowalską ,częste akty dewastacji -powyrywane śmietniki, ą z historii to napisy na świeżo wyremontowanej elewacji katedry. Słabiutko........

 2. 2
  +4
  ~ DrHouse
  Poniedziałek, 30.01

  jakoś markotne to hamowanie seata.

 3. 3
  +14
  ~ jjj
  Poniedziałek, 30.01

  bardzo dobrze ze zabrali babie prawo jazdy!!! powinni ja na ponowny kurs skierowac!!!! bezmozgie jeti ze wsi!!!

 4. 4
  +14
  ~ bbbb
  Poniedziałek, 30.01

  zobaczcie jak parkują samochody na trawniku przy 1 LO . jak parkują na trawnikach wzdłuż ul. Górnośląskiej! dlaczego straż ani policja nie reagują na dewastacje chodników i trawników

 5. 5
  +9
  ~ HvK
  Poniedziałek, 30.01

  Ja tu widze pare mandatów. 1. Samochod należy usunąć z miejsca zdarzenia jak nie ma poszkodowanych. 2. Ludize chodzący jak swiete krowy po sskrzyzowaniu. 3. Samochod zatrzymany przed przejściem 4. Spowodowanie kolizji

 6. 6
  +4
  ~ jaaaa
  Poniedziałek, 30.01

  Taaaaa....nic nie widzą samochód okradziony pod kamerami i policja nie ma nagrania.Paranoja

 7. 7
  0
  ~ mama
  Poniedziałek, 30.01

  jeden i drugi złamał przepisy

 8. 8
  +5
  ~ klik
  Poniedziałek, 30.01

  Czy ta pani nie powinna się powołać na precedens - "kolizji" - pod Toruniem z udziałem orszaku p. Macierewicza?

 9. 9
  --5
  ~ turban
  Poniedziałek, 30.01

  widac ze to elblaskie patolusy, tumanstwo nie znajace przepisow ruchu drogowego

 10. 10
  --15
  ~ Dziadzia
  Poniedziałek, 30.01

  ...a od kiedy to z prawego pasa na wprost skręca się w lewo ?!!!. Do skrętu w lewo są tam przecież aż DWA pasy !!!!!!!!! ;AMEN:

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3157880306244