Niedziela, 5.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OPINIE NADESŁANE

Rada Sponsorów EKS Start Elbląg odpowiada na zarzuty: Prezydent mija się z prawdą (opinia nadesłana)

05.07.2018, 15:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rada Sponsorów EKS Start Elbląg odpowiada na zarzuty: Prezydent mija się z prawdą
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Rada Sponsorów EKS Start Elbląg wyraża swoje zaskoczenie stwierdzeniem Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego, że Urząd Miejski w Elblągu zabezpiecza w 75% budżet klubu, a sponsorzy włącz nie z tytularnym sponsorem wspierają klub symbolicznie. Jesteśmy przekonani, że Prezydent został wprowadzony w błąd przez podległych mu pracowników.

Informacja, że 75 % budżetu pochodzi z samorządu i to samorząd jest rzeczywistym strategicznym sponsorem godzi w dobre imię naszych partnerów, a w szczególności w wizerunek sponsora strategicznego firmy Kram S.A. Taka postawa Prezydenta jest zwyczajnie nie na miejscu i może spowodować odpływ sponsorów na czele ze sponsorem tytularnym.

Należy wyjaśnić, że Prezydent mija się z prawdą mówiąc o kwocie 100 tys. zł od firmy Kram. Sponsor tytularny, który obdarzył nas wielkim wsparciem finansowym, ale także swoim zaangażowaniem w działania klubu, jest dyskredytowany przez Prezydenta. Właścicielowi firmy Kram S.A. trzeba oddać szacunek za wkład włożony w rozwój klubu, który jest klubem miejskim, klubem kibiców, a nie Prezydenta, Zarządu czy Sponsorów. Niestety nasz strategiczny partner oraz pozostali sponsorzy zostają przedstawieni w złym świetle.
 
EKS Start Elbląg działa w formie stowarzyszenia i co roku składa sprawozdanie finansowe.
 
Firma Kram S.A. została sponsorem tytularnym Startu w 2016 roku. Od tego czasu finanse klubu wyglądały w następujący sposób:

 

     Rok                Budżet Klubu               Miasto               Sp. miejskie                Sponsorzy
     2016               2 014 556 zł                  450 000 zł           236 000 zł                      1 328 556 zł
     2017               2 133 533 zł                  550 000 zł           236 000 zł                      1 347 533 zł
     2018 (plan)    1 800 000 zł                   655 000 zł           236 000 zł                         709 000 zł
                                                                                                                             (brak 200 000 zł)
 
Jak wynika z powyższego zestawienia , większość środków na działalność klubu w latach ubiegłych zabezpieczali Zarząd Klubu oraz Rada Sponsorów. Wsparcie finansowe miasta było o wiele mniejsze, niż przedstawił Prezydent. Wyjątkowo, w bieżącym roku, po wycofaniu się jednego ze sponsorów, pozyskaliśmy 709 000 zł, a nie, jak mówi Prezydent 100 000 zł.


Niestety w tak krótkim czasie nie jest możliwe pokrycie całej straty, która powstała po wycofaniu się sponsora. Dlatego też zarząd wystosował prośbę o wsparcie finansowe do prezydenta Elbląga w wysokości 200 000 zł, których brak w budżecie może spowodować wycofanie klubu z rozgrywek. Nieprawdziwe jest stwierdzenie prezydenta, że klub podpisuje umowy bez pokrycia finansowego. Budżet klubu po stronie wydatków został zredukowany, a klub zakontraktował zawodniczki, na które go stać. Kadra zespołu została zmniejszona i odmłodzona. Jest to jeden z punktów wdrażanego przez klub planu naprawczego.
    

Podczas konferencji prasowej prezydent zaliczył do środków przekazywanych przez miasto na klub kwotę 150 tys. zł z tytułu sprzedaży karnetów. Informujemy, że do kasy klubowej za sprzedaż karnetów w roku 2017 wpłynęło 39 558,75 zł.
    
Niezrozumiała jest również opinia o ludziach z klubu, którzy bezinteresownie pracują na rzecz środowiska piłki ręcznej. Niezwykle zasłużony dla naszego klubu prezes zarządu Stanisław Tomczyński sprawuje swoje stanowisko społecznie. Także nowo powołany dyrektor Łukasz Kuliński pełni swoją funkcję bez wynagrodzenia z klubu zgodnie z uchwałą nr 5/2018 z dnia 11.06.2018 zarządu Elbląskiego Klubu Sportowego Start Elbląg.
    
