Sobota, 10.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STUDNIÓWKI 2017

"Dzisiaj odłóżmy na bok wszelkie troski". Za nami Studniówka IV LO

14.01.2017, 07:00:43 Rozmiar tekstu: A A A
"Dzisiaj odłóżmy na bok wszelkie troski". Za nami Studniówka IV LO
Fot. Ryszard Biel

Wczoraj, 13 stycznia, w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym, na symboliczne 100 dni przed maturą odbył się bal tegorocznych maturzystów IV Liceum Ogólnokształcącego.

Część oficjalną Studniówki poprowadzili Aleksandra Biłas, Mateusz Starostewski i Klaudia Kolman.

Dzisiejszy wieczór jest dla nas szczególnym momentem. Trzy lata temu po raz pierwszy przekroczyliśmy progi IV LO. Czas szybko upłynął, jednak zanim opuścimy mury naszej szkoły wykażemy się zdobytą wiedzą na egzaminie maturalnym. Dzisiaj jednak odłóżmy na bok wszelkie troski i zapomnimy na chwilę o tym, co nas czeka za 100 dni

– mówiła Aleksandra Bilas.

Tradycyjnie Studniówkę otworzył dyrektor Sylwester Stanicki.

Przyglądając się dzisiaj naszym uczniom ogarnęła mnie nostalgia, bo przypomniałem sobie, jak trzy lata temu spotkaliśmy się. (…) Wtedy pamiętam 15-letnie dzieci. Dziś widzę piękne kobiety, pięknych mężczyzn. Zbliżamy się do końca kariery licealnej. Przed wami egzamin dojrzałości – zamykający okres młodzieńczej beztroski,a otwierający okres dorosłej odpowiedzialności. Póki co chciałbym, abyśmy skorzystali z tego wieczoru

– mówił dyrektor IV LO.

Oczywiście nie mogło zabraknąć poloneza, który choć zaczął się tradycyjnie, zakończył w dość oryginalny sposób. - Polonez to tradycyjny taniec narodowy. Niezwykle uroczysty, w którym gracji ruchów towarzyszą dostojne kroki, subtelne gesty, rozmowy bez słów, ukłony, rozstania i połączenia z nutką przekory i radości – wyjaśnia Mateusz Starostewski.

Maturzyści nie szczędzili słów uznania, które kierowali w stronę dyrekcji i nauczycieli. - Chcielibyśmy złożyć podziękowania szanownej dyrekcji naszej szkoły za stworzenie nam dogodnych warunków do owocnej pracy oraz za opiekę i wsparcie – zaznaczyła Klaudia Kolman. - Podczas trzech lat nauki, w trudach pracy i w radościach sukcesów towarzyszyliście nam zawsze drodzy nauczyciele. Doceniamy trud włożony w nasze nauczanie, doskonale zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mieliśmy tęgie głowy do nauki. Umiemy docenić heroiczny wysiłek podejmowany każdego dnia, aby wpoić nam drogocenną wiedzę.

W szczególny sposób uczniowie zdecydowali się podziękować swoim wychowawcom. Postanowili zorganizować Galę Rozdania Nagród w kategorii: Najlepszy Wychowawca. Statuetki trafiły do Grzegorza Zyśka (wychowawca kl. 3a), Renaty Przybysz (wychowawczyni kl. 3 b), Aleksandry Imy (wychowawczyni kl. 3 c), Moniki Kownackiej- Adamskiej (wychowawczyni kl. 3 d) oraz Marty Czapli (wychowawczyni kl. 3 e).

- Gorące podziękowania kierujemy również do naszych rodziców, którzy nie tylko dzisiaj , przez trzy lata, ale przez całe życie byli przy nas. Dziękujemy za wsparcie w dążeniu do wyznaczonych celów i dodawanie otuchy – podkreśliła Aleksandra Biłas.

Po wzniesieniu toastu rozpoczęła się zabawa. Przerwała ją na chwilę tylko prezentacja filmików, które ukazywały w pigułce ostatnie trzy lata życia szkolnego w murach IV LO. - Mogliśmy spojrzeć z przymrużeniem oka na rzeczywistość szkolną, nauczycieli i uczniów. Niech w naszych sercach utrwalą siie te wspaniale wspomnienia – dodała Klaudia Kolman.

Podczas Studniówki wyłoniliśmy 10 par, które naszym zdaniem zasługują na miano Najpiękniejszej Pary Studniówki IV LO! O tym jednak, kto zdobędzie ten tytuł wraz z atrakcyjnymi nagrodami zadecydują internauci. Plebiscyt rozpocznie się w poniedziałek, 16 stycznia. Wtedy też poinformujemy o szczegółach konkursu i podamy nazwiska wytypowanych par.

 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Studniówka IV LO ( zdjęć 131 )
Dodano: 2017-01-14 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1621389389038