Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Dron, kamery, lornetki, mierniki i defibrylator. Miasto zakupiło sprzęt dla służb mundurowych

25.01.2017, 13:00:12 Rozmiar tekstu: A A A
Dron, kamery, lornetki, mierniki i defibrylator. Miasto zakupiło sprzęt dla służb mundurowych
Fot. Ryszard Biel

Specjalistyczny sprzęt o wartości 30 tys. zł zakupił w ostatnim czasie samorząd Elbląga dla elbląskich służb mundurowych. Policjanci dostali drona i kamery mobilne, strażacy mierniki wielogazowe, strażnicy graniczni lornetki, a celnicy defibrylator. Dziś (25 stycznia) w ratuszu nastąpiło oficjalne przekazanie i prezentacja wszystkich urządzeń.

Samorząd miejski co roku wspiera funkcjonowanie służb mundurowych. W 2016 r. na ten cel z budżetu miasta przeznaczyliśmy około 200 tys. zł. Środki przeznaczone były m.in. na dofinansowanie zakupu samochodów służbowych dla elbląskiej policji oraz zakup ubrań dla Straży Pożarnej w Elblągu. Najnowsze zakupy, które zostały poczynione jeszcze z zeszłorocznych planów, obejmują sprzęt o wartości 30 tys. zł

- powiedział tuż przed przekazaniem urządzeń prezydent Witold Wróblewski.

Najbardziej wartościowy sprzęt zyskali elbląscy policjanci. W ich ręce trafiły cztery kamery bezprzewodowe z zestawem obsługi m.in. dyskami twardymi, laptopem, akumulatorami, nadajnikami i rejestratorem. Całość warta jesti 9 tys. zł. Komenda Miejska Policji w Elblągu otrzymała również specjalistycznego drona z kamerą za 5 tys. zł.

Mobilne kamery oraz dron przydadzą nam się np. do zabezpieczania imprez masowych połączonych z przemieszczaniem się uczestników tych imprez. Ten sprzęt posłuży nam również do poszukiwania osób zaginionych, których w zeszłym roku mieliśmy zgłoszonych aż 119. Dron będzie służył do przeszukiwania terenu, co sprawi, że te czynności prowadzone będą szybciej, sprawniej i efektywniej. Do obsługi drona wyznaczony zostanie policjant, którzy przejdzie specjalistyczne szkolenie

- poinformował mł. insp. Robert Muraszko, Komendant Miejski Policji w Elblągu.

Kolejny nowy sprzęt otrzymali także strażacy. Na wyposażenie komendy trafiły dwa mierniki do gazów trujących o wartości 5,9 tys. zł.

Są to mierniki wielogazowe służące do identyfikacji substancji niebezpiecznych. Wykorzystywane są przez strażaków w czasie akcji ratowniczo-gaśniczych. Chcę podkreślić, że to niejedyne wsparcie jakie otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego. W 2016 r. dostaliśmy 68 tys. zł na zakup sprzętu wysokościowego i ubrań strażackich, natomiast w 2017 r. pan Prezydent zabezpieczył kwotę 140 tys. zł, która posłuży do zakupu ekwipunku i wyposażenia osobistego strażaka. Duża część tej kwoty przeznaczona zostanie na dokumentację projektową budowy nowej siedziby KM PSP w Elblągu

- zaznaczył kpt. Łukasz Kochan, Komendant Miejski PSP w Elblągu.

Kolejną obdarowaną formacją jest Placówka Straży Granicznej w Elblągu. Pogranicznicy wzbogacili się o trzy specjalistyczne lornetki z walizkami o wartości 5,7 tys. zł.

Lornetki ze stabilizacją obrazu to świetny sprzęt do realizacji naszych podstawowych zadań, w tym działań poszukiwawczych i na wodzie. Stabilizacja obrazu pozwala widzieć dużo więcej. Do działań poszukiwawczych w nocy wykorzystujemy noktowizory, a do działań prowadzonych za dnia brakowało nam takiego sprzętu, który umożliwi nam bardzo dobre widzenie w różnych warunkach pogodowych

- przyznaje ppłk. Arkadiusz Kulik, Komendant Placówki Straży Granicznej w Elblągu.

Zakupiony przez Miasto sprzęt trafi także do Urzędu Celnego w Elblągu. Siedziba celników przy ul. Warszawskiej wzbogaciła się o warty 4,5 tys. zł defibrylator AED LifeLine z 7-letnią baterią oraz elektrodami.

Defibrylator, który otrzymaliśmy to sprzęt ratujący życie. Obyśmy nie musieli go nigdy użyć. Niemniej jednak wydaje mi się, że każda większa instytucja w Elblągu powinna mieć takie urządzenie. Urząd Celny mieści się na obrzeżach miasta i z tego powodu dojazd karetki w to miejsce się wydłuża. Sądzę więc, że taki defibrylator jest po prostu niezbędny dla naszej instytucji

- uważa mł. insp. Mirosław Rogulski, naczelnik Urzędu Celnego w Elblągu.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ mmmk
  Środa, 25.01

  po co jest wydawana kasa na tych nierobów ze straży miejskiej! oni zamiast patrolować ulice to siedzą w swoich domach, a pensja leci! Dlaczego nikt się nie zajmię tym jak oni pracują. !!!!

 2. 2
  +10
  ~ kazik
  Środa, 25.01

  a dla co niektórych urzędników - BUTLE Z TLENEM ........ , i zestaw do OD SPAWANIA SIĘ OD STOŁKA......

 3. 3
  +16
  ~ dziwne
  Środa, 25.01

  Nie wiem dlaczego samorząd na to łoży skoro pieniądze na te wydatki z naszych podatków dostało już państwo. Nie macie własnych potrzeb w ramach zadań które wam zlecono?

 4. 4
  +11
  ~ qaz
  Środa, 25.01

  Panie prezydencie niech pan przestanie rżnąć głupa, nie do takich tematów pana wybrano. Święty Mikołaj był w Elblągu 24 grudnia, jakby zasłużyli to by dostali

 5. 5
  +13
  ~ jan-49
  Środa, 25.01

  policja straz graniczna straz pozarna to panstwowe sluzby wyposazane z naszych podatkow przez panstwo czy ten wroblewski ma pokolei w glowie czy nie ma na co wydawac pieniedzy ? to jest jakis niezrownowaznony gosc ktory nie wie na o wydac pieniadze a koniecznie chce zaistniec w miediach jako swiety mikolaj

 6. 6
  +9
  ~ Panie prezydencie
  Środa, 25.01

  Ja proponowałbym za te pieniądze zbadać dlaczego segregacja odpadów powoduje wzrost kosztów utylizacji śmieci. Choć wg założeń reformy powinno być odwrotnie. No chyba że teraz Policja to panu powie, a pan nam?

 7. 7
  +10
  ~ O kurde...
  Środa, 25.01

  Wróbel kupił kilka zabaweczek dla dużych chłopców za nasze pieniążki, by się mogli pobawić :)

 8. 8
  +7
  ~ Szoł
  Czwartek, 26.01

  Fajnie szasta się pieniędzmi podatników?

 9. 9
  +4
  ~ hihihi
  Czwartek, 26.01

  Czy to już rozpoczęła się kampania wyborcza aby pozyskać głosy wyborcze od pracowników budżetówki ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92897701263428