Dotychczasowa współpraca prezydenta, miasta oraz pozostałych sponsorów pozwoliła promować Elbląg poprzez sport. Szkoda byłoby tego nie kontynuować. Mamy nadzieję, że nie jest celem prezydenta zniechęcenie sponsorów do wspierania sportu. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, którą okazuje nam prezydent w postaci środków finansowych, a także za możliwość korzystania z miejskiej infrastruktury. Hala sportowa jest udostępniona nieodpłatnie. Natomiast nie jest tak, że klub nie płaci za nic. Po naszej stronie leży chociażby opłata za zabezpieczenie medyczne, obsługa spikerska, opłaty sędziowskie czy też zawieszanie banerów sponsorów na mecze PGNiG Superligi. Miasto Elbląg, oprócz obiektu na mecze, zabezpiecza służby porządkowe i informacyjne. W zamian za to cały zysk ze sprzedaży biletów trafia do kasy miejskiej.
    
Niemniej jednak Start Elbląg odwdzięcza się za wsparcie miasta w sposób najlepszy z możliwych w postaci dobrych wyników klubu w ostatnich sezonach. Nasz klub co roku bije się o medale Mistrzostw Polski promując miasto Elbląg w całej Polsce. Nie bez znaczenia jest również udział Startu w rozgrywkach międzynarodowych. Niewątpliwie promocja poprzez sport jest jedną z najbardziej popularnych form promocji, a nasz klub w doskonały sposób wywiązuje się z tego zadania.
 
 
Rada Sponsorów EKS Start Elbląg
 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ wer
  Czwartek, 05.07

  czyli miasto dało stosownie 2016 686 tys, 2017 786 tys, 2018 891tys , nie jest to faktycznie 75% budżetu klubu jeżeli dane sa rzetelne. Czemu prezydent chlapie tak bez pokrycia to zagadka, jednak miasto jest jednym z istotniejszych sponsorów klubu co prawda jest I ligowy mógłby liczyć na jakieś obrywki roczne ale czy aż w takiej wysokości. zwłaszcza że udostępnia chyba nieodpłatnie infrastrukturę. Może prezydent doliczył to do rachunku

 2. 2
  +2
  ~ kolo
  Czwartek, 05.07

  Czy ktoś temu włodarzowi doradza, czy tak sam od siebie "rzuca słowami"? Jak długo jeszcze, jak długo?

 3. 3
  --1
  ~ Elbinger
  Czwartek, 05.07

  Wróbel do politycznego odstrzału na jesieni !!!!

 4. 4
  0
  ~ na pewno ktoś kłamie
  Czwartek, 05.07

  I nadal nie wiem ile daje tytularny Kram a o nim mówił wróbel, że daje 100 000. Wróbel podpisuje wszystko co mu kolesie podsuną . Jest ślepy i głuchy w stopniu znacznym, dlatego miastem rządzi kolesiostwo = mafia. Ile na klub daje zarząd skoro "zabezpiecza większość środków"? W wielkim mieście dyrektorka szkoły fałszuje dokumenty. Broniąc jej ześwinili się: prezydent, RM, KO, 2 prokuratorów, sędzina. Wszyscy ześwinieni stracili wzrok i słuch niczym nasz prezydent. Syndrom wspólnego z kolesiami koryta? Dziwne podobieństwo ślepoty i głuchoty. Swoją drogą , to "klubowicze" skończcie z hodowlą chińskiego misia pan da i wyciągajcie łapy po żebry pod katedrą 4 niedziele i macie więcej niż wam brakuje bo wierzący w waszą uczciwość i sukcesy klubu lud podzieli się groszem przeznaczonym biskupowi

 5. 5
  +6
  ~ kibic
  Czwartek, 05.07

  dotacja z budżetu Spółek miejskich to przecież nic innego jak dotacja z budżetu miasta tylko wyjęta z innej kieszeni. Co prawda nie daje to jeszcze 75% budżetu Klubu.

 6. 6
  +6
  ~ kontroler
  Czwartek, 05.07

  ktoś tu klamie_kiedy klub podaje prawdziwe dane finansowe? w sprawozdaniu do miasta czy do prasy?

 7. 7
  +7
  ~ Osiem
  Czwartek, 05.07

  A spółki miejskie to nie miasto?.Kuzwa milion na te niedojdy rok w rok.Młodzież niech sie promuje i na klub zarabia. Jaki klub kibiców.Tej garstki i rodziny zawodniczek.Opamietajcie sie i nie gulajcie z Wróblewskim.Bo jemu na waszych kikudziesieciu głosach nie zależy.Co innego na kilku albo nastu tysiacach.

 8. 8
  +2
  ~ księgowa
  Czwartek, 05.07

  karnety po 100 zł × 1500 to 150 000 zł Dlaczego sprzedane tak mało i za 1/3 ceny?

 9. 9
  +12
  ~ beak słów
  Czwartek, 05.07

  Czy to prawda że w Kramie zatrudniony był Traks?!!!!A teraz w Enerdze?

 10. 10
  +3
  ~ do kibica
  Czwartek, 05.07

  Jeśli budżet na 2018 jest 1mln 500/tru so tv/ to 1160 000 to jest 75 %

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